Protez saçın olumsuz yönleri nelerdir?

3.63K görüntülenmeProtez Saç Kullanıcı Tavsiyeleriprotez saç dezavantaj
0
0 Yorum

Protez saçın olumsuz yönleri nelerdir? Protez saç yaptırdığımda ne gibi dezavantajlarla karşılaşabilirim?

Mazhar Aktaş Cevaplanan soru Haziran 5, 2022
Bir Yorum Ekle
0
Buse(anonim) 1 Yorum

Protez saç alerji yapar mı?

ONNA Düzenlenmiş yorum Haziran 5, 2022

Eğer kişinin bilinen bir maddeye alerjisi varsa bunu protez saç işleminden önce belirtmesi gerekmektedir. Protez saç yapıldıktan sonra alerjik bir reaksiyon gözüktüyse protez saç çıkarılmalı ve alerjiye neden olan maddenin bulunması için saç uzmanına başvurulması gerekir. Bunun dışında aşırı alerjik bir bünyeye sahip değilseniz protez saçın cildinize herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Şu ana kadar protez saç için olumsuz bir yan etki görülmemiştir.

Bir Yorum Ekle
0
Mert(anonim) 1 Yorum

Kemoterapi tedavisi gören biri de bu süreçte protez saç yaptırabilir mi? Olumsuz bir yan etkisi olur mu?

ONNA Yeni yorum gönderildi Mayıs 16, 2022

Protez saç uygulaması ilk defa ABD’de kemoterapi gören kadınların süreci saçlı bir şekilde geçirmeleri, psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmeleri adına uygulanmıştır. Aslında en başından kemoterapi için geliştirilen bu uygulama zamanla saç kaybı yaşayan ya da estetiklik kazanmak isteyenler için de uygulanmıştır. Protez saç yaptırmanın kemoterapi tedavisi sürecinde şu ana kadar hiçbir olumsuz yan etkisi saptanmamıştır. Rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Emin olmak için de doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Ekle
0
Mehmet Kılıç(anonim) 1 Yorum

Peki protez saçın herhangi bir olumsuz yanı var mıdır? Bazen duyuyorum protez saç yaptırmak zararlı diyorlar

ONNA Yeni yorum gönderildi Mart 8, 2022

Protez saçın zararı yok denecek kadar azdır. Şu ana kadar hiçbir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Son derece güvenilir bir uygulamadır. Ancak protez saçınızın bakımını ihmal edilmesi veya bilinçsiz şekilde uzman olmayan kişilerce işlem uygulanırsa çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bir Yorum Ekle
0

Protez saçın olumsuz yönleri yok denecek kadar azdır. En çok kayda değer 2 durum karşımıza çıkmaktadır. Birincisi, periyodik bakım gerektirmesi sayılabilir. Ancak bu oldukça kısa ve ortalama olarak 3 haftada bir yapılmaktadır. İkinci olarak ilk defa yaptırdığınızda alışma sürecinde kaşıntı hissedebilirsiniz ancak bu da kısa sürede geçmekte ve sanki protez saç hep varmış gibi hissetmenize engel olmayacaktır.

ONNA Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Mart 7, 2022
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.