Erkeklerde saç dökülmesi daha mı fazla olur?

0
0 Yorum

Erkeklerde saç dökülmesi daha mı fazla olur?

Veysel Karademir Cevaplanan soru Ocak 28, 2023
Bir Yorum Ekle
0

Erkeklerde saç dökülmesi kadınlara göre daha fazla görülebilmektedir. Saç dökülmesi kronik seyirli görülebilmekte ve hormonal değişimlerden etkilenmektedir. Bununla birlikte genetik faktör de erkeklerde saç dökülmesine neden olabilmektedir. 

Anonim Yeni yorum gönderildi Şubat 12, 2023

Saç dökülmesi kısaca nasıl önlenebilir?

Saçlarınızın dökülmesini durdurmak için uzmanların ortak olarak tavsiye ettiği ve hemfikir olduğu yöntemleri uygulamak gerekir. Bunları maddeleştirerek özetlemek gerekirse:
Saçları düzenli olarak yıkamak: Saçların yıkanma süresi 2’şer günde birdir. Çok sık veya çok az yıkamak saç köklerinde saç derisinde sorunlara yol açabilmektedir.
Doğal ve doğru ürün kullanmak: Saç bakımı ve onarımı için cilt yapınıza en uygun ürünleri seçmek ve içerdiği kimyasallara dikkat edilmesi gerekir. Bu sebeple tavsiyeyle ürün almak yerine bir dermatolog ile görüşerek seçim yapmalısınız.
Saça masaj yapmak: Saçlarınıza dairesel hareketlerle masaj yapmanız saç diplerinizdeki kökleri ve saç derisinin rahatlaması sağlar. Böylelikle o bölgede kan akışı hızlanır.

Bir Yorum Ekle
0
Hasan(anonim) 1 Yorum

Kimi zaman ben de ilaç kullanmak zorunda kalıyorum. Hangi tür hormonsol ilaçlar saç dökülmesine neden olur?

ONNA Yeni yorum gönderildi Şubat 2, 2023

Saç dökülmesine sebebiyet veren başlıca ilaçların başında hormonsal ilaçlar gelmektedir. Özellikle Dihidrotestosteron hormonları saç dökülmesine sebep olmaktadır. Hormonal ilaçlar özellikle Androgenetik Alopsi’ye sebep olarak erkeklerde saç dökülmesine neden olur.

Bir Yorum Ekle
0
Ulaş(anonim) 1 Yorum

22 yaşındayım ama saçlarım dökülüyor. Nasıl saç dökülmemi durdurabilirim?

ONNA Yeni yorum gönderildi Ocak 9, 2023

Gençlerde saç dökülmesi çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Öncelikle saçlarınızın dökülmesine neyin sebep olduğu öğrenilmelidir. Çünkü genç statüsünde bir vücud saç dökmeye yatkın değildir, saç dökülmesi genel olarak ileri yaşlarda sıkça rastlanmaktadır. Gençler için saç dökülmesi vücudun alarm vermesidir. Bu alarm çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Genç bireylerde kimi zaman hormonal bozukluklar saç dökebilmektedir. Ya da saç kıran problemi ile de karşı karşıya olunabilir.

Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.