Onna Hair

Sıkça Sorulan Sorular

Protez saç hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.
Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En pratik ve kısa tarifi ile Saç Protezi: Saç telinin yerini alan veya saçın döküldüğü ya da daha az yoğun olduğu bölgeyi kaplayan bir parçadır.

“Saç Protezi”, bir hastalık, kısmi veya tam saç kaybı, yaralanma ya da tedavi sonucu saç dökülmesi olan kişilerin bu sorunlarına yönelik yeni ve uyumlu bir parçanın sadece sorunlu bölgeye uygulanması işlemidir.

Saç protezi likit yapıştırıcılar veya bantlar ile kafa derisine sabitlenir. Peruk ise yapıştırılmaz. Tokalar veya elastik bantlarla kafaya geçirilir.

Saç protezleri, kişilerin kafa ölçüsü alınarak kişiye özel üretilir ki bu da tam bir uyum ve doğallık elde etmek için en gerekli unsurdur.

Saç proteziniz ile yüzebilir, spor yapabilir, koşabilir, duş alabilir, fön çekebilirsiniz. Sabit olduğu için başınızdan ayrılacağı, kayacağı veya düşeceği korkunuz olmaz. Perukta ise bu garanti değildir. Yüzerken çıkabilir, duştayken yıkamak yerine ayrıca yıkamak ve fön çekmek zorundasınızdır, her zaman her yerde kayma ihtimali mevcuttur.

Orta ve uzun vadede (androjenik alopesi, areata alopesi, sikatrisyel alopesi, Telogen effluvium, Trichotillomania ve kemoterapi gören hastalar gibi) tüm kesin kellik vakalarına uygundur;

Anında sonuç alırsınız;

Fiyatı, birçok alternatif uygulamadan daha düşüktür;

Uzun süreli bir çözümdür;

Kullanıcının günlük yaşamdaki tüm aktivitelerini kısıtlama olmaksızın (spor, havuz veya denize girme, banyo yapma, uyku gibi) gerçekleştirmesini sağlar; Cerrahi bir müdahale değildir;

Sonuç tatmin edici olmadığı taktirde, işlem tamamen baştan başlatılabilir ve farklı bir projeye geçilerek size en uygun olan saç buluncaya kadar deneme yapılabilir. Ya da yaptırmaktan vazgeçer ve eski şekilde hayatınıza devam edersiniz. Oysa cerrahi müdahalelerin bu şansı yoktur.

Kontrendikasyonları yoktur (kullanılan materyallerden herhangi birine karşı alerjisi olanlar dışında, çoğu protez ve bakım ürünleri hipoalerjeniktir);

“Periyodik bakım gerektirir;

Daha yüksek kalite ve daha doğal sonuç elde etmek için kullanılan bazı modeller genellikle daha pahalıdır.

Merkezimizde kullanılan protezler yüksek kalitede olup uygulama uzman kişilerce yapıldığından alacağınız sonuç son derece tatmin edici olacaktır. İnternette bazı başarısız uygulamalar görüp şaşırabilirsiniz. Ancak herkesin her işi yapmaya kalkıştığı bu zamanda bu sonuçlar şaşırtıcı değildir. Çünkü sektöre alakasız kişilerin girişini engelleyen bir yasa yok. Burada doğru seçimi yapmak size düşüyor.

Merkezimizde uygulanan tüm saçlar sizin cranial ölçüleriniz alınarak özel olarak tam da sizin kafa yapınıza uygun olarak üretilir. Bunun yanı sıra piyasada oldukça yaygın olarak hazır saç kullanımı vardır. En iyi ve estetik görüntüyü elde etmek istediğimizden biz hazır saç kullanmıyor daima ölçü ile kişiye özel tasarımlar yapmayı tercih ediyoruz.

Bizim merkezimizde insan saçı kullanılmaktadır. Kaldı ki insan saçlarının bile kalite skalası vardır. Mümkün olan en iyi kalitede ve kişilerin doğal saçına uygun kalınlık veya incelikte saçları uyguluyoruz. Doğal insan saçı tabi ki daha iyi estetik sonuçlar verecektir.

Doğal insan saçına alternatif olan sentetik saçlar da mevcuttur. Ancak insan saçı kadar doğal ve estetik bir kullanım elde edilemez. Sentetik saç oldukça parlaktır ve bu durum yapaylık yaratır.

Genel olarak, bir protezin 6 aydan 1 yıla kadar kullanım ömrü vardır. Fakat bu süre, kişiye yapılan tasarıma ve kullanıcı bakımının kalitesi gibi bazı etkenlere bağlı olarak daha uzun veya daha kısa olabilir.

Hayır. Özel yapıştırıcılar ile kafa derisine tutturulmuş modeller, 15 ila 20 günlük sürekli periyotlar için kullanılabilir (bu süre, protez tabanında kullanılan malzemeye ve/veya yapıştırıcı tipine, kullanıcının özenine vb. koşullara bağlı olarak değişir). Her kullanım döneminin sonunda bir bakım uygulamak için merkezimize gelirsiniz. Bu bakımlar azami 1 saat sürer. Proteziniz çıkarılır, temizlenir, yeniden uygulanır. Bu bakımları kuaför rutininiz gibi düşünebilirsiniz.

Proteziniz için size önerilen kullanım süresine dikkat edin, gerekli bakımları düzenli hale getirin. Sadece kaliteli ve sağlıklı bakım ürünlerinin kullanıldığından emin olun.

Saçları sülfat ve tuz içermeyen nötr şampuanlarla yıkayın.

Saç kreminizi saç diplerine uygulamayın.

Saç protezinizle spor yapabilir, denize ve havuza girebilirsiniz. Ancak sonrasında mutlaka yıkayın.

Kırılmayı ve dökülmeyi önlemek için saçınıza özen gösterin, bu nedenle yumuşak bir fırça ile ve yumuşak hareketlerle tarayın. Yıkamak için, saçlarınızı sürtmekten ziyade, şampuanla hafifçe aynı yöne masaj yaparak yıkayın.

Saç proteziniz kafa derisi üzerine sıkıca sabitlenmiş olduğundan abartılı gerilmelerden kaçının.

İnsan saçından yapılan protezler, her türlü bakım ve uygulamaya uygundur. Normal saçlara yapılan tüm uygulamalar protez saça da yapılabilir.

Hayır. Tamamen sizin ölçülerinize, saç renginize ve saç yapınıza uygun tasarım yapıldığı için böyle bir risk yoktur. Hatta varsa beyaz saçlarınız bile aynı yoğunlukta protezinize eklenecektir.

Tamamen modele bağlıdır.

Genellikle parça protezler için uygulama yapılacak bölgeye tıraş yapılmakla birlikte. Full cap protezlerde tıraşlama yapmaya gerek kalmaz. Yani olan saçın üzerine de saç protezi uygulanabilir. Saçların tıraş edilmesine gerek yoktur.

Kullanıcı bakım kurallarına uyduğu müddetçe bu sorunun yanıtı hayırdır.

Uygun olmayan ürünlerin kullanımı, bakım sürelerinin geçirilmesi bu tip sorunlara yol açabilir. Protez uygun bir şekilde zorlanmadan çıkarılmalıdır. Buna özen gösterilmezse de irritasyon gelişebilir. Ve tabi ki protez sorunsuz bir bölgeye uygulanmalıdır. Açık yara, mantar vb. sorunlar varsa kesinlikle protez uygulanmamalıdır.

Uygulanacak bölgenin büyüklüğü, saç uzunluğu, istenilen alt yapı gibi farklı seçenekler fiyata direkt olarak etki eder. Bu da demektir ki fiyat sizin ihtiyacınız olan protez belirlendikten sonra verilebilir.

Rutin bakımlar doğal saçları olan bir kişinin aylık kuaför masrafınızı geçmez.

Kullanıcı için asıl problem burada başlar. Kime gidecek, nereden satın alacak, nasıl güvenecektir. İnternete girdiği zaman her fiyattan çeşitli ürünlerle karşılaşır. Fakat bunlardan hangisi ona uygundur, Vaad edilen kalitede bir protez saç gelecek midir? Ekstra masraflarla karşılaşacak mıdır? Saç rengine uyumlu olacak mıdır? İşte bütün bu soruların cevabına saç merkezimizde ulaşabilirsiniz.

Öncelikle profesyonel birinin uygulama yapması gerektiği açıktır. Kendi saçınızın örneklenmesi, ölçülerinizin alınması ve sizin ölçülerinize göre üretilen bir protezi kullanmanın rahatlığını yaşamak istiyorsanız o zaman ONNA HAIR uzmanlığı ve breatⓗtec™ saç sistemlerinin kalitesi ile tanışma zamanınız gelmiştir. Üstelik özel odalarda tüm mahremiyetiniz korunarak, güler yüzlü hizmet alır, tam da size uyan bir saç protezi siparişi verebilirsiniz. Saç analiziniz yapılarak, ihtiyacınız olan protez net olarak belirlenir. Siz de en uygun ve doğru seçimi yapma şansını yakalamış olmanın mutluluğunu yaşarsınız.