Onna Hair

Alopecia (Saç Kıran)

breattec saç sistemleri, kısmi dökülmelerden, tam dökülmelere kadar her türlü saç sorunları için çözüm üretir. Eğitimli personelimiz, seçeneklerinizi açıklamak ve saç probleminiz için gerçekten işe yarayan bir çözüm sunmak için yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Alopecia çözümleriyle ilgili olarak Onna Hair Saç Merkezimizi arayın ve sizin için en uygun uygulamayı belirlemenize yardımcı olacak ücretsiz danışmanlık sunalım.

Alopecia (Saç Kıran) Nedir?

Saçkıran, bağışıklık sistemindeki bir bozukluğa bağlı olarak, vücudun kendi kıl köklerinde tahribat yapması sonucu saçlı deride demir para şeklinde dökülmelerin olmasıdır. Baş, sakal, bıyık ve kirpikte olabilir. Saçkıran, alopesi areata, pelat ya da kılkıran olarak da bilinir.

Bulaşıcı değildir. Saçkıranın nedeni belli değildir. Ancak oluşmasında stres ve sinirsel faktörlerin önemli olduğu bilinmektedir. Bağışıklık sisteminin hasar görmesine bağlı ortaya çıkan otoimmün hastalıklardan biridir.

alopecia sac kiran 01

Artık saçsızlık bir kader değil, bir seçim. breattec sizi saçlarınızla buluşturuyor.

Alopecia (Saç Kıran) Neden Olur?

Stres, Üzüntü, Endişe, Korku: Saçkıran problemine neden olan en önemli etken stres olup, kişinin yaşına göre bu endişe ve korku da olabilmektedir. Çünkü 3-4 yaşındaki bir çocukta da bu sorun görüldüğü için herkeste stres kaynaklı olduğunu söylemek mantıklı olmayacaktır. Ama stres en önemli faktörlerden biridir.

Bağışıklık Sistemi Kıl Köklerine Savaş Açmaktadır: Günlük hayatta yaşadığımız sorunlar bağışıklık sisteminde bozulmaya neden olabilmektedir. Bu durumda vücut kendi öz dokularını yabancı madde gibi görerek onlara savaş açmaktadır. Saçların ya da vücudumuzda bulunan diğer kılların dökülmesi lenfosit adı verilen hücrelerin sitokin (sıvı madde) salgılaması sonucu oluşur.

Saçkıran Çeşitleri Nelerdir?

Toplumda tek ismi olduğuna bakmayın. Tıp literatüründe 3 farklı isimle anılmaktadır. Daha doğrusu sorunun nerede görüldüğünü özetlemektedir. Alopecia Areata en sık karşılaşacağınız kelime olup, açıklaması saçın bir ya da birden fazla yerinde madeni para şeklinde dökülme anlamına gelmektedir. Alopeci Totalis ise saçların tamamen dökülüp kafa derisinin parlak bir şekilde ortaya çıkması halidir. Alopecia Universalis ise sadece saçlarla sınırlı kalmadan vücudun her yerindeki kılların dökülmesine neden olmaktadır. Tabii ki kollar, bacaklar çok fazla dikkat çekmediği için çoğu zaman anlamadan geçebilir.

Bizleri Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

onna hair turkiyenin en iyisi ikon 01
1+

Türkiye’nin En İyisi

onna hair mutlu musteriler ikon 02
7522+

Mutlu Müşteri

onna hair uzman kadro ikon 01
37

Uzman Kadro

onna hair deneyim ikon 01
19+

Yıllık Deneyim

onna hair logo 01
onna pro logo 01
breathtec logo 02
ellen wille logo 01
walker tape logo 01
onna hair logo 01
breathtec logo 02
ellen wille logo 01
walker tape logo 01
onna pro logo 01