Adıyaman Protez Saç

Blog geri dön
Adıyaman Protez Saç
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Hizmet Bölgeleri Etiketler: , , Yorumlar: 2

Sıkça sorulup insanlar tarafından oldukça merak edilen başka bir soru da protez saçlar belli olur mu sorusu. Eğer kaliteli malzemelerin kullanıldığı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan, saçınızın, kafa yapınızın, yüz şeklinizin ve saç çizginizin dikkatle belirlenip incelenmesiyle protez saçınız yapılırsa asla belli olmaz. Diğer her şeyde olduğu üzere protez saçta da kalite ve önem oldukça değerlidir. Şimdi sizde Adıyaman protez saç online şubemizden bilgi alarak sizin için en estetik protez saçı hazırlatın. Dış görüntünüz yenilensin, kaç yaşında olursanız olun daha genç göstereceğinizin garantisini veriyoruz. 

Protez Saç Yaptırmanın Aşamaları Nelerdir?

Adıyaman protez saç online sipariş ile protez saç yaptırmak belli aşamalardan oluşur;

 • Videolu Anlatım; gerekli ölçümleri nasıl yapılacağına dair sizlere bilgilendirici ve uygulamasının oldukça kolay olduğu bir video yolluyoruz. Uzmanlarımız sizlere ulaşıyor ve herhangi bir limit olmadan istediğiniz tüm sorularu cevaplıyoruz.
 • Form doldurma aşaması; kafa yapınız, saç şekliniz gibi kişiden kişiye değişen belli ölçüler alındıktan sonra sizlere ileteceğimiz formu doldurmanızı istiyoruz. Doldurulan forma göre size en iyi şekilde uyacak, yüzünüzü, cilt renginizi ve birçok unsuru baz alarak hazırlayacağımız protezi üretmeye başlıyoruz.
 • Ölçülendirme; hata yapmaksınız uygulanması gereken bir aşamadır çünkü en temel adım budur. Simetrik şekilde, kişinin yüz ve kafa yapısını, şeklini göz önünde bulundurarak işlemin uygulanacağı bölgeyi belirlemek gerekiyor.
 • Yerleştirme; bu aşamada kişi, uzman yardımıyla beraber istediği saç rengini, uzunluğunu ve saç telini (ince veya kalın) seçiyor. Bunun gibi özelliklere yerleştirme aşamasında karar veriliyor ve karar verildikten sonra protez saç, uygulanacak bölgeye yerleştiriliyor.
 • Tasarım; son aşamadır. Kişi için seçilen ve uygulanan saç, kişinin yüz ve kafa yapısına göre şekillendirilip, kesiliyor.

Bu aşamalar haricinde dikkat edilmesi gereken başka bir konu da hava ve su geçiren bir saç protezi ile su bazlı solüsyon kullanmaktır.

İlgili İçerik: Protez Saç Altına Su Geçirir Mi?

Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir? Hangisi Tercih Edilmelidir?

En büyük ve önemli fark tabii ki saç ekiminde olduğu gibi protez saçta tıbbi bir işlemin gerekmemesidir. Acısız ve cerrahi bir operasyonun gerektirmediği saç protezinde, saç ekimine nazaran geri dönüş de sağlanabiliyor.

Saç ekiminin aksine protez saçlar doğal olmakla birlikte, kişinin sosyal ve gündelik hayatını da etkilemiyor. Saç protezini tercih eden kişi, hiçbir aktivitesinden geri kalmadan, özgürce hayatına, sosyal yaşantısına devam edebiliyor. Ayrıca saç ekimindekinin aksine duş almakta, havuza veya denize girmekte, şapka takmakta, spor yapmakta da hiçbir sıkıntı yaşamıyor.

Adıyaman Protez Saç

Adıyaman protez saç online şubesinden sipariş edeceğiniz protezler fark edilir mi diye soracak olursanız bu sorunun yanıtı “hayır, edilmez” olacaktır. Çünkü protez saçların yapımında gerçek saç telleri kullanılır ve hem kullanana hem de karşısındaki kişiye peruk hissiyatı veya görüntüsü yaratmaz. Bu nedenle de fark edilmez.

En çok karşılaşılan yanlış da protez saçın peruk sanılmasıdır. Protez saç, peruk değildir ve böyle bir durumun olması da mümkün değildir. Kişiye özel tasarlanan, kişideki protezin başkasına uymasının imkânsız olduğu bir işlemdir. Saç ekimi gibi zaman alan, can acıtan, sosyal yaşamı kısıtlayan ve kalıcı olmayan bir işlem olmamakla beraber peruk gibi istenildiği zaman çıkarılıp takılamaz. Ayrıca saç ekiminin, saç protezindeki gibi %100 başarı sağlama gibi bir garanti verilemiyor. Saç protezi yapımında tüm özelliklerin ve aşamaların belirlenmesi nedeniyle sonuç her zaman saç ekiminden daha fazla tatmin edici ve garanti verici oluyor.

Protez saçların şekli ve uzunluğu genelde aynı oluyor ancak istediğiniz tarza, renge ve şekle kendiniz karar verip yapabiliyorsunuz.

Protez Saç Uzar mı?

Adıyaman protez saç uygulama işleminde yüzde yüz gerçek saçlar kullanılsa da kendi saçınız gibi hissettirse de doğal saç gibi görünse de uzamaz. Çünkü kökleri, saç derinizin altında değil üzerindedir. Bu nedenle saçınızın uzaması söz konusu olamaz.

Saçlar bir tülün üzerine yerleştiriliyor ve kafa derinizle arasında bu tül yer alıyor. Bahsedilen bu tül ince ve hassas olmakla beraber kafanızda da fark edilmiyor. Hava ve su bazlı olması nedeniyle de kafa derinizi terletmiyor, kaşındırmıyor veya yara yapmıyor. Bu durumlar görülüyorsa bakımını eksik veya düzgün olmayan periyodlar halinde yapıyorsunuz demektir.

Protez Saç ve Peruk Arasındaki Temel Farklar Nelerdir?

Protez saç ve peruk, saç dökülmesi veya saç kaybı sorunu yaşayan insanların kullanabileceği iki farklı saç ürünüdür. Temel farklar şunlardır:

 1. Yapım Malzemesi: Protez saçlar, genellikle sentetik malzemeler veya gerçek insan saçı kullanılarak üretilir. Peruklar ise genellikle gerçek insan saçından yapılır.
 2. Kullanım Alanı: Protez saçlar, özellikle saç dökülmesi olan bölgeye yerleştirilen saç adetlerinin eksikliğini tamamlamak amacıyla üretilir. Peruklar ise, tamamen saçsız bir kafa veya saçların tamamının kaybı durumunda kullanılmak üzere üretilir.
 3. Uygulama Yöntemi: Protez saçlar, saç derisine uygun şekilde yerleştirilen telle veya yapıştırıcı ile sabitlenir. Peruklar ise, saç derisine doğrudan takılmaz, genellikle bir bant veya klips ile kafa derisine sabitlenir.
 4. Bakım ve Kullanım Süresi: Protez saçlar, doğru bakım ve kullanımı ile uzun süre dayanabilirler. Peruklar ise, daha hassas yapıya sahiptirler ve özellikle gerçek insan saçından yapıldıkları için doğru bakım gerektirirler. Ayrıca, kullanım süreleri protez saçlardan daha kısadır.

Bu nedenle, protez saçlar ve peruklar arasındaki temel farklar malzeme, kullanım alanı, uygulama yöntemi, bakım ve kullanım süresidir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Melih Pektaş cevap

  Protez saç fiyatları ve maliyetleri nelerdir?

  Mart 15, 2023 , 9:25 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç fiyatları, kullanılan malzemelerin kalitesine, saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna, uygulama teknolojisine ve müşterinin taleplerine göre değişebilir. Genellikle protez saçların fiyatı, cerrahi saç ekimine göre daha uygun ve ekonomiktir.

   Mart 16, 2023 , 1:06 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön