Kayseri Protez Saç

Kayseri Protez Saç
Kayseri Protez Saç

Kayseri Protez Saç – Protez saç sağlık sorunu yaşayan ve genetik olarak erken dönemlerde saç dökülmesi yaşayan kişilerin yaptırdığı işlemlerden biri olmaktadır. Dünya genelinde de yaygın olarak kullanımına devam edilmektedir. Her yaştan insan tarafından saç protez uygulaması rahatlıkla tercih ediliyor. Oldukça uygun fiyatlarda ve kaliteli ürünler kullanılarak saç protezi yapılıyor.

Saç seyretmesi sorunu yalayan kişiler içinde vakit kaybı olmadan uzman kişilere başvurarak saç protezi yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Uzun yıllar içinde de kullanımı yapılan doğal olarak tasarlanan protezdir. Sentetik olarak kullanılan maddeler ile de yapılan saç protezlerinin fiyat aralıkları değişmektedir. Saç kadınların ve erkeklerin en önemli değerleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle saç dökülmesi yaşamın belirli döneminde stres kaynaklı ya da yaşanan travmalar kaynaklı olarak da dökülmeye başlar. Kişi yaşamını yeniden iyileştirmek adına protez saçlar yaygın olarak tercih edilmektedir. %99 oranında kalıcı başarı sağlayan yöntemlerden biridir.

Kimler Protez Saç Kullanmalıdır? 

Kimler protez saç kullanır sorusu genç ve yetişkinler  tarafından yaygın olarak sanal ortamda aratılan konulardan biridir. Saç dökülmesi ya da seyrekleşmesi sonrasında kendine güveni azalan, aynalara bakamayan ve toplum içine çıkma korkusu yaşayan insanlar protez saç uygulamasını gönül rahatlığı ile yaptırmaktadır. İnsanlara özgüven aşılanması ve toplumda rahat bir şekilde dolaşılması bakımından da önemli bir uygulamadır. Erkekler tarafından kadınlara oranla daha fazla saçlarda dökülme sorunu yaşanmaktadır. Bu nedenle erkekler kadınlara oranla 2 kat daha fazla saç protezi yaptırmaktadır. Çocuklarda yapılması tavsiye edilmeyen uygulamalardan biridir. Gençlerde ise genel olarak 18 yaşını anlayan gençler için saç protez uygulaması yapılması önerilmektedir.

Protez Saç Kullanımı Faydaları

Protez saç kullanımı birçok açıdan kişiye yarar saplayan alanında uzmanlık isteyerek yapılan uygulamalardır. Kayseri protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz protez saçlar, insan cildi ile uyumlu olarak üretilir ve cilt sağlığı konusunda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Saç dökülmesi sorunu karşısında duygusal bozulmalar yaşayan kişilerin iyileşme dönemlerinde de kullanılan arı oranı yüksek işlemlerdir. Radyoterapi veya kemoterapi sürecinde protez saç kullanmak doktor tarafından izin verilmesi durumunda rahat bir şekilde uygulanan yöntemlerdir. Başkaları tarafından fark edilmeyen ve gerçek bir saç görünümü kazandıran uygulamalar arasında protez saçlar ilk sırada yer almaktadır. Denizde, havuzda ve spor aktivitelerinde zararı bulunmamaktadır.

Protez saç yapımı cilt hastalığı olanlara yapılmaması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Ciddi bir cilt doku rahatsızlığı olan hastalarda yapılacak olan saç protez uygulaması kişi sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle kronik olarak devam eden cilt hastalıklarında saç protez yapımı asla tercih edilmemelidir. Aynı zamanda küçük çocuklarda da protez kullanımı yapılmamalıdır.

Kayseri Protez Saç

Protez Saç Yapılmaması Gereken Durumlar

Protez saç kullanmak için belirli bir yaşın üstünde olunması gerekmektedir. Çocuklarda bu tür uygulamalar yapılmamalıdır. Özellikle kronik cilt sorunu ya da egzama gibi rahatsızlıkları bulunan çocuklarda ve kişilerde protez saç uygulaması yapılmaması gerekmektedir. 12 yaşın altında olan çocuklar için önerilmeyen uygulamalar arasında protez saç bulunmaktadır. Saç protezler sağlık standart ve kurallarına uygun olarak yapılması gereken önemli uygulamalardır. Sağlık kuruluşlarında ya da hijyenik bir alanda yapılması gerekir.

Protez saçların kullanımı konusunda araştırmalar devam etmektedir. İleri derece olan cilt hastalıklarında hastanın hayatını tehlikeye atmamak adına bu tür uygulamalara izin verilmez. Çok ağır hastalık geçiren ya da yaş olarak da aşırı yaşlı kişilerde de protez saç uygulaması yapılması tavsiye edilmemektedir. Saç derisi hastalığı olanlar, zihinsel gelişim rahatsızlığı olanlar, protez malzemelerine karşı bir alerji durumu söz konusu olanlar ile farklı bir hastalık nedeniyle protez yaptırmanın tehlike oluşturacağı kişilerin saç protezi yaptırmaması önerilmektedir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Ayşe Hilal Atasever avatarı
  Ayşe Hilal Atasever
  Mayıs 1, 2022 8:24 pm

  Protez saçların kullanım ömürleri ne kadardır?

  Yanıtla
  • Protez saçların ömürleri ortalama bir süre vermek gerekirse 1-2 yıl arasında değişebilmektedir. Saç protezlerinin bakımının düzenli yapılması ve bakım ürünlerinin kalitesi ve bakım uygulamasının doğruluğu gibi çeşitli etkenler de protez saç kullanım ömrünü olumlu yönde etkilemektedir. Tam tersi olarak düzensiz bakım ve kalitesiz ürünlerde protezinizin ömrünü olduğundan da kısaltabilmektedir.

   Yanıtla
 • Protez saç ömür boyu kullanılabilir mi?

  Yanıtla
  • Her üründe olduğu gibi protez saçlarında bir ömrü vardır. Protez saçın ömrü için biçilen süre genellikle 1,5 ila 2 yıl arasındadır. Bakımına dikkat edildiği sürece protez saçın kullanılması için belirlenen ortalama süre daha uzun olabilir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed