Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır?

Blog geri dön
Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 8

Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır? Protez saç bantlarının özellikleri oldukça ergonomik maddeleri içerir. Protez saç bantlarının özellikleri kişiye özel tasarımları ile dikkat çeker. Protez saç bantlarının yüksek gücü bulunur ve bu neden ile başta düşme ve çıkma gibi problemler yaşanmaz. Protez saç bantları güvenli kullanım için tasarlanmışlardır ve kişiler ilk alışma sürecinden sonra herhangi bir problem yaşamadan protez saçlarını kullanabilirler. Protez saç bantlarının kullanımı oldukça konforludur ve düzenli bakım yapıldığında alınan verim daha fazla olur.

Protez saçların altına çift taraflı bantlar yerleştirilir. Bu bantlar protez saç bandı olarak bilinir ve saçın deri ile buluşmasını sağlayan ve deriden çıkmasını engelleyen özel bir formüle sahiptir. Protez saç bantlarının ön yüzeyindeki bantta saçlar yer alırken arka yüzeyindeki bantta koruma kılıfı bulunur. Bu kılıf ya da jelatin çıkarıldığı zaman uygulama alanına kolaylıkla yapıştırılabilir. Yapıştırma esnasında sert davranılmaması ve nazik hareketler ile uygulama yapılması gerekir.

Protez Saç Bantlarının Çıkarılma Süresi Nedir? 

Protez saç bantlarının çıkarılması profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Kişiler evde, bakım süreleri gelmeden önce protez saçlarını çıkarmak isterler ise canları yanabilir ve derileri tahriş olabilir. Bu ve benzeri problemler yaşamamak için protez saçın takılması ve çıkarılmasına yönelik işlemlerin profesyonel kişiler tarafından güvenli alanlarda yapılmalıdır. Protez saç bantlarının genişliğine ve diğer özelliklerine bakılarak çıkarma süresi hesaplanır. Protez saç bantlarının çıkarılması ve bakımının yapılması için belirlenen süre de kişiye özeldir.

Protez Saç Su Geçirmeli Mi? 

Protez saç su geçirme özelliği olduğu gibi hava geçirme ve tam tersi geçirmeme özelliği de olan bir uygulamadır. Protez saç su geçirme özelliği ile tasarlandığında kişiler için daha ergonomik bir kullanım sunar. Su ve hava geçiren protez saçlar daha kolay kullanılır ve özellikle abdest alma gibi noktalarda sorun çıkarmazlar. Alınan abdestin kabul olması isteniyor ise su geçiren protez saçlar tercih edilmelidir.

Protez saç bandının kullanılmasından önce de kişilerin su geçiren modellerden istediğini uzmana belirtmeleri gerekir. Uzman tavsiyeleri incelendiğinde de protez saçın su geçiren özellikle olması tavsiye edilir. Kafa derisinin hem hava hem de su ile temasının devam etmesi sağlık açısından da önemlidir. Var olan saçların da zarar görmemesi için su ve hava geçiren modeller kullanılmalıdır.

Protez Saç Bantlarının İşlevi Nelerdir?

Protez saç bantları nasıl kullanılır? Protez saç bantlarının görevi protez saç ile saç derisini birleştirmektir. Hem saçları bir arada tutmayı başarırken hem de protez saçın deriye yapıştırılması bu bant ile sağlanır. Bantlar olmadan protez saç, deri üzerine eklenemez. Bant kullanmak istemeyen kişilerin protez saç uygulamasını yaptırmaması gerekir. Bunun yerine saç ektirme gibi kalıcı işlemler de tercih edilebilir. Birçok peruğun içerisinde de saç bandı bulunur. Bu bantlar düşme ve çıkmaları engeller.

Protez Saç Bantları Kaşıntı Yapar Mı?

Protez saç kaşıntı ilk haftalarda yan etki olarak yapabilir ancak vücut protez saça adapte oldukça kaşıntı ve rahatsızlık hissi tamamen ortadan kalkacaktır. Yavaş yavaş ilerleyen bir süreçtir ve kişilerin proteze alışmak için acele etmemeleri tavsiye edilir. Kaşıntı ve rahatsızlık hissi herkesin yaşadığı bir problem değildir.

Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır?

Protez Saç Bantları Evde Çıkarılmalı Mı?

Protez saç bantlarını çıkarmak için profesyonellerden destek alınması gerekir. Kişilerin evde saç bantlarını çıkarıp bakıp yapabileceklerine dair birçok yönlendirme bulunur. Ancak bu rehberlerin birçoğu güvenilir değildir. Saç bantları çıkarılsa dahi tekrar uygulanması zor olacaktır. Protez saç bantlarının kullanılması aşamasında uzmanlardan destek alınması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (8)

 • Mehmet Türker cevap

  Protez saçın kullanımı zor mudur? Bakımı ve kullanımı açısından çok zaman alır mı?

  Nisan 5, 2022 , 9:26 pm
  • ONNA cevap

   Onnahair protez saçınızın kullanımı oldukça kolaydır. Protez saçınızdan önceki kişisel hijyen rutininize devam edebilirsiniz. Ancak 2-3 günde bir saçlarınızı yıkamanız tavsiye edilmektedir. Bunun dışında protez bakımınız 3-4 haftada bir olarak önerilir. Bu işlem ayda 1 kez berber ya da kuaföre gitmek gibi kolay ve hızlı bir süreçtir.

   Nisan 6, 2022 , 6:29 pm
 • Rafet Gündoğdu cevap

  Protez saç yaptırmak saç kaybı için doğru bir yöntem midir?

  Nisan 9, 2022 , 12:14 pm
  • ONNA cevap

   Saçların bölgesel dökülmesi, seyrek oluşu veya hiç olmayışı protez saç işleminin uygulanabilirlik açısından fark etmemektedir. Protez saç yaptırmak geçici veya kalıcı her türlü saç kaybına çare olacak bir uygulamadır.

   Nisan 9, 2022 , 12:49 pm
 • Can cevap

  Protez saç ücretleri ne kadar?

  Nisan 13, 2022 , 11:25 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç fiyatları saçın cinsi, uzunluğu, stili, boyutu gibi sebeplere bağlı olmakla birlikte kişiye özeldir, değişebilmektedir. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

   Nisan 13, 2022 , 11:34 pm
 • Behçet cevap

  Protez saç bantları doğru yapıştırılmazsa düşme şansı var mı?

  Temmuz 8, 2022 , 9:59 am
  • ONNA cevap

   Protez saçın kafadan çıkması ya da düşmesi söz konusu değildir. Ancak yanlış yapıştırılan bir protez saç bandı estetik görüntünüzü bozacaktır. Yapıştırılan saç kaymaz ancak yanlış bir şekilde uygulandıysa dışarıdan bu yamukluk görülecek ve doğal görüntü bozulmuş olacaktır.

   Temmuz 8, 2022 , 11:49 am

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön