Protez Saç Gerçek Mi?

Protez Saç Gerçek Mi?
Protez Saç Gerçek Mi?
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saç Gerçek Mi? Protez saçın yapıldığı malzeme günümüzde gelişen teknoloji ile gerçek saçlara dönüşmüştür. Protez saç sektöründe yaşanan gelişmeler zaman içerisinde protez saçların da malzemesini etkilemiştir. Malzemeler yapay tellerden gerçek saçlar olarak değiştirilmiştir. Mevcut protez saçlar, kişinin saç durumuna ve genel yapısına bakılarak uygulanır. Çoğunlukla gerçek saç kullanılsa da kişinin durumuna göre yapay teller de tercih edilebilir. Ancak mevcut teknolojinin ilerlemesi ve sistematik ve sağlıklı planlama nedeni ile çoğu yer gerçek protez saç tercih eder. Protez saç yaptırmak isteyen kişiler işlem tamamlandıktan sonra protezlerini gerçek saçlarıymış gibi kullanmaya başlayabilirler.

Protez Saçta Doğal Saç Mı Kullanılır? 

Protez Saç Gerçek Mi? Protez saçın gerçek saç olması birçok kişinin sorguladığı bir durum olsa da birçok yer protez saç yaparken gerçek saçları tercih eder. Gerçek saçlara farklı şekillerde ulaşmak mümkündür ve profesyonel bir ticaret alanıdır. Bu neden ile de protez saçın, gerçek saçtan yapılıyor olması da oldukça normaldir.

Profesyonel yerlerden satın alınan saçlar ile hazırlanan protez saçlar, kişi için özel olarak seçilir. Herkese aynı renk ve modeldeki saç ile protez hazırlamak mümkün değildir. Bu neden ile de protez saç uygulaması kişiye özel planlanır. Saçın ölçümlerinden hazırlanmasına kadar olan süreçte protez saç yaptıran kişi baz alınır. Saç rengi, tonu, saç türü, saçın sıklığı, tel yapısı ve diğer unsurlar göz önünde bulundurularak protez saç işlemi gerçekleştirilir.

Protez Saç Kişinin Kendi Saçından Mı Yapılır? 

Protez saç kişinin kendi saçından yapılamamaktadır. Saç ektirme yönteminde kişinin saç köklerinde yer değişikliği yapılması mümkün olsa da bu durum protez saç için geçerli değildir. Protez saç yaptıran kişiler için özel tasarım ve planlamalar yapılır. Bu tasarım ve planlama aşamalarında ise protez saç için başka bir saç kullanılır. Gerçek protez saç uygulamasında saç, kişinin saçına en yakın örnekten seçilir.

Doğrudan kişinin saçından belirli bir bölüm kaydırılarak, alınarak ya da başka bir işlem uygulanmaz. Saçına protez yaptırmak isteyen kişiler için protezin uygulanma alanına, alanın büyüklüğüne ve kişinin genel sağlık durumuna bakılarak özel saçlar hazırlanır. Bu saçlar, dışarıdan temin edilen saç telleridir. Dolayısı ile kişinin kendi saçına yönelik herhangi bir işlem yapılmamakta ve yapılması tavsiye edilmemektedir.

Protez Saç Yapay Saç Tellerinden Mi Yapılır?

Protez saç neyden yapılır? Yapay saçtan protez yapılması da mümkündür. Ancak günümüzde yaşanan gelişmeler neden ile belirli malzemeler kullanılır. Bu malzemeler arasında ise doğal saçlar yer alır. Doğal saç kullanılarak hazırlanan protezler, dışarıdan bakıldığında da gerçek izlenimi yaratır. Protez saçın yapay saç telinden yapılması da şaşırılan bir durum değildir. Teknolojinin ve sektördeki gelişmelerin ilerlemesi ile protez saçta doğal saçlar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Protez Saç Gerçek Mi?

Protez saçın yapay saç ile yapılmasında da herhangi bir sakınca yoktur. Gerçek saç ile yapıldığında da saç kökünden beslenilemeyeceği için bakımında hassas davranmak gerekir. Protez saç yaptıran kişilerin özel bakım ürünlerini tercih etmesi gerekir. Aksi takdirde saç, kökten beslenemediği için hacmini kaybeder.

Protez Saç Gerçek Saç Gibi Kullanılır Mı?

Protez saçın kullanılmasında ilk günler zorlanılabilir. Adaptasyon süresi tamamlandıktan sonra kişiler kolayca protez saçlarını gerçek saçları gibi kullanmaya başlayabilirler. Gerçek protez saç ayrımı anlaşılmayan bir protez çeşididir. Bu neden ile de kişilere doğal saçlardan hazırlanan protezleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Protez saç yaptırırken saç kalitesi ne kadar iyi seçilir ise kullanım süresi de paralel bir artış gösterecektir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

  • Protez saç nereye uygulanır? Kişiden kişiye değişiklik gösteriyor mu yoksa herkes için aynı mı?

    Yanıtla
    • Protez saç kişiye özel ölçüler alınarak kişinin ihtiyacına göre hazırlanır. Saçsız bölgeye ya da seyrelmeye başlayan bölgelerin analizi ile işleme başlandıktan sonra saç rengi, ten uyumu gibi çeşitli değerlere göre en iyi protez saç modeli tasarlanır.

      Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed