Protez Saç Her Gün Yıkanır Mı?

Protez Saç Her Gün Yıkanır Mı?
Protez Saç Her Gün Yıkanır Mı?

Protez Saç Her Gün Yıkanır Mı? Protez saç yıkama konusunda herhangi bir engel bulunmaz. Bu yüzden protez saçlar her gün yıkamaya müsait yapıda hazırlanan materyale sahiptir. Saç bankasından özel olarak alınan ve gözeneklere yerleştirilen protez saçlar son derece kullanışlı yapıdadır. Dünyanın önde gelen sanatçıları, futbolcuları, şarkıcıları ve oyuncuları da protez saç kullanmaya devam ediyor. Bu yüzden protez saç kullanma ve protez saç yıkama konusunda herhangi bir endişe duymadan hayallerinizdeki tarza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Protez Saç Bakımı 

Protez saç bakımı yaparken uzmanlardan destek alabileceğiniz gibi evde kendi kendinize de bakım işlemlerini yapabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilen protez saçlar daha uzun ömürlü ve kaliteli bir görünüm sunar. Ancak tüm protez saçlara periyodik olarak bakım uygulamak gerekir. Bakım işlemleri sırasında protez saçın kafadan deriye zarar vermeden çıkarılması çok önemlidir. Bundan sonra tazyikli su altında fazla yıpratmadan yumuşak dokunuşlarla kısa sürede yıkama yapılmalı ve standart protez saç bakım malzemeleri kullanılmalıdır.

Protez Saç Bakım Malzemeleri

Protez saç bakım ekipmanları, standart saçlarda olduğu gibi kaliteli saç bakım ürünlerinden oluşur. Tıpkı gerçek saçlardaki gibi kaliteli ürünler kullanıldığında protez saçların ilk günkü görüntüsü uzun süre boyunca korunmuş olur. Günümüzde protez saç bakımında en çok kullanılan malzemeler şunlardır:

  • Saç kremi
  • Leave on bakım kremi
  • Keratin serum
  • Tarak veya saç fırçası
  • Sabitleyici sprey

Bu tür protez saç bakım ürünlerini, protez saç yaptırdığınız merkezlerden en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Düzenli aralıklarla protez saç bakımı ve yıkaması yaptığınız zaman protez saçlarınız daha uzun süre ilk günkü gibi doğal görünür. Ancak deforme olan ve bakımı aksatılmış protez saçlar kısa sürede yıpranabilir ve peruk gibi sahte bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Protez saç uygulaması, takılma aşaması önemlidir. Protez saç takma işlemi sırasında uzmanların tavsiye ettiği yol ve yöntemlere uygun hareket edilmesi gerekir. Genel anlamda protez saç uygulaması iki aşamadan oluşur. Bunların ilki, kişinin kafasında protez saç uygulanacak bölgeyi protez saça hazırlamak, ikincisi ise protez saçın kusursuz biçimde kafa derisine monte edilmesi işlemidir. Bu süreçte dikkatle izlenmesi gereken uygulamalar şunlardır:

  • İlk olarak saçın kellik bulunan bölgeleri özenle tıraş edilir ve protez saça hazır hale getirilir.
  • Saç derisine hava ve su geçirgenliğine sahip özel yapıştırma tabakası sürülür.
  • Deri üzerindeki bu tabaka özelliğini yitirmeden önceden hazırlanan protez saç kafaya monte edilir.
  • Kişinin istediği protez saç tarzı ve şekli usta berberler tarafından yapılır.
  • Son olarak protez saça şekil verilir ve kusursuz görünüm elde edilir.

Bu aşamalarda protez saçın hazırlanmasına ayrı bir önem verilmesi gerekir. Çünkü protez saç, saç bankasından alınan tellerin tek tek gözeneklerden geçirilerek oluşturulan bir yapıdadır. Protez saç her gün yıkanır mı? Yıkanırsa ne olur? Bu aşamaya yeterince önem verilmemesi durumunda ne yazık ki protez saç kullanım ömrü azalacak ve ilk günkü kaliteli görünümü kısa sürede kaybolacaktır.

Protez Saç Her Gün Yıkanır Mı?

Protez Saç Kullanım Ömrü

Protez saç ömrü genellikle 6-12 aylık süreler arasında değişir. Çin malı olmayan ve birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilen protez saçlarda kullanım ömrü daha uzundur. Ayrıca kişinin protez saç kullanım şekli ve zarar vermemesi de ömrü uzatır. Ne kadar iyi bakım yapılırsa o kadar uzun süre protez saç kullanılabilir.

Protez Saç Fiyatları

Protez saç ücretleri, merkezlerin belirlediği hizmete ve ürünün kalitesine göre değişiklik gösterir. Günümüzde protez saç fiyatları malzemenin kalitesine, uygulama bölgesinin büyülüğüne göre değişiklik göstermektedir. En kaliteli protez saç yıkama konusunda da kullanım konusunda da avantajlar sağlar.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed