Protez Saç İçin Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Protez Saç İçin Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Protez Saç İçin Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç İçin Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Protez saç seçiminde dikkat edilmesi gerekenler en ideal saç tarzına ulaşabilmek için önem taşır. Protez saç yaptırmaya karar veren kişi için uzmanlar tarafından detaylı saç analizi yapılmalıdır. Saçın açık olan bölgesinde yapılacak bazı uygulamalarla kişi için en ideal saç tasarımına kolaylıkla ulaşılabilir. Protez saçın ideal biçimde seçilmesinde kişinin kendi ihtiyaçları kadar uzmanların görüşleri de önemlidir. Yüksek kalitede bir protez saç ile hem doğal görünüm elde edilmiş olur hem de kişiyi rahatsız etmeden uzun süreli kullanım avantajı elde edilebilir. Bu yüzden protez saç araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Protez Saç Nasıl Seçilir? 

Protez saç nasıl seçilir, protez saç için araştırma yaparken nelere dikkat edilmeli? Protez saç modeli seçerken kişinin kendi saç tarzının yanı sıra bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Çünkü saç eksikliği olan bireyin protez saç tercihinde kendi saç yapısında taşıdığı özellikler de önemlidir. Yüksek kaliteli bir protez saçın her yöne rahatlıkla taranması beklenir. Ayrıca protez saç tercih ederken doğal görünüm elde edilmesi için uzman gözetiminde saç analizi yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu koşullar altında protez saç seçildiği zaman uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilen tarzda protez saçlara kavuşmak son derece basittir.

Protez Saç Yaptırırken Önemli Noktalar

Protez saçta önemli kriterler sayesinde saç eksikliği olan bireyler ideal görünüme kavuşabilir. Doğal ve estetik bir saç tasarımı isteyen kişilerin protez saç yapılışında mutlaka dikkat etmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Günümüzde protez saç tasarım merkezlerinde alanında uzman kişiler tarafından yapılan protez saçlarda şu kriterlere dikkat edilmesi gerekir:

 • Kişinin kendi kafa yapısına ve saç eksikliğine bağlı olarak protez saç için ölçü alınması gerekir.
 • Saç olmayan bölgelerde 8 farklı bölüme ayrılarak işaretleme işlemi yapılır.
 • Ölçü alındıktan sonra bu verilere uyacak şekilde protez saç tasarımına başlanır.
 • Protez saç yerleştirme işlemi yapılır.
 • Hassas şekilde alınan ölçü sonrası elde edilen kalıpla protez saç denemesi yapılabilir.
 • Kişinin yüzüne ve kafa yapısına en uygun ebatlarda protez saç üretimine geçilir.
 • Saç derisine ve kişinin saç yapısına uygun olacak şekilde protez saç tasarlanır.

Bu tür aşamaların her biri deneyim gerektirdiği için protez saç tasarımında mutlaka alanında deneyimli kişilerden destek alınması gerekir. Kişinin kafa yapısına birebir uyumlu olan protez saçlar özel solüsyon sürülerek kafa derisine yapıştırılır. Bu aşamada protez saçın hava ve su geçirgenliği önemlidir. Ancak bu şekilde kullanımı kolay ve doğal görünen protez saçlara ulaşılabilir.

Protez Saç İçin Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişiye Özel Protez Saç Nasıl Tasarlanır?

Kişiye özel protez saç tasarımı konusunda da mutlaka alanında deneyimli kişilerden destek alınması gerekir. Çünkü protez saçın doğal ve estetik bir görünüme kavuşması için kişiye özel ölçümlerin yapılması son derece önemlidir. Protez saçlar rastgele ve herkesin ortak kullanımına uygun şekilde yapılmaz. Bu yüzden kişiye özel protez saç tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Kişinin kafa yapısına ve saç eksikliği olan bölgeye en uyumlu protez saç için ölçüm yapılır.
 • Kişinin mevcut saç yapısı ve görselliği dikkate alınır.
 • Protez saç içinde doğal saçların yanı sıra ne kadar oranda sentetik saç kullanılacağı belirlenir.
 • Kişinin saç tarzına uyumlu olacak şekilde tasarım yapılır.
 • Diğer saçlar ile uyumlu renk geçişlerine sahip protez saç üretimi tamamlanır.

İşte bu detaylara dikkat edildiğinde en ideal ve doğal görünüme sahip protez saçlara kolaylıkla sahip olmak mümkündür. Saç tasarım merkezlerinde olsa bile protez saç araştırması yapan kişilerin bu tür kriterleri göz önünde bulundurması önemlidir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Cem Akyıldız avatarı
  Cem Akyıldız
  Mayıs 9, 2022 11:59 pm

  Protez saçın fiyatı neye göre belirleniyor?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması yapılacak alanın sıkılığı ve bölgesel olarak büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi, istenilen model ve buna bağlı olarak saç uzunluğu gibi çeşitli etkenler fiyatı etkilemektedir.

   Yanıtla
 • Cihat Çağatay avatarı
  Cihat Çağatay
  Mayıs 11, 2022 10:22 pm

  Protez saçı her gün çıkarabilir miyim?

  Yanıtla
  • Protez saçın çıkarılması için belirli süreler bulunur. Genel bakım yapıldığı zaman saç protezleri olduğu alandan çıkarılır. Saç protezlerinin her gün çıkarılması tavsiye edilmez. Protez saçlar ile çok fazla oynamak saçların deriye zarar vermesine sebep olur.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed