Protez Saç ile Yüzmek

Protez Saç ile Yüzmek
Protez Saç ile Yüzmek
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç ile Yüzmek, protez saçla yüzme konusu, bu uygulamayı yaptırmayı düşünen hemen hemen herkesin kafasını karıştıran bir konudur. Sonuçta kel saç derisine uygulanan ve acısız bir şekilde yapıştırılan protez saçın kafadan düşüp düşmeyeceği merak edilir. Ancak protez saça sahip kişiler, kaliteli protez saç kullanmaları ve uzmanlar tarafından başarılı bir uygulama yapılması halinde denize, havuza ve istediği yere girip yüzebilirler. Çünkü protez saç ile yüzmek için herhangi bir engelleyici sebep yoktur.

Protez Saç ile Havuza Girilir Mi?

Protez saçla havuzda yüzmek son derece kolay ve sorunsuz bir iştir. En kaliteli materyal kullanarak kusursuz biçimde kafa derisine uygulanan protez saçlar son derece sağlam ve kullanışlıdır. Bu sağlamlık sıvı müdahalesi ya da su geçirgenliği gibi durumlarda olumsuz etkilenmez. Protez saçınızla yıkanabileceğiniz gibi havuza ya da denize de girebilirsiniz. Ancak yüzme konusunda protez saçınızla doğrudan havuza atlamak yerine önce gerekli kontrolleri yapmanızda fayda vardır. Örneğin düzenli aralıklarla bakımı yapılmamış ve iyi şekilde yapıştırılmamış protez saçlarda havuzda aşırı hareket edilmesi halinde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Bunun önüne geçebilmek için uzmanlardan destek almakta fayda vardır.

Protez Saç ile Spor Yapılır Mı?

Protez saçla halı saha yapmak erkeklerin en çok merak ettiği konulardandır. Saç derisine kusursuz biçimde yapıştırılan protez saçlar, tıpkı doğal saç gibi kafada hareket edebilir ve hiçbir şekilde yerinden oynama yapmaz. Protez saç ile kafa topuna çıkarken 2 kere düşünen kişiler de bu konuda gönül rahatlığı ile hareket edebilir. Ancak tıpkı protez saçla havuza girmek ve yüzmede olduğu gibi halı saha gibi sportif faaliyetlere başlamadan önce protez saçın sağlamlığını test etmekte fayda vardır. Aşırı yıpranmış ve zamanında bakımları yapılmamış protez saçlar ile bu tür sportif faaliyetler yaparken dikkatli olmakta fayda vardır.

Protez Saç ile Yüzmek

Protez Saç Terletir Mi?

Protez saç terleme sorunu yapmayan ve kusursuz biçimde kafaya uygulanabilen ürünlerdir. Özel olarak üretilen protez saçların kafa derisine yapıştırılan materyali son derece ince yapıda olup hava ve su geçirgenliği yüksektir. Hava geçiren bu parça sayesinde kişinin kafa derisi ideal biçimde hava alır. Öte yandan protez saç uygulamasında zaman zaman insanlarda normal şekilde görülen terleme olması da mümkündür. Örneğin sıcak havalarda kapalı mekanlarda uzun süre kalmanız durumunda her insan gibi kafa derisinde bunalma ve terleme görülebilir fakat bu kişiyi rahatsız edecek boyutlara ulaşmaz. Öte yandan düzenli aralıklarla bakımları ve temizliği yapılan protez saçlar terleme ve koku konusunda şikayet yaratmaz.

Protez Saç Kafadan Düşer Mi?

Protez saç sağlamlığı konusunda endişeleri olan kişiler, özellikle koşu ve yüzme gibi aktiviteler için bazı sorular yöneltebilir. Kafa yapısına birebir uyumlu ve ideal ölçülerde protez saç uygulaması yapıldığında kafadan düşme gibi problem görülmez. Aynı zamanda sportif faaliyetlerde ve yüzmede bile protez saçın şekil değiştirip kelin gözükmesi mümkün değildir. Fakat düzenli bakım yapılmamış protez saçlar, normalden çok yıprandığı için kafa derisindeki tutuculuk özelliğini kaybedebilir. Protez saç bandı gevşemiş ve eskimiş olan kişilerde protez saçın kafadan düşmemesi için dikkatli olunmasında fayda vardır.

Protez Saç Bakımı Neden Önemli?

Protez saç bakımı, kişinin kendi başına yapabileceği gibi uzman desteğinden de yararlanabileceği önemli bir konudur. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi protez saçın kafa derisine kusursuz biçimde yapılabilmesi için mutlaka bakımlarının düzenli aralıklarla ve aksatılmadan yapılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle protez saç ile yüzmek isteyenlerin bu tür bakımları aksatmaması son derece önemlidir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Berkay Görür avatarı
  Berkay Görür
  Mart 28, 2022 1:48 pm

  Yüzme ya da spor sonrası protez saçıma nasıl bir bakım uygulamalıyım?

  Yanıtla
  • Saçlarınız ıslak olacağından dolayı nemini aldığınızdan emin olmalısınız. Saç diplerini havlu yardımı ile nemli kısımlarını kurutmanız ve mümkünse havuz ya da denizden gelen tuz gibi yabancı maddeleri duş alarak temizlemeniz protez saçınızın ömrü için olumlu olacaktır.

   Yanıtla
 • Havuzdan çıktıktan sonra protez saç hemen mi yıkanmalı?

  Yanıtla
  • Havuz da klor ve benzeri diğer yabancı maddeler hem protez saçınıza hem de kendi saçınıza da zarar verebilmektedir. Bu yüzden olabildiğince havuzdan çıktıktan sonra saçınızı yıkamalısınız. Bu yıkama işleminde protezinizi çıkartmanıza gerek yoktur. Rahatlıkla protez saç ile duş alabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed