Protez Saçla Denize ve Havuza Girebilir Miyim?

Protez Saçla Denize ve Havuza Girebilir Miyim?
Protez Saçla Denize ve Havuza Girebilir Miyim?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saçla Denize ve Havuza Girebilir Miyim? – Protez saçla denize girilir mi ya da havuza girilir mi gibi sorular özellikle yaz aylarında protez saç tercih etmek isteyenlerin kafalarında soru işaretine neden olmaktadır. Günümüzde son derece gelişmiş yöntemler ile uygulanan protez saçlar ile denize havuza girilmesi mümkündür. Ancak bunun için bazı kriterlere dikkat etmek saçınızın olası sorunlarla karşılaşmaması için önemlidir.

Çoğu zaman duş alırken veya denize – havuza girince saçım çıkar mı gibi soruların ortaya çıkmasına neden olan temel unsur protez saçın peruklar ile karıştırılmasıdır. Protez saçla denize havuza girmek bu yönüyle sanıldığının aksine herhangi bir sorun yaratmaz. Ancak saçın bakımı için gerekli kriterlere dikkat etmek ve uygulamanın profesyonelliğine güvenmek gerekecektir. Özellikle uygulamayı yapan kişilerin alanında uzman olması daha verimli şekilde protez saçların kullanılmasını sağlayacaktır. Ancak deniz veya havuzdan çıktıktan hemen sonra duş alarak veya yıkayarak saçıcınızı klor veya deniz suyundan arındırmanız oldukça önemlidir.

Protez Saçla Duş Alınır Mı?

Protez saç çeşitleri ve özelliklerine göre farklı bakım, uygulama ve verimliliğe sahip olsa da genelde benzer özellikler taşımaktadır. Kişinin kendi doğal saçından ayırt edilemeyecek biçimde tasarlanan ve uygulanan bu saçlar uzun süre size eşlik eder. Protez saç ile gönül rahatlığıyla duş alabilir, havuza veya denize girebilirsiniz. Özellikle havuz veya denizden çıktıktan sonra saçınızı diğer etkenlerden arındırmanız daha uzun ömürlü bir kullanım fırsatı sağlayacaktır.

Protez saç ile duş alırken ise yine belirli kriterlere dikkat etmek verimli bir kullanım için gereklidir. Duş alırken şu hususlara dikkat etmeniz tavsiye edilir:

 • Protez saça uygun krem, şampuan vb. ürünleri yeterli miktarda kullanmak.
 • Sert ovalayarak veya kaşıyarak değil, nazik hareketlerle saç sistemi boyunca yıkama yapılmalıdır.
 • Kaynar veya sıcak su ile yıkamaktan kaçınmak gerekir.

Bunlar ve benzeri daha birçok basit detay protez saçınızın daha verimli kullanımını sağlayacaktır. Canlı saç hücreleri olmadığı için her gün duş alınması durumunda kendini yenileyemeyeceği için daha fazla kuruma görülebilir. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Protez Saçla Denize ve Havuza Girebilir Miyim?

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç protezi bakımı periyodik olarak yapılmadığında istenen verimi elde etmek zorlaşacaktır. Protez saçlarda bakım süreleri genelde 2 ila 8 hafta arasında gerçekleştirilir. Belirli rutinler ile yapılacak saç bakımı sayesinde saçınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çıkan yeni saçlara zarar vermemesi için özel saç çözücü solüsyonlar kullanılarak çıkarılması ve saç derisine de bakım yapılması önemlidir.

Saçın çıkarılıp saç derisi ve bakımının yapılmasıyla protezde herhangi bir sorun varsa giderilerek tekrar uygulanır. Özellikle protez saç ile yüzmek isteyenlerin öncesinde ve sonrasında mutlaka bakımlarını yaptırmaları tavsiye edilir.

Protez Saç Terlemeye Neden Olur Mu?

Protez saç terleme veya diğer birçok sorunla ilgili soru işaretleri yaratsa da temelde son derece konforlu bir kullanıma sahiptir. Cildin oksijen ile temasını kesmediği için bu sorunun da ortaya çıktığı görülmez Hava ve su geçirme özelliğine sahip ürünler kullanılması bu saçların son derece konforlu kullanımına olanak sağlar.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Protez saç yaptıranlar arasında her yaş grubundan kadın ve erkek yer almaktadır. Saç dökülmesi sorunları yaşayanlarda sorunlu bölgelere protez saç eklemesi yapılmaktadır. Cerrahi bir yöntem uygulanmadan kolayca saça uygulanır ve uzun süre kişinin kendi doğal saçı gibi kullanması sağlanır. Protez saçla denize havuza girmek mümkün olduğu gibi duş alınmasında veya şekil verilmesinde de bir mahsur görülmemektedir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Özgür Devran avatarı
  Özgür Devran
  Nisan 8, 2022 10:30 pm

  Protez saç ile denize girdikten sonra nasıl bir durulama yapmalıyım? Deniz tuzu protez saçıma zararlı mıdır?

  Yanıtla
  • Protez saçınız ile denize girmenizde bir sakınca yoktur. Denizden çıktıktan sonra deniz tuzu ve diğer yabancı materyalleri temizlememeniz durumunda protez saçınız yıpranabilmektedir. Temiz suyla ve protez saçınız için özel üretilmiş şampuan ile saçınızı yıkamanız önem arz etmektedir. Duş aldıktan sonra saç diplerini havlu yardımıyla kurutmanız tavsiye edilmektedir.

   Yanıtla
 • Protez saçla duş alırken kendi eski şampuanımı kullanabilir miyim?

  Yanıtla
  • Saç proteziniz ölü saç tellerinden oluştuğu için özel bakım gerektirmektedir. Daha önce kullandığınız şampuanlar protezinizi yıpratabilir, bazı kimyasallar olumsuz etki yapabilir. Bu da protez saçınızın ömrünü kısaltır. Protez saçlar için özel üretilmiş şampuanları kullanmanız saç protezinizin ömrü için olumlu etki yapacaktır.

   Yanıtla
 • Saç protezlerinin zamanla rengi atar mı?

  Yanıtla
  • Saç proteziniz de doğal insan saçından imal edilmekte olup, zamanla ve kullanıldıkça renginde açılma olabilmektedir. Ancak bu durum protezinizin bakımına özen gösterip göstermediğinizle alakalı olarak da zamanından önce ya da sonra renk açılmaları görülebilmektedir. Ancak protez saçınızın bakımını düzenli ve tam yaptığınız sürece kullanım ömrü bitmeden önce herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanız söz konusu değildir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed