Akmayan Protez Saç Bandı Hangisi?

Akmayan Protez Saç Bandı Hangisi?
Akmayan Protez Saç Bandı Hangisi?

Akmayan Protez Saç Bandı Hangisi? Akma yapmayan protez saç bandı kalitesine ve üretim özelliklerine göre sınıflandırılabilir. Günümüzde birçok kalitesiz protez saç bantlarının yetersiz bakım veya diğer etmenlere karşın kolayca akması veya erimesi gibi sorunlar kullanıcıların en çok şikayet ettiği konular arasında yer almıştır. Günümüzde birçok farklı çeşidi bulunan protez saç bantlarının kalitesi ve özelliklerini inceleyerek en doğru ürünün uygulama sırasında tercih edilmesi aynı zamanda protez saçın kullanım ömrünü de olumlu yönde etkileyecektir.

Protez saç bandı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk unsur kalitesi olacaktır. Kaliteli ürünleri kullanarak hem daha uzun ömürlü hem de dayanıklı bir kullanım sağlanır. Akmayan protez saç bandı seçimlerinin uygulamayı yapacak uzmanın tavsiyesine göre seçilmesi de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Protez Saç Bandı Neden Erir?

Protez saç bant yapışmıyor gibi sorunlar ilk defa protez saç kullanan ve bakımını kendisi yapmak isteyenler tarafından sık karşılaşılır. Protez saç bandı erimesi veya akma gibi sorunları yaşamasında temel etken kişiye uygun saç bandının seçilmemiş olmasından kaynaklanır. Özellikle yağlı ve çok terleyen kişilerde bu protez saçların tutuculuk özelliğinin kaybolduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra kalitesiz saç protezi bandı kullanmak da istenen sonucu vermeyecektir.

Protez saç bandının ermesinde veya akmasında etkili olan başlıca faktörler şunlardır:

 • Kişinin cilt yapısına uygun bandın seçilmemesi.
 • Kalitesiz ürün kullanımı.
 • Yanlış uygulanması.
 • Bakımının aksatılması.
 • Dış etmenlere bağlı sorunlar vb.

Saç bandında erime sorunu ile karşılaşanların uzman kişilerin tavsiyelerine uyarak günümüzde birçok farklı modelde üretilen saç bantlarından kendilerine en uygun olanları seçmeleri tavsiye edilmektedir.

Protez Saç Bantları Özellikleri Nelerdir?

Protez saç bandı sarı renkli veya mavi, kırmızı ve beyaz gibi alternatif renklere sahip olarak farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Sarı protez saç bantlarının kullanımı yaygın değildir. Kolay yapışmayan ve çıkma özelliği nedeniyle bu saç bandının genelde tanıtım amaçlı uygulamalarda kullanıldığı görülmektedir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan saç bantları ve özellikleri ise kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Kırmızı Protez Saç Bandı: Akma sorunları görülmez. Tek başına düşük tutuculuk özelliğine sahiptir. Likit yapıştırıcılar ile iyi performans gösterebilir.
 • Beyaz Protez Saç Bandı: Akma sorunu yaşanabilir. Günümüzde yaygın olmayan türlerinden biridir.
 • Mavi Protez Saç Bandı: Cilde zararı yoktur ve ideal tutuculuk özelliğine sahiptir. Ortalama 9 – 14 gün sonra kullanım süresi dolacağı için akma yapabilir.

En İyi Protez Saç Bandı Hangisi?

Protez saç bandı en iyisi olsun isteyenler kaliteli ürünleri tercih etmek zorundadır. Altyapısına ve temel özelliklerine göre tercih edilebilecek bu protez saç bantları arasında yer alan UltraHold, SuperTape, No – Shine gibi seçenekler ön plana çıkmaktadır. Ancak akmayan protez saç bandı hangisi sorusuna cevap olarak kişinin kendi cildine ve yapısına göre uygun bir ürünü tercih etmesi gerekecektir.

 

Akmayan Protez Saç Bandı Hangisi?

Protez Saç Bandı Kaç Günde Bir Çıkarılır?

Protez saç bandı tavsiye ve yorumlarına bakıldığında her protez saç bandının farklı dayanıklılık süreleri olduğu görülür. Mevsim şartlarından tutun da cilt tipine kadar birçok etmen bu süreler üzerinde farklılığa neden olacaktır. Ortalama olarak 2 – 3 haftada bir bu saç bantlarının çıkarılması tavsiye edilmektedir.

Protez Saç Bandı Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç bandı fiyatları birçok farklı çeşidi olması nedeniyle hem kalitesine hem de ürün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı diye kalitesiz ürünlerin kullanımı farklı tip sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Diğer yandan uzun ömürlü ve kaliteli bir kullanım için akmayan protez saç bandı tercih etmeniz önerilmektedir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

12 Yorum. Yeni Yorum

 • Uğur Demircan avatarı
  Uğur Demircan
  Nisan 11, 2022 11:09 pm

  Genel olarak protez saç bantlar ile yapıştırılıyor. Bantsız olan sistemler nasıl uygulanıyor?

  Yanıtla
  • Türkiye’de yenilikçi sistem olarak No Tape Bantsız Sistem ile artık protez saçlar ile maksimum konfor hedeflenerek bant olmadan özel solüsyonlar ile başınıza sabitlenir. Siz istemedikçe başınızdan çıkmaz. Tekrar çözücüler ile başınızdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bu özel yapıştırıcılar cilt dostu olmakla birlikte sağlık için sorun teşkil etmemektedir. Yine de hassas ve alerjik bir cildiniz varsa doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

   Yanıtla
 • Zeynep Ertürk avatarı
  Zeynep Ertürk
  Temmuz 7, 2022 10:56 pm

  Protez saç her gün yıkanırsa bantlar aşınır mı, zararı olur mu?

  Yanıtla
  • Protez saçı her gün yıkanması tavsiye edilmez. Çok fazla yıkanan protez saçlar giderek kalitesine de bağlı olarak hacim kaybeder ve bu da saçın kuru görünmesine ve dolaylı yoldan saçın yapay olduğunun anlaşılmasına yol açar. Bunun yerine 2-3 günde bir protez saçlar için özel üretilmiş şampuanlarla yıkamak kalan günlerde de duş alınacaksa sadece su ile durulamak gerekir.

   Yanıtla
 • Serdar Ataün avatarı
  Serdar Ataün
  Nisan 19, 2023 4:24 am

  Merhaba önden bakıldığında saç diplerinde olan bantin görünüp görünmemesi ne ile ilgilidir?Bir de cildim yağlı olduğu için hangi bandı kullanmak gerekir? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • Sac dipindeki bantın görünmesi saç stilinize, saçınızın kalınlığına, saç derinizin rengine, saçınızın yoğunluğuna, kalınlığına ve kesimine bağlı olabilir. Bantın görünümünü azaltmak için saçı farklı bir şekilde tarayabilir veya saçınızı uzun bırakabilirsiniz. Yağlı cilde sahip kişiler yağsız veya yağ kontrolü sağlayan saç bantları kullanabilir. Saç bantları seçerken saçınıza ve cildinize uygun olanları seçmek, saç bantlarını düzenli olarak değiştirmek ve saçınızı sıkıca çekmeyen bantlar kullanmak önemlidir.

   Yanıtla
 • Merhaba.ben saçımı sürekli cıkardığım için hangi bantı kullanmalıyım.saçı alırken verdikleri bant.sıcakta terle beraber eriyor.yapışkan özelliğini kaybediyor.bantı silikondan temizlemekte zor oluyor.bildiğiniz kullanımı kolay bant markası ve türünü söyleemisiniz

  Yanıtla
  • Bu sorununuz için geliştirilmiş Türkiye’de tek uygulaması Onnahair’da olan NoTape bantsız protez saç sistemini size tavsiye ediyoruz. Bant derdi olmadan tüm sağlık kontrollerinden geçmiş cilt dostu likit yapıştırıcılar ile kullanım sağlayabilirsiniz. Böylelikle silikon temizlemek gibi, terleyince bant kısmının aşınması gibi negatif durumlardan kurtulmuş olursunuz. En kısa sürede ihtiyacınıza en uygun çözümler için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz, dilerseniz biz sizi arayalım.

   Yanıtla
 • Merhaba, Kırmızı protez saç bandı kullanıyorum ve genellikle 2-3 hafta süreyle dayandığı söyleniyor, ancak benim deneyimimde bu süreyi hiçbir zaman gözlemlemedim. Bu bandı kullanmanızı önerir misiniz?

  Yanıtla
  • Merhaba Efendim,
   Protez saçın tutunması için kırmızı protez saç bandı gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Fakat en iyi sonuçlar için bir uzmana danışmanız ve birebir görüşmenizi tavsiye ederiz. Protez saç uygulaması için kullanımı süresini arttırmaya yönelik çeşitli yardımcı ürünler ve yapıştırıcılar bulunmaktadır. Bu nedenle size en uygun olanı belirlemek için bir protez saç uzmanına danışmanızı öneririz. Dilerseniz iletişim numaralarızdan uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmak isteriz.

   Yanıtla
 • No tape hakkında bilgi almak istiyorum

  Yanıtla
  • Uzmanlarımıza ürünümüz hakkında detaylı ve kişisel sorularınız var ise Telefon: +90 (212) 255 44 44 ve Whatsapp: +90 (555) 333 53 33 numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed