Protez Saç Bandı Neden Erir?

Protez Saç Bandı Neden Erir?
Protez Saç Bandı Neden Erir?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Bandı Neden Erir? Protez saç bandının erimesi protez saçın uzun süre kullanılmasından sonra ortaya çıkan bir durumdur. Protez saç bandının belirli bir kullanım ömrü vardır. Proteze biçilen ömür, kalitesi ve kullanılan malzemeye göre belirlenir. Protez saçın kullanıldığı alan genişliği de saç bantları üzerinde etkilidir. Protez saç bantları zaman içerisinde erir ve yeniden yapılması gerekir. Protez saçların yeniden yapılması için ise sıfırdan ölçü alınması ve başlangıç adımlarının tekrar edilmesi söz konusudur. Protez saç bandı yaptıran kişiler bir süre sonra saç bandı erimesi ile karşılaşılır. Bu erime hemen olmaz ve protez saçın kullanım süresi bitmek üzereyken erime başlar. Alkol gibi zararlı maddeler de protez saç bantlarının erimesini hızlandırır.

Protez Saç Ne Kadar Kullanılır?  

Protez saç bandı neden erir? Protez saçın kullanım süresi 6 ay ila 9 ay arasında değişmektedir. Çok iyi ve kalitesi yüksek olan protez saçlar ise 1 yıldan 1,5 yıla kadar kullanım süresi verebiliyor. Bazı markalar 3 seneye kadar kullanılan protez saçlar ürettiklerini dile getirseler de kullanıcı yorumları incelendiği zaman aksi beyanlar ile karşılaşılmaktadır. Protez saç yaptıran bir kişi bakımını aksatmaz ve doğru bakım yöntemlerini uygular ise bu durumda 9 aya kadar saçlarını sorunsuz kullanabilir. Protez saçlarını sorunsuz kullanmak isteyen herkesin bakımlarına özen göstermesi gerekir.

Protez Saç Bakımı Ayda Kaç Kere Yapılır?

Protez saç bakımı süresi 2 hafta bir ya da ayda bir şeklindedir. 20 günde 1 şeklinde yapılan bakımlar da vardır. Bakım süresi kişiden kişiye değişir. Bunun nedeni ise herkesin protez saç yaptırma nedeni, protez saç yapılan alanın genişliği ve diğer unsurların farklı olmasıdır. Kişiye özel olan bu durumlar neticesinde ise saç bakımı için belirlenen periyotlar da farklılık gösterir. Saç protezi yapılan yerdeki uzman tarafından kaç gün süre ile periyodik bakım yaptırılması gerektiği hakkında bilgi verilir. Bu bilgiye uyulması ve düzenli bakımın yapılması önemlidir. Protez saç bandının uzun süre kullanılması için de verilen tavsiyelere uymak gerekir.

Protez Saç Bakımı Kaç Dakika Sürer?

Protez saç bakımının süresi oldukça kısadır. Bakım seansları genellikle 20 ila 30 dakika arasında sürer. Protez saç bakımının süresini etkileyen önemli unsurlardan biri protez uygulaması yapılan alanın genişliğidir. Bu alanın geniş olması ile protez saç bakımının süresi paralel bir çizgide ilerler. Bütün saç derisi üzerine protez saç uygulanmış ise bu durumda bakım seansı daha uzun sürebilir. Bakım seanslarından önce randevu alınması ve randevuya uygun hareket edilmesi her zaman daha sağlıklıdır. Protez saç bakımlarının aksatılmaması ve randevulara gidilmesi de oldukça önemlidir.

Protez Saç Bandı Neden Erir?

Protez Saç Kaç Günde Hazırlanır?

Protez saçın hazırlanma süresi ortalama 2 aydır. Kişinin gerekli ölçümleri yapıldıktan sonra kişiye özel tasarım yapılır ve protez saç kişiye özel hazırlanır. Kişiye özel olduğu için de hazırlanması büyük bir titizlik gerektirir. Bu titizlikten dolayı protez saç 30 ila 60 gün arasında hazırlanır. Bazı durumlarda protez saçın hazırlanması daha uzun ya da daha az sürebilir. Protez saçın hazırlanmasında da uygulama alanının genişliği, saç tipi, model ve malzeme gibi etkenler baz alınır.

Protez Saç Bantları Açılır Mı?

Protez saç bantlarının açılması bakım ertelendiği zaman görülür. Eğer saçlar çekildiğinde hareketlenme oluyor ve saçlar eskisinden daha çok hareket ediyorsa bekleme yapılmadan bakıma gidilmelidir. Protez saç bandının açılması bakım dışında oldukça zor bir işlemdir ve kişilerin kendi bantlarını çıkarması canlarını yakabilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Sefa Pekşahin avatarı
  Sefa Pekşahin
  Nisan 5, 2022 9:24 pm

  Saç protezim kullandıkça zamanla belli olur mu? Eskidiği için protez olduğu belli olur mu?

  Yanıtla
  • Kişiye özel olarak yüz ve kafa ölçüleri alınarak hazırlanan protez saç modelleri kişiyle tam uyum sağlar, doğal durur. Protez saç bakımlarınızı düzenli yaptığınız sürece kullanım ömründen önce protez saçınızda bir sorun olmayacaktır.

   Yanıtla
 • Mithat Yavuz Ertaş avatarı
  Mithat Yavuz Ertaş
  Mayıs 2, 2022 8:31 pm

  Gün içerisinde protez saç istem dışı kayma ya da baştan çıkma olasılığı var mıdır?

  Yanıtla
  • Saç proteziniz siz istemedikçe çıkmaz. Kayma, düşme gibi durumların yaşanmaması için başınıza uzmanlarımız tarafından proteziniz özenle yerleştirilir. Günlük kullanımda maksimum konforu hedeflediğimiz için bu tür durumlarla karşılaşmazsınız. Onnahair protez saçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed