Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Blog geri dön
Protez saçın bakımı nasıl yapılmalı?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 4

Protez saçın bakımı nasıl yapılmalı? – Bölgesel protez saç veya diğer uygulamalar sonrasında periyodik bakımların yapılması saçın verimliliği ve kullanım ömrünün uzaması açısından son derece önemlidir. Günümüzde bakım işlemleri yapılırken birçok farklı özel ürün kullanılarak çok daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Hem rutin bakımlarının hem de evde kendiniz belirli kriterlere dikkat ederek protez saç bakımlarını yaparak çok daha konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. Saç bakımları kişiler temel bakım için gerekli yöntemleri öğrenerek evde de bakımlarını yapabilmektedir. Protez saçın bakımı aksatılması halinde elde edilmek istenen faydaları ciddi ölçüde azalacaktır. Protez saçın bakımı nasıl yapılmalı? Protez saç bakımı kaç günde bir yapılır? Protez saç bakımı evde nasıl yapılır? Protez saç bakımı yaptırmak neden önemlidir? Protez saç bakımı zor mu? Protez saç bakımı fiyatı ne kadar? Tüm detaylarıyla merak ettikleriniz yazımızda.

Protez Saç Bakımı Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Protez saç modelleri kendi içinde farklı teknik özellikleri ile ayrılabilir. Bunun yanı sıra protez saçların bölgesel olarak veya saçın tamamına uygulanması da mümkündür. Bu tip durumlarda da yine farklı unsurlar ortaya çıkacaktır. Ortalama olarak 2 – 8 haftalık süreler içinde bakım rutinlerinin kapsamlı bir şekilde yapılması gerekir. Ancak 3 hafta genelde tavsiye edilen süredir. Protez merkezlerinde veya evde yapılacak saç bakımları için belirli yöntemler kullanılması gerekir. Bu yöntemlerin neler olduğunu öğrenecek saç bakımını evde kendinizde yapabilirsiniz.

Evde Saç Protezi Bakımı

Evde protez saç bakımı zahmetli olabilir. Saç derisine ve yeni çıkan saçlara zarar vermeden protezin özel solüsyonlar ile bozulmadan çıkarılması gerekmektedir. Ardından saç derisine bakım yapılarak yine özel maddeler ile bakım işlemleri devam ettirilir. Bakım sonrasında protezi düzgün yerleştirmek için yerleştirme sırasında tercih kullanılacak unsurlar ve teknikler de önemlidir. Protez saç bakımı düzenli olarak yapıldığında uzun süre protez saç kullanımı sağlanır. Evde protez saç bakımı için gereken malzemeler arasında takma ve çıkarma işlemleri için gerekli solüsyonlar ilk sırada yer alacağı için uzman tavsiyesi olmadan bakım işlemi uygulamanız tavsiye edilmez.

Protez Saç Bakımı Yaptırmak Neden Önemlidir?

Protez saç diğer birçok saç ekleme yöntemine göre çok daha kolay ve avantajlıdır. Bu özellikleri sayesinde öne çıkan protez saçlar kişiye uygun olarak üretilir ve yerleştirilir. Protez saçın özelliklerine göre bakım rutinlerinin ihmal edilmesi elde edilmek istenen verimin alınamamasına neden olacaktır. Protez saçlar ile denize veya havuza girmek bile mümkündür. Ancak bu imkanı bile veren protez saçların bakımlarının ihmal edilerek denizden veya havuzdan çıktıktan sonra klor veya deniz suyundan arındırılmaması halinde ömrü kısalacaktır. Bakımı düzenli olarak gerçekleştirilen saç protezleri hem daha uzun ömürlü olur hem de saç derinizin sağlığı için önemlidir.

Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Protez saç yorumlar ve önerileri dikkate alınarak uygulama ve bakım sırasında herhangi bir zorluk görülmemektedir. Saçı olan bir kişinin düzenli olarak berbere gitmesi veya saçına evde uyguladığı saç bakım rutinlerinde olduğu gibi benzer sürelerde bakım yaptırılması gerekir. Evde de uygulanabilecek bu bakım unsurlarının profesyonel ortamlarda yaptırılması daha verimli gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Belirli yönlerden zor olsa da ilk uygulamadan çok daha kısa bir sürede saç bakımı yapıldıktan sonra yeniden uygulama alanına eklenir.

Protez saçın bakımı nasıl yapılmalı?

Protez Saç Bakımı Fiyatı Ne Kadar?

Protez saç bakımı fiyatı işlemi gerçekleştirecek kişi/klinik düzeyinde değişebileceği gibi bakımın kapsamına ve tercih edilecek metotlara göre de değişiklik gösterecektir. Her protez saç aynı özelliklere sahip değildir. Bu nedenle model, çeşidi veya yapısına göre farklı bakım uygulamalarına da başvurulması gerekebilir.

Protez saçlara sahip kişilerin protez saç bakımı rutinlerine uyarak sorunsuz bir şekilde saçlarını normal kullanım ömründe kullanması mümkündür. Bakım sayesinde kullanım ömrü de doğal olarak uzayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (4)

 • Mehmet Cemal Akın cevap

  Protez saç takıldıktan sonra ne sıklıkla çıkarılmalıdır?

  Nisan 8, 2022 , 10:37 pm
  • ONNA cevap

   Bakım yapmak dışında protez saçınızı çıkartmanız gerekmemektedir. Protez saç bakımı için ideal süre 3 haftada bir olarak tavsiye edilmektedir.

   Nisan 9, 2022 , 1:38 am
 • Ahmet cevap

  Protez saç bakımı için illa yapıldığı yere mi gitmem lazım??

  Nisan 13, 2022 , 11:23 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç işlemi işin ehli uzmanlarca yapılmalıdır, aksi taktirde mağduriyetler yaşanabilmektedir. Protez saç için uygulama da dahil bakım da profesyonel ve işi bilen kişilerce yapılması hem sizin hem protez saçınız için önem arz etmektedir. Bunun dışında uzmanınız tarafından aldığınız talimatlar ile protez saç bakımını kendiniz de yapabilirsiniz.

   Nisan 13, 2022 , 11:32 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön