Protez Saç Ne Kadar Dayanır?

Protez Saç Ne Kadar Dayanır?
Protez Saç Ne Kadar Dayanır?
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saç Ne Kadar Dayanır? Protez saçın dayanma süresi ortalama 2 senedir. Nano teknoloji ile üretilen saç protezleri olsa da genellikle dayanıklılık süresi iki seneyi bulur. 2 senenin ardından ise protez saçın değiştirilmesi gerekebilir. Burada saçın durumu, kişinin devam etmeyi isteyip istememesi ve bunlara benzer başlıklara bakılarak karar verilir. Protez saçlarını yenilemek isteyen kişilerin en başta yaşadıkları tüm aşamaları tekrar yaşaması gerekmektedir.

Protezin uygulanacağı alanın ölçülmesi, bu alanın incelenmesi, özel saç protezinin hazırlanması ve yerleştirilmesi gibi aşamalar bulunur. Tüm bu aşamalar tekrar edilerek protez saçın tekrar hazırlanması mümkündür. Kişiler istedikleri kadar yenileme yapabilir ve istedikleri kadar protez saçlarını değiştirebilirler. Protez saçlarını değiştirmek isteyen kişiler protez saç uzmanları ile görüşmeli ve işlem için öncelikle profesyonel destek talep etmelidirler. Protez saç ne kadar dayanır? Protez saçın kullanım süresi için belirlenen 2 sene ortalama bir ömürdür ve saça iyi bakılır ise bu sürenin uzaması mümkündür.

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yaptırılır?

Protez saçın bakım zamanı periyodik tarihler ile belirlenir. Protez saçın bakımının kesinlikle aksatılmaması ve protez uygulamasının geciktirilmemesi gerekir. Eğer protez bakımı aksatılıyor ise bu durumda protezin saçta bazı deformasyonlar meydana gelebilir. Deformasyon yaşamamak ve protez saçın zarar görmesini engellemek için protez saçın bakımı düzenli olarak yaptırılmalıdır. Protez saçın bakımı düzenli yaptırıldığı takdirde herhangi bir problem ile karşılaşılması mümkün değildir. Protez saç bakımı genellikle 2 ila 3 haftada bir olacak şekilde planlanır.

Protez Saç Ömür Boyu Kullanılır Mı?

Protez saçın ömrü için biçilen süre genellikle 1,5 ila 2 yıl arasındadır. Bu süre içerisinde protez saç uygulaması maksimum performansını gösterir. 2 senelik sürecin ardından ise protez saçın değiştirilmesi ve yenisinin uygulanması gerekebilir. Protez saçın kullanım süresini uzatmak için bakımına dikkat etmek gerekir. Bakımına özen gösterildiği sürece protez saçın kullanılması için belirlenen ortalama süre daha uzun olabilir. Bakım için ise uygun saç bakım ürünlerinin kullanılması ve bu bakım ürünlerinin profesyonel olanlardan seçilmesi önemlidir.

Protez saçın ömrünü uzatmak isteyenler sadece evdeki bakımlarına dikkat etmemelidir. Aynı zamanda profesyonel bakımlarına da özen göstermeleri ve saç bakımını düzenli olarak yaptırmaları gerekir. Saça iyi bakıldığı müddetçe kullanım süresi de aynı paralellikte uzayacaktır. Bakımların ihmal edilmemesi ile protez saçın kullanım süresi artacaktır.

Protez Saç Kaç Yılda Bir Değiştirilir?

Protez saçı değiştirme süresi genellikle ömrüne bağlı olarak belirlenir. Aylık düzenli bakımları yapıldıktan sonra ömrü de uzayan protez saçların değiştirilmesi ömürlerine bağlıdır. Protez saçlar her ne kadar doğal saçlardan elde edilse de sonuç olarak saç köklerinden beslenememektedir. Saç köklerinden beslenilemediği için ise zaman içerisinde hacim kaybı ve buna bağlı olarak dökülmeler meydana gelebilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için protez saçların yıllık bakımlarının yapılması ve aksatılmaması önemlidir.

Protez Saç Ne Kadar Dayanır?

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez saçın çıkarılması için belirli süreler bulunur. Genel bakım yapıldığı zaman saç protezleri olduğu alandan çıkarılır. Saç protezlerinin her gün çıkarılması tavsiye edilmez. Protez saçlar ile çok fazla oynamak saçların deriye zarar vermesine sebep olur. Tahriş olan deri üzerine ise yeniden protez saçı ekleyebilmek için öncelikle iyileştirme yapılmalıdır. Bu neden ile de kişilerin protez saçlarını her gün çıkarmaya çalışmamaları önemlidir. Protez saçın kullanım süresi göz önünde bulundurulduğunda yapılacak olan profesyonel bakım ve onarım işlemleri yeterli olacaktır. Saçın çıkarılması ve yerine tekrar yerleştirilmesi gibi aşamaları uzmanların yapması tavsiye edilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

  • Protez saç analizi yapılmadan da protez alabilir miyim?

    Yanıtla
    • Protez saç analizi ilk seansa yapılmakta, kişilerin ihtiyaçları ve özellikleri baz alınarak en iyi protez saç modeli üretilmektedir. Saç analizi yaptırmadan alacağınız protez saçlar mevcuttur. Ancak bu ürünler genellikle hazır, basmakalıp oldukları için kimi zaman kişilerde yapay durabilmektedir.

      Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed