Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Blog geri dön
Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 6

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı? Protez saçın çıkarılması esnasında uzman desteği alınması tavsiye edilir. Protez saçı her gün çıkarmak protezin bantlarının gevşemesine sebep olan bir harekettir. Bu neden ile de protez saç bantlarının her gün çıkarılması tavsiye edilmez. Protez saçın bakım zamanı geldiği zaman uzmanlar tarafından çıkarılması ve bakımının yapılması gerekir. Bakım esnasında bantların kontrol edilmesi, yapışkanlığının yenilenmesi gerekir. Bu neden ile de protez saçları her gün çıkarmak yerine bakım zamanı geldiğinde çıkarılması daha iyi bir seçenektir. Protez saçı her gün çıkarmak sadece proteze değil saç derisine de zarar verir.

Protez Saç Nasıl Çıkarılır? 

Protez saçı çıkarma yöntemi nasıl olur ise olsun işlemin uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Uzmanların klinik ortamında yaptığı saç çıkarma, bakım ve tekrar saçı yerleştirme işlemleri güvenli yöntemleri içerir. Protez saçı çıkarmak isteyen kişilerin mutlaka uzman desteği alması gerekir. Protez saçlar, saç tellerinden çekilmemeli aksine narin ve yavaş hareketler ile hareket edilmelidir. Saç tellerinin zarar görmesini engellemek için yine uzman desteği almak gerekir. Ayrıca protez saç yıkama işlemlerinde protez saça uygun şampuanların tercih edilmesi saçların bozulmasını ve yıpranmasını engeller.

Protez Saçı Herkes Çıkarabilir Mi?

Protez saçı çıkaranlar bu konuda uzman olan kişilerdir. Protez saçı herkesin çıkarması mümkün değildir. Saç telleri çıkarılsa dahi bandın çıkarılması esnasında saç derisi büyük zararlara uğrayabilir. Protez saçın herkes tarafından çıkarılması bu neden ile tavsiye edilmez. Uzmanların çıkarma, yenileme ve sıfırdan yerleştirme işlemini yapması daha sağlıklı ve kontrollü bir işlemdir. Bu sebep ile de protez saçı çıkarmak isteyenlerin eğer bakım zamanı gelmemiş ise yine de protez saç uzmanı ile görüşerek randevu almaları gerekir. Protez saçı her gün çıkarmak ya da sık aralıklar ile yanlış yöntemleri kullanarak çıkarmak da zararlıdır.

Protez Saç Neden Çıkarılır?

Protez saçın çıkarılma nedeni tek bir unsurdan oluşmayabilir. Kişiler alerjik reaksiyon göstermiş ise ya da proteze alışamamışlar ise saçı çıkarmak isteyebilirler. Alerjik reaksiyon gösterme oranı oldukça düşüktür. Bunun sebebi ise her protez saçın, uygulanan kişinin sağlık durumları göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanmasıdır. Özel tasarıma sahip olduğu için ise alerjik reaksiyonlar ile karşılaşılması son derece az bir orana sahiptir. Protez saç bakım zamanı geldiğinde de çıkarılır.

Protez Saçı Evde Çıkarmak Tehlikeli Mi?

Evde protez saç çıkarma tavsiye edilmeyen bir işlem olsa da birçok kişi tarafından yapılan bir işlemdir. Evde protez saç çıkarılması yerine bakımına özen gösterilmesi ve bakımının düzenli aralıklar ile uzmanlara yaptırılması önerilir. Protez saçı evden çıkarmak büyük bir tehlikeye sebep olmasa da saçın çıkarılma yöntemi eğer uygun değil ise risk oluşturur. Saç derisi, saç telleri ve cildin zarar görmemesi için evde protez çıkarılmamalıdır. Protezin uygun adımlar izlenerek doğrudan bantlara yönelik işlemler ile deriden çıkarılması gerekir.

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez Saç Kaç Günde Bir Çıkarılır?

Protez saçı çıkarma süresi genellikle 2 ila 3 haftada bir şeklindedir. Protez saç yapıldıktan sonra belirli aralıklar ile bakıma gidilmesi gerekir. Bakım esnasında saçlar temizlenir ve derinin hava alması sağlanır. Protez saçlar bakımı yapılmadığında ya da aksatıldığında protez gevşemeye ve hareket etmeye başlar. Protez saç her gün çıkarılır mı? Protez saçı her gün çıkarmak da saçın gevşemesine sebep olur. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen süreler içerisinde bakım yapılmalıdır. Bakım ve onarım işlemleri dışında bantlara yönelik yapılan işlemler kısıtlanarak kontrol altına alınmalı. Protez saç bakımını uzmanların yapması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (6)

 • sibel cevap

  Aydınlatıcı ve güzel bilgiler verilmiş, teşekkürler

  Nisan 27, 2022 , 8:35 am
  • ONNA cevap

   Biz teşekkür ederiz efendim.

   Nisan 28, 2022 , 12:26 am
 • Aysima Ulusoy cevap

  Protez saç her gün yıkanır mı?

  Mayıs 7, 2022 , 12:10 am
  • ONNA cevap

   Protez saç ile her gün duş almakta sakınca yoktur ancak her gün alacaksanız 2-3 günde 1 kere protez saç için üretilmiş özel şampuanla, diğer günler ise sadece su ile yıkamanız tavsiye edilmektedir.

   Mayıs 7, 2022 , 12:22 am
 • Zeynep Yılmaz cevap

  Kadınlar protez saçı kendi çıkartabilir mi? Sonuçta erkeklere göre daha uzun saçları ve bakımı daha zor? Kendim çıkartırken zarar verir miyim?

  Temmuz 17, 2022 , 1:12 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç yaptırdıktan sonra uzmanlarımız detaylı bir şekilde size bakım periyotlarınızı anlatmakta ve bir plan hazırlamaktadırlar. Bakımı kendiniz yapmak istiyorsanız size nasıl yapılacağını göstermektedirler. Bunun dışında dilerseniz bakımları Onnahair protez saç ve bakım merkezlerimizde de yaptırabilirsiniz.

   Temmuz 17, 2022 , 2:20 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön