Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?
Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?
Genel Bilgi
8 Yorum

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı? Protez saçın çıkarılması esnasında uzman desteği alınması tavsiye edilir. Protez saçı her gün çıkarmak protezin bantlarının gevşemesine sebep olan bir harekettir. Bu neden ile de protez saç bantlarının her gün çıkarılması tavsiye edilmez. Protez saçın bakım zamanı geldiği zaman uzmanlar tarafından çıkarılması ve bakımının yapılması gerekir. Bakım esnasında bantların kontrol edilmesi, yapışkanlığının yenilenmesi gerekir. Bu neden ile de protez saçları her gün çıkarmak yerine bakım zamanı geldiğinde çıkarılması daha iyi bir seçenektir. Protez saçı her gün çıkarmak sadece proteze değil saç derisine de zarar verir.

Protez Saç Nasıl Çıkarılır? 

Protez saçı çıkarma yöntemi nasıl olur ise olsun işlemin uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Uzmanların klinik ortamında yaptığı saç çıkarma, bakım ve tekrar saçı yerleştirme işlemleri güvenli yöntemleri içerir. Protez saçı çıkarmak isteyen kişilerin mutlaka uzman desteği alması gerekir. Protez saçlar, saç tellerinden çekilmemeli aksine narin ve yavaş hareketler ile hareket edilmelidir. Saç tellerinin zarar görmesini engellemek için yine uzman desteği almak gerekir. Ayrıca protez saç yıkama işlemlerinde protez saça uygun şampuanların tercih edilmesi saçların bozulmasını ve yıpranmasını engeller.

Protez Saçı Herkes Çıkarabilir Mi?

Protez saçı çıkaranlar bu konuda uzman olan kişilerdir. Protez saçı herkesin çıkarması mümkün değildir. Saç telleri çıkarılsa dahi bandın çıkarılması esnasında saç derisi büyük zararlara uğrayabilir. Protez saçın herkes tarafından çıkarılması bu neden ile tavsiye edilmez. Uzmanların çıkarma, yenileme ve sıfırdan yerleştirme işlemini yapması daha sağlıklı ve kontrollü bir işlemdir. Bu sebep ile de protez saçı çıkarmak isteyenlerin eğer bakım zamanı gelmemiş ise yine de protez saç uzmanı ile görüşerek randevu almaları gerekir. Protez saçı her gün çıkarmak ya da sık aralıklar ile yanlış yöntemleri kullanarak çıkarmak da zararlıdır.

Protez Saç Neden Çıkarılır?

Protez saçın çıkarılma nedeni tek bir unsurdan oluşmayabilir. Kişiler alerjik reaksiyon göstermiş ise ya da proteze alışamamışlar ise saçı çıkarmak isteyebilirler. Alerjik reaksiyon gösterme oranı oldukça düşüktür. Bunun sebebi ise her protez saçın, uygulanan kişinin sağlık durumları göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanmasıdır. Özel tasarıma sahip olduğu için ise alerjik reaksiyonlar ile karşılaşılması son derece az bir orana sahiptir. Protez saç bakım zamanı geldiğinde de çıkarılır.

Protez Saçı Evde Çıkarmak Tehlikeli Mi?

Evde protez saç çıkarma tavsiye edilmeyen bir işlem olsa da birçok kişi tarafından yapılan bir işlemdir. Evde protez saç çıkarılması yerine bakımına özen gösterilmesi ve bakımının düzenli aralıklar ile uzmanlara yaptırılması önerilir. Protez saçı evden çıkarmak büyük bir tehlikeye sebep olmasa da saçın çıkarılma yöntemi eğer uygun değil ise risk oluşturur. Saç derisi, saç telleri ve cildin zarar görmemesi için evde protez çıkarılmamalıdır. Protezin uygun adımlar izlenerek doğrudan bantlara yönelik işlemler ile deriden çıkarılması gerekir.

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez Saç Kaç Günde Bir Çıkarılır?

Protez saçı çıkarma süresi genellikle 2 ila 3 haftada bir şeklindedir. Protez saç yapıldıktan sonra belirli aralıklar ile bakıma gidilmesi gerekir. Bakım esnasında saçlar temizlenir ve derinin hava alması sağlanır. Protez saçlar bakımı yapılmadığında ya da aksatıldığında protez gevşemeye ve hareket etmeye başlar. Protez saç her gün çıkarılır mı? Protez saçı her gün çıkarmak da saçın gevşemesine sebep olur. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen süreler içerisinde bakım yapılmalıdır. Bakım ve onarım işlemleri dışında bantlara yönelik yapılan işlemler kısıtlanarak kontrol altına alınmalı. Protez saç bakımını uzmanların yapması gerekir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

8 Yorum. Yeni Yorum

 • Aydınlatıcı ve güzel bilgiler verilmiş, teşekkürler

  Yanıtla
 • Aysima Ulusoy avatarı
  Aysima Ulusoy
  Mayıs 7, 2022 12:10 am

  Protez saç her gün yıkanır mı?

  Yanıtla
  • Protez saç ile her gün duş almakta sakınca yoktur ancak her gün alacaksanız 2-3 günde 1 kere protez saç için üretilmiş özel şampuanla, diğer günler ise sadece su ile yıkamanız tavsiye edilmektedir.

   Yanıtla
 • Zeynep Yılmaz avatarı
  Zeynep Yılmaz
  Temmuz 17, 2022 1:12 pm

  Kadınlar protez saçı kendi çıkartabilir mi? Sonuçta erkeklere göre daha uzun saçları ve bakımı daha zor? Kendim çıkartırken zarar verir miyim?

  Yanıtla
  • Protez saç yaptırdıktan sonra uzmanlarımız detaylı bir şekilde size bakım periyotlarınızı anlatmakta ve bir plan hazırlamaktadırlar. Bakımı kendiniz yapmak istiyorsanız size nasıl yapılacağını göstermektedirler. Bunun dışında dilerseniz bakımları Onnahair protez saç ve bakım merkezlerimizde de yaptırabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Protez saç yapıştırılarak kullanılmıyor mu? Neden bir süre sonra yıpranıyor zaten yapışınca hep kalacak?

  Yanıtla
  • Protez saç ürünlerininde her diğer malzeme gibi yıpranma zamanı, süreci ve son kullanma tarihi mevcuttur. Gerekli bakım ve özenli bir kullanımla bu süre olumlu yönde kullanılabilmektedir. Protez saçlar çeşitli likit yapıştırıcılarla veya bantlarla kullanılarak saç derisine tutturulur. Zamanla saç derisi ile temas halinde olan bu yapışkanlar giderek yıpranır ve yenilenmesi gerekmektedir. Belirli bir süre sonra bir protez saç uzmanı ile görüşerek protez saçınızın yapışkan malzemesini değiştirmeniz, günlük kullanım konforunuz için daha verimli olacaktır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed