Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?
Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır? Protez saç bakımı zamanlaması, genellikle 3 haftada bir olacak şekilde yapılır. Protez saçın uzun ömürlü olmasını ve sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu bakım uygulamalarına özenli hareket edilmesi gerekir. Saç derisine ve protez saç tabanına ayrı ayrı bakım yapılarak daha kaliteli ve zahmetsiz bir kullanım imkanına ulaşılabilir. Protez saç bakımı zamanı için genellikle 3 haftada bir aksatmadan uygulama yapılması yeterli olacaktır.

Protez Saç Bakımının Zamanlaması Nasıl Olmalı?

Saç protezi bakım zamanı için uzmanlar genellikle 3 hafta bir uygulamayı uygun görmektedir. Ancak saç protezi uzun süredir kullanılıyorsa ya da çeşitli sebeplerden dolayı yıpranmışsa bakım sürelerini daha kısa aralıklarla yapmakta fayda vardır. Normal saçlar gibi uzamayan protez saçların bakımı için uzmanların önerdiği uygulamaları yerine getirmekte fayda vardır. Protez saçta herhangi bir biçim veya tarz değişikliği yapılacaksa bu durumda saç bakım merkezine bırakılarak bakım seanslarında gerekli uygulamalar hayata geçirilebilir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakım uygulaması, kişinin kendi başına yapabileceği uygulamalar dışında profesyonel destek gerektiren uygulamalardan da oluşur. Öncelikle protez saç bakımında protezin kafa derisine zarar vermeden yerinden çıkarılması gerekir. Bu aşama özenli bir aşama olmasının yanı sıra saç derisine zarar verilmesi halinde protez saç uygulamasında konforu kaçıracağı için gerekmediği sürece zorlama yapılmamalıdır. Protez saç bakımında şu aşamalara dikkat edilmelidir:

 • Protez saç, saç derisi ve yeni uzamış saçlara zarar vermeden çıkarılmalıdır.
 • Protez saçı çıkarmadan önce saç çözücü uygulanır.
 • Yavaşça sıyrılan protez saç sonrası kafa derisine bakım yapılır ve bir süre havalandırılması sağlanır.
 • Protez saçın tabanına ve yapışkan bölümüne bakım yapılır.
 • Protez saçın herhangi bir yerinde sorun meydana gelmişse düzeltilir.
 • Su bazlı yapıştırıcı uygulanır.
 • Protez saç kafa derisine ideal ölçülerde ve görünümde yeniden uygulanır.

Görüldüğü üzere kişinin isterse kendi başına da yapabileceği bu saç bakımı için herhangi bir zorluk yaşanmaz. Ancak eğer protez saç uzun süreli kullanıma bağlı olarak deforme olmuşsa ya da dışarıdan darbe görmüşse bu durumda saç protez merkezine götürülerek gerekli onarımların yapılmasında fayda vardır.

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Protez Saç Bakımı Nerede Yapılır?

Protez saç bakımı evde ya da protez saç merkezinde çok kısa sürede yaptırılabilir. Burada en önemli konu, protez saçların kafadan ayrılması sırasında saç derisine herhangi bir zarar verilmemesidir. Çünkü saç derisi ve kafa dokusuna zarar verici her hareket, protez saç uygulamasında kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir ve kaşıntı ya da acı gibi problemlere davetiye çıkarabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için en azından belirli süre protez saç merkezine giderek gerekli bakım desteğinin alınmasında fayda vardır.

Protez Saçların Avantajları Nelerdir?

Protez saç avantajları sayesinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği protez saçlar ile estetik ve konforlu bir kullanım elde edilebilir. Ünlülerin de bir numaralı tercihi olan protez saçların avantajları şunlardır:

 • İstenen uzunlukta ve şekillerde uygulama yapılabilir.
 • Saç tarzlarına göre geniş bir saç modeli çeşitliliği sunar.
 • Kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde uygulanabilir.
 • Zaman kaybı yaratmadan saçlara kavuşma imkanı tanır.
 • Saç ektirmeye göre acısız ve uygun maliyetlidir.
 • Farklı yönlere taranabildiği için gerçek saç hissiyatı ve görünümü verir.

Terletmeyen ve koku yapmayan kaliteli protez saçlar ile özgüveninizi yeniden geri kazanabilirsiniz. Protez saç uygulamasında bakım zamanı büyük önem taşır. Bu yüzden protez saç bakımı zamanı konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed