Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?
Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır? Protez saçın kullanım süresi yapılan işlemin kalitesine, yapan kişiye ve uygulanan bölgeye ve bölge genişliğine göre farklılık gösterir. Protez saç yaptırıldıktan sonra eğer bakımı düzgün yapılır ise bu durumda saçların kullanım ömrü de uzayacaktır. Protez saç kullanmak isteyen kişilerin, uzmanlar tarafından tavsiye edilen kullanım önerilerine adım adım uyması gerekir. Bu adımlara uyan kişiler protez saçlarını daha uzun süre kullanabilir. Protez saçın kalıcılığı genellikle 1 seneden başlar ve 2,5 seneye kadar uzar. Bazı uzmanların yorumları incelendiğinde yapan yer ve işlem kalitesine bağlı olarak 3 ila 4 sene kadar da aynı protez saçın kullanılabildiği görülür.

Protez Saç Kaç Günde Teslim Edilir?

Protez saç uygulaması kişiden kişiye ve uygulanacak bölgenin genişliğine göre değişir. Protez saç uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı kurallar ve bakım önerileri bulunur. Saçın uygulanması ve kafa derisine işlenmesi için genellikle bir seanstan daha fazla işlem yapılır. Kadınlar için yapılan PRP işlemleri gibi saç protezine yönelik işlemler uzun seanslar ile yapılırken erkekler için saç protezi daha kısa sürer. Birkaç seans içerisinde saç işlemi tamamlanır ve aktif olarak saç protezi kullanılmaya başlanabilir. Ne kadar iyi bakılır ise protez saçın kullanım süresi de o kadar uzun olacaktır.

Protez Saç Kaç Günde Bir Temizlenmesi Uygundur?

Protez saçın yıkanma süresi için uzmanlar tarafından hafta 2 gün önerilir. 2 ila 3 gün ara ile protez saçların yıkanması saçın yıpranmasının ve kurumasının önüne geçecektir. Protez saç her gün yıkandığında belirli oranlarda yıpranma ve kuruluklar oluşur. Ayrıca yıkama esnasında sadece yıkamaya değil bakıma ve uygun kişisel bakım ürünlerine odaklanmak da önemlidir. Normal şampuanlar yerine protez saç için özel olarak üretilen şampuanlara odaklanmak gerekir. Protez saç kalıcılığı bakıma bağlıdır.

Protez Saç Kaç Sene Kullanılır?

Protez saç en fazla ne kadar kullanılabilir sorusu birçok kişi tarafından merak edilen ve yanıt aranan bir sorudur. Protez saç, eğer bakımı iyi yapılır ise 3 seneye kadar kullanılabilir. Bu 3 senelik süreç içerisinde doğru saç bakım ürünlerinin kullanılması ve saça zarar verecek unsurlardan kaçınılması gerekir. Protez saç ortalama 2 sene kadar kullanılabiliyor. Eğer düzenli bakımı yapılır ise bu süreyi azaltmak ve arttırmak mümkündür. Protez saçı kullanırken en önemli unsurlardan biri de saçı birbirine karıştırmamak, düğüm haline getirmemek ve kurumasını engellemektir. Protez saçlar bu konulara önem gösterildiğinde bazen kullanıcıya, 4 seneye kadar kullanım ömrü ile karşılık verebiliyor.

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez Saç Bakım Süresi Ne Kadar?

Protez saç bakım seanslar 2 ila 8 hafta arasında değişir. Genellikle 2 haftada bir seans uygulanması tavsiye edilir ve bu seansların kaçırılmaması önemlidir. Kişinin özel takvimine göre kurgulanan bakım seansları ile gevşeyen bantlar düzenlenerek protez saçların ilk sıkılığını koruması sağlanır. Protez saç bakım süresinin aksatılmaması saçların uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. Protez saç bakımı aksatıldığında denize ve havuza girilmemeli veya yüzülmemelidir. Aksi takdirde saçlar kafa üzerinden kolayca ayrılacak ve kişi zor durumda kalacaktır.

Protez Saçın Bakımı Geciktirilir ise Ne Olur?

Protez saç bakımı yapıldığında saçlar daha kuvvetli bir hale gelir ve kafa ile olan bağlantıları güçlendirilir. Saç bakımı yapılmadığında ise hassaslaşan bu protez saçlar, dökülme ve bozulmalara uğrayabilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için protez saçların bakımının yapılması zorunludur. Protez saç kalıcılığı için de saçların bakımını aksatmamak ve evde de bakıma devam etmek gerekir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saç neyden yapılır?

  Yanıtla
  • Protez saçın en temel ana maddesi saçlardır. Doğal saçlardan yapılan protez saçlar en iyi sonucu vermektedir. Bunun dışında özel likit yapıştırıcı bulunmaktadır. Geleneksel yöntem olarak bantlı protez saçlarda ise protez saç bandı kullanılır.

   Yanıtla
 • Ramazan Ergen avatarı
  Ramazan Ergen
  Kasım 26, 2022 12:26 am

  Tüm protez saçlar organik mi? Neden yapay saç kullanılmıyor?

  Yanıtla
  • Kullanım ve görüntü açısından birçok kişiye %100 doğal protez saçları tercih etmektedir. Ancak müşteri isteğine ve maliyet düşürme adına tamamen yapay olabileceği gibi doğal ve sentetik saç birlikte kullanılarak da protez saç imal edilebilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarını karşıladığı taktirde protez saç yapım aşamasında yapay ve sentetik saç oranları değişebilmektedir. Uzun süreli kullanım, estetik ve doğallık arayan birçok kişi genellikle doğal saç tercih etmektedir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed