Protez Saç Takıldıktan Sonra Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Takıldıktan Sonra Ne Zaman Çıkarılır?
Protez Saç Takıldıktan Sonra Ne Zaman Çıkarılır?

Protez saç takıldıktan sonra ne zaman çıkarılır? Protez saç kaşıntı veya diğer sorunların ortaya çıkmaması için düzenli aralıklarla çıkarılmalı ve hem protez saça hem de kafa derisi ve çıkan saçlara bakımın yapılması gerekmektedir. Ortalama olarak protez saç takıldıktan sonra 2 – 8 hafta arasında bakım için çıkarılması gerekmektedir. Öte yandan her uygulama için farklı sürelerden söz etmek mümkündür.

Kullanılan malzeme, metotlarına ve bakım periyotlarına göre değişmekle birlikte kullanım ömrü dolan protez saçların da çıkarılması ve yerine isteğe göre yeni protezin uygulanması gerekmektedir. Protez saç takıldıktan sonra izlenecek süreç elde edilecek verim açısından son derece önemlidir.

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Protez saç bakımı genelde 3 haftada bir olarak tavsiye edilmektedir. Ancak kullanım durumuna ve uygulama sırasında tercih edilen solüsyonlardan saçın kalitesine kadar birçok değişkene bakılarak daha kısa sürelerde de bakım yapılması gerekebilir. Bakım sürelerine ve bakım yöntemine ilişkin en ideal süreler ve yöntemler uygulamayı yapan kişiler tarafından size söylenecektir.

Protez saçın bakımı kolay olmasına rağmen başlarda bakım için uzman desteği alınması çok daha yerinde bir karar olacaktır. Öte yandan belirlenen sürelerde saçın çıkarılarak bakımının yapılması uzun ömürlü kullanım için gereklidir.

Protez Saç Ne Kadar Süre Kullanılır? 

Protez saç ömrü sıkı atılan düğümlere sahip ve daha kalın modellerde 2,5 yıla kadar kullanılabilmektedir. Ancak bu modeller genelde estetik açıdan istenen faydayı sağlamamaktadır. Ortalama olarak normal bir protez saçın dayanma süresi 1 – 2 yıl arasında değişebilir. Elbette verimli bir kullanım sağlamak ve uzun süre saçınızı kullanmak için düzenli bakımlarının da ihmal edilmemesi gerekecektir.

Protez Saç Takıldıktan Sonra Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Ömrü Bittikten Sonra Ne Olur?

Çıkmayan protez saç uygulamalarında bakım kriterlerine dikkat etmek hem saç derisi ve köklerinin sağlığı açısından önemli hem de istenen görünümü bozulmadan daha uzun ömürlü kullanım için önemlidir. Bakımları yapılsa dahi ortalama 12 ay ile 18 ay arasında protezler ömrünü tamamlayacaktır. Ömrü bittikten sonra bu saçlar yerine yeniden protez üretilerek uygulama baştan yapılabilir. Protez saç takıldıktan sonra ne zaman çıkarılır? Protez saç ömrü bittikten sonra takip süreci nasıldır? Protez saç takıldıktan sonra süreç takibinin iyi bir şekilde yapılarak daha etkili bir kullanım süresi elde edilmesi mümkündür.

Protez Saç Ne Kadar Sürede Yapılır? 

Protez saç zararları olmayan etkili bir yöntem olmasından dolayı çok sık tercih edilmektedir. Kişiye özel olarak yapılması ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Tamamen kişiye özel olarak üretildiği için ortalama 2 ay gibi bir bekleme süresinin ardından uygulamaya geçilmesi mümkündür. Saç yapıldıktan sonra uygulama süresi ise ortalama 30 – 60 dakika sürebilir. Eğer hazır bir protez kullanılacaksa aynı gün içinde yeni saçınıza kavuşabilirsiniz.

Çok ciddi bir bakım gerektirmemekle beraber kolay uygulanabilir olmasıyla da öne çıkan bir yöntemdir. Bu nedenle yaygın olarak tercih edilen bir yöntem olarak popülerliğini artırmaktadır.

Protez Saç Yapım Aşamaları Ne Kadar Sürer?

Protez saç yapım aşamaları arasında ilki kişinin kafa ölçülerine ve uygulama alanına uygun bir protezin üretilmesini sağlamak olacaktır. Kişiye özel tamamen doğal ve gerçek saçlardan üretilen protezlerin kişinin kendi saçı olmadığı bu sayede anlaşılamamaktadır.

Belirli süreler içinde üretimi gerçekleştirilen protezler kolay uygulama metodu ile uygulama bölgesine eklenmektedir. Basit birkaç aşamada tamamlanarak protez saç takıldıktan sonra kişi gündelik yaşamına eskisinden daha özgüvenli şekilde anında başlayabilir. Cerrahi herhangi bir işlem yapılmadığı için bu uygulama sağlık açısından da herhangi bir olumsuz etkiye sahip değildir. Bu yönüyle de oldukça avantajlıdır.  

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

12 Yorum. Yeni Yorum

 • Hüseyin Can Bilici avatarı
  Hüseyin Can Bilici
  Nisan 10, 2022 11:08 pm

  Hazır kalıp protez saç almak mantıklı mıdır?

  Yanıtla
  • Hazır kalıp protez saçlar belirli renkte ve ölçülerde adı üzerinde hazır protez saçlardır. Peruktan iyi ancak kişiye özel protez saçlardan kötüdür. Hazır kalıp protez saçlarda tam uyum sağlanması beklenmemelidir, kişiden kişiye değişebilir. Ancak kişiye özel protez saçlarda uyum derdiniz olmaz, size göre hazırlandığı için doğal durur, tam uyum sağlanır.

   Yanıtla
   • Abdest almak için ptotez saçı çıkardıktan sonra tekrar takmak için saçtaki mevcut bantları söküp yeniden bant yapıştırmak mı gerekiyor. Sadece abdest almak için söküp tekrar aynı şekilde takılabilir mi??

    Yanıtla
    • Eğer protez saçınızın alt tabakası su geçirgenliği mevcut değilse abdest almanın gereği olarak her seferinde çıkartmanız gerekmektedir. Ancak yenilikçi sistem ile yapılan birçok protez saç gözenekli yapısıyla havayı ve suyu rahatlıkla geçirmektedir. Böylelikle abdest almanıza engel olaracak hiçbir unsur teşkil etmez.

     Yanıtla
 • Necmi Oğuzhan avatarı
  Necmi Oğuzhan
  Nisan 12, 2022 9:31 pm

  Protez saç merkezinize gelmeden sipariş verdiğimde ne zamana kadar elime ulaşır?

  Yanıtla
  • Benimki 2 haftada ulaştı. Biraz sizin istediğiniz modele de bağlı. Üretimini yapıp kargoluyorlar direkt. Ben memnunum.

   Yanıtla
 • Protez saç ömürlük kullanılabilir mi sizce?

  Yanıtla
  • Protez saçlar genel anlamıyla olabildikçe uzun ömürlü kullanım için üretimi planlanır ancak belirlenen kullanım süresi kişinin protezine gösterdiği hassasiyet, kişisel bakım ve ürün kalitesine bağlı olarak da değişmektedir.

   Yanıtla
 • Peki birşey protezi taktik diyelim 3 haftada bir bakimini yaptik peki bu proztez kolay kolay düşüyormu yada çektiğinde çıkıyormu yani ne kadar sağlam kafada 3 hafta boyuncada hiç çıkarma ihtiyaci varmi

  Yanıtla
  • Protez saçın sağlamlığı, kişinin saç derisinin durumuna, protez saçının kalitesine hangi malzemelerin kullanıldığına kadar, uygulama yöntemine ve hangi uzmana yaptırdığına bağlı olarak bile değişebilmektedir. İyi bir protez saç uygulaması ve düzenli bakım ile bir protezi 3 hafta çıkartmadan bile kullanabilmeniz mümkündür.

   Yanıtla
 • Protez saçı ile yatmak mı yoksa her akşam yatmadan çıkartıp sabah tekrar takmak mı daha mantıklı olur kulanım süresini artırmak açısından?

  Yanıtla
  • Protez saçı her akşam çıkartıp sabah tekrar takmak, kullanım süresini artırabilir. Bu, saçın yıpranmasını ve yapıştırıcıların zarar görmesini önler. Ayrıca, gece saçın hava almasına olanak tanır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed