Protez Saç Düşer Mi, Gevşer Mi?

Protez Saç Düşer Mi?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saç Düşer Mi? Protez saçın gevşemesi bakımı yapılmadığı zaman ortaya çıkan bir problemdir. Protez saç uygulamasında yüksek miktarda yapıştırıcı kullanılır ve bantları özel tasarımdır. Bu neden ile de düşmesi pek mümkün değildir. Bakımı yapılmadığı takdirde bantlar gevşemeye başlayacaktır. Bu gevşemenin sonucunda ise protez saçlar yerinden oynayabilir. Kişi, saç bakımına dikkat ettiği ve klinikte de bakım yaptırdığı müddetçe herhangi bir düşme, çıkma, sarsılma veya gevşeme ile karşılaşılmaz.

Özellikle bakımı yeni yapılan saç protezleri son derece sağlamdır. Düzenli ve düzgün kullanıldığında ise 9 aya kadar sorun yaratmadan kullanılabilir. Protez saçın çıkması için saçın çekilmemesi gerekir. Saç çekildiğinde kişinin canı yanar ve yine de protez saç çıkmaz. Protez saçı çıkarmak isteyenlerin uzmanlar ile görüşmesi ve saçı uzmanların çıkarması gerekir.

Protez Saç Gevşer Mi? Protez Saç Düşer Mi?

Protez saçın düşmesi ya da gevşemesi gibi durumlar söz konusu değildir. Protez saçlar bakımı düzenli yapıldığında düşme, çıkma, gevşeme gibi durumlar ile karşılaşılmaz. Protez saçlar gevşemiş ise bu durumda bakımının aksatıldığı ve düzenli bakım yapılmadığı ortaya çıkar. Protez saç konforlu kullanılan bir uygulamadır. Ünlü isimler de dahil olmak üzere birçok insan protez saç uygulamasını senelerdir tercih ediyor. Yüzlerce insanın tercih ettiği bu protez işlemi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta protez saçın güvenli ve kaliteli bir yere yaptırılmasıdır. Aksi takdirde yaşanma ihtimali çok düşük olan tüm problemler yaşanacak ve kişinin kafa derisi zarar görecektir.

Protez Saç Herkesin Yanında Baştan Çıkar Mı?

Protez saçın çıkar mı sorusu genellikle merak edilen ve uygulama öncesi sık sık araştırılan bir konudur. Protez saç bir kere uygulandıktan sonra sadece uzmanlar tarafından çıkarılabilir. Birçok kişi insanların içerisinde ve kalabalık yerlerde protez saçlarının düşmesinden ve çıkmasından korkar. Bu durum peruklarda sık sık görülse de protez saçlar için mümkün değildir. Protez saç yaptıran kişiler eğer kişisel bakımlarına özen gösterir ise saçlarında herhangi bir problem olmadan kullanmaya devam edebileceklerdir. Protez saçın çıkması için kişinin çok zorlaması gerekir ve bu da onun canını yakar.

Protez Saç ile Futbol Oynanır Mı?

Saçta protez varken futbol oynamanın saçı düşüreceğine dair bir dezenformasyon bulunur. Bu bilgi son derece yanlıştır ve doğruyu yansıtmaz. Protez saç ile futbol oynanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Unutulmaması gereken nokta protez işlemi yapıldıktan sonra protezin normal saçtan bir farkının olmamasıdır. Protez saçı dışarıdan ayırt etmek oldukça zordur. Dışarıdan bakan bir kişi, başkasının protez saç kullandığını kolay kolay anlamaz. Protez saç futbol oynarken ya da yüksek yoğunluk seviyesinde antrenman yaparken dahi sorun çıkarmaz.

Önemli olan saçın bakımını yapmaktır. Saçın bakımı yapılmadığı zaman koşmak, yürümek, spor yapmak ya da antrenmana katılmak kişinin rahatsız hissetmesine de neden olabilir. Çok uzun süre aksatılan bakımlar için geçerli bir durumdur.

Protez Saç Düşer Mi?

Protez Saç ile Yüzülür Mü?

Protez saçla yüzmek herhangi bir sorun teşkil etmez. Bakımı yeni yapılan saçlar ile yüzülebilir. Bakımı aksatılan ya da geciktirilen protez saçlar ile yüzülmemesi tavsiye edilir. Bakımı yaklaşan saçlar için de aynısı geçerlidir. Bakımın ardından ilk iki gün yüksek hava değişimlerine maruz kalınmamalı ve deniz ve havuz gibi yerlerde yüzülmemelidir.

Protez Saçın Bakımı Yapılmadığında Düşer Mi?

Protez saç bakımını aksatmak birçok probleme neden olabilir. Bu problemlerin en başında ise bantların gevşemesi ve saç tellerinin sallanmaya başlaması yer alır. Protez saçın çıkması istenmiyor ise bu durumda bakım tavsiyelerine uyulması ve saçın iyi kullanılması gerekir. Bakım yaparken hassas davranılması da önemlidir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Yusuf Özdemir
  Mart 28, 2022 1:47 pm

  Protez saçın peruktan farkı nedir? Sonuçta o da kafa üzerinde oluyor çıkma ve düşme gibi durumları olabiliyor

  Yanıtla
  • Peruk, protez saçın aksine kişiye özel üretilmez. Çıkma, düşme gibi durumları mümkündür. Ancak protez saç peruktan tamamen farklıdır. Başınıza sabitlenir, sizi ve görünüşünüzü en iyi şekilde göstermesi hedeflenmektedir. En konforlu kullanım hedeflendiği için siz istemedikçe başınızdan çıkmaz ya da düşmez. Özel solüsyonlar ile başınıza sabitlendiği için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Protez saç tahriş ya da kaşıntı yapar mı?

  Yanıtla
  • Protez saçın tahriş yapması için sebepler:

   • Protezi yanlış şekilde çıkartmak veya yerleştirmek
   • Protezin bakım sürelerini kaçırmak, tavsiye edilen sürelere dikkat etmemek
   • Kalitesiz bakım ve yapıştırıcı solüsyon kullanmak
   • Daha önce tahrik ya da kızarmış bölgeye protez yerleştirmek

   gibi sebepler tahriş ve kaşıntı yapabilmektedir.

   Yanıtla
 • Saç protezini ne kadarda bir çıkartıp takmalıyım sizce?

  Yanıtla
  • Merhabalar efendim. Protez saçınızın tek farkı ölü saç tellerinden üretilmesidir. Bunun dışında kendi saçınızdan bir farkı yoktur. Bu sebeple olabildiğince saçı çıkartmadan, günlük hayatınızda gün boyunca saçlı ve doğal bir görüntü için Onnahair protez saç modelleri size ve konforunuza en uygun şekilde üretilir. 3 haftada 1 olarak bakım dışında protez saçınızı çıkartmanıza gerek yoktur. Bunun dışında tamamen protezinizi takıp ya da takmamak sizin elinizdedir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed