Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi?

Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi?
Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi?
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi? Protez saç ile doğal saç farkı dışarıdan bakıldığında bariz bir şekilde görülemez. Çünkü protez saç içinde de doğal saç kullanıldığı için dışarıdan bakıldığında yapay bir görünüm oluşmaması için protez saç tasarımına özen gösterilmelidir. Günümüzde protez saç tasarım merkezlerinde üretilen protez saçların kullanım kolaylığı sunduğu bilinir. Kellik sorununa çözüm ararken tıpkı kendi doğal saçları gibi görünen protez saç isteyenler uzmanlardan destek almalıdır. Ayrıca protez saç ve doğal saç ayrımı yapabilmek dışarıdan bakan bir kişi için söz konusu değildir. Protez saç kendi saçımla ayırt edilebilir mi? diyorsanız endişeniz olmasın.

Protez Saç Özellikleri 

Kaliteli protez saç özellikleri ile kellik sorununa çözüm arayan kişiler tarafından tercih edilir. Tamamen kişiye özel bir şekilde tasarlanan protez saçlar ile doğal saçların ayırt edilmesi mümkün değildir. Ancak uzman gözetiminde yapılmayan protez saç uygulamalarında düşük maliyetlere ve basit yöntemlere kaçıldığında doğallık konusunda bazı problemler yaşanabilir. Genel anlamda en kaliteli malzemeden üretilen protez saç özellikleri şunlardır:

 • Saç derisi ile oksijen temasını kesmez.
 • Kişinin özgüvenini artırır.
 • Kellik sorununa hızlı ve pratik bir çözümdür.
 • Kaliteli protez saç ile denize ya da havuza girmek sorun yaratmaz.
 • Doğal saçtan ayırt edilemeyecek kadar estetik ve canlı görünür.
 • Herhangi bir ameliyat olmadan hızlı şekilde uygulanır.
 • Uzun kullanım ömrü sayesinde ideal bir şekilde kullanılabilir.

Saç eksikliği yüzünden özgüven problemi yaşayan kişiler protez saç tasarımıyla bu sorunlarına çözüm bulabilirler. En kaliteli malzemeden üretilen protez saçlar, doğal görünümü ve kullanım kolaylığı ile tercih edilir. Saç ekimi gibi acı veren ve yüksek maliyetli çözümler yerine protez saç tercih edilerek sorunların üstesinden gelmek mümkündür. 

Protez Saç Bakımı

Protez saç periyodik bakımı için ister kendi başınıza isterseniz de protez saç tasarım merkezine giderek kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Uzman desteği ile protez saç bakımı yapmak her zaman daha avantajlı olacaktır. Ayrıca protez saç bakımları ihmal edildiği zaman ilk günkü doğal görünüm zaman içinde kaybolabilir. Bununla birlikte protez saç uygulanırken saç derisine yapıştırılan ürünler zamanla esnediği için protez saçın kafadan düşme riskini doğurabilir. Bu yüzden protez saçı güvenle ve doğal bir şekilde kullanabilmek için mutlaka protez saç bakımında uzmanların tavsiye ettiği detaylara dikkat etmek gerekir.

Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi?
Protez Saç Kendi Saçımla Ayırt Edilebilir Mi?

Protez Saç Normal Şampuanla Yıkanır Mı?

Protez saç şampuanı, saç tasarım merkezlerinden uygun fiyatlarla temin edilebilir. En kaliteli malzeme kullanılarak üretilen protez saçlar, duş almaya engel teşkil etmez. Bu yüzden tıpkı gerçek saç gibi doğal saç tellerine sahip olan protez saçlarla her zaman duş alınabilir veya denize, havuza girilebilir. Islandığı zaman doğal görünümünü kaybetmeyen protez saçları normal şampuanla yıkamak mümkündür. Ancak protez saç tasarım merkezlerindeki uzmanların tavsiyesine göre en ideal sonuçlara ulaşmak için protez saç bakım suyu gibi ekipmanlar kullanılması önemlidir. Birinci sınıf kalitede materyal kullanılarak üretilen protez saçlarda normal şampuan kullanımı herhangi bir sakınca yaratmamaktadır. Ancak yine de protez saç uzmanınıza danışmanızı tavsiye ederiz.

Protez Saç Avantajları Nelerdir? 

Protez saç sayesinde birçok kişinin kellik sorununa çözüm olmaktadır. Saç ekimi ameliyatlarına farkla acısız, daha düşük maliyetli ve pratik çözümler sunan protez saçlar ile estetik görünüme kavuşmak sanıldığı kadar zor değildir. En kaliteli malzemeden üretilen saç protezleri sayesinde şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Üstelik kaliteli solüsyonlar kullanılarak hazırlanan protez saçlar ile deniz ve havuza girilebilmektedir. Yaşam kalitenizden ödün vermeden saç protezleriniz ile gündelik hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Kaliteli Protez Saç Tasarımı

Kişiye özel protez saç tasarımı yaptırarak kellik problemine hızlı ve muhteşem bir çözüm bulabilirsiniz. Saç ekimi gibi yüksek maliyetli ve acılı yöntemler yerine pek çok kişinin tercih ettiği protez saç tasarımı, kolay şekilde uygulanabilir. Kişinin kafa yapısından alınan ölçü ve mevcut saç yapısı göz önünde bulundurularak hazırlanan protez saçlar düzenli bakım yapılması halinde yıllar boyunca kullanılabilir. Ayrıca protez saç ve doğal saç ayrımı dışarıdan yapılamadığı için her ortamda kişiye özgüven veren bir saç tasarımı elde edilebilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Beyza Akyıldız avatarı
  Beyza Akyıldız
  Ağustos 1, 2022 3:35 pm

  Microskin protez saç nedir?

  Yanıtla
  • Microskin, doğal yollarla elde edilmiş ince ve şeffaf bir taban malzemesidir. Saç derisinin havalanmasına ve nefes almasına olanak sağlar. İnce yapısıyla estetik ve doğal bir görüntü sunar. Microskin tabanlı protez saçlar gerçek saç, yapay saç ve karışım olarak 3 farklı çeşiti bulunmaktadır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed