Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?
Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı? Protez saçın yıkanmasında herhangi bir problem yoktur ancak yıkama süresine dikkat etmek gerekir. Protez saç yaptıran kişilerin saçı her gün yıkamaması tavsiye edilir. Gerçek saçlar gibi saç derisinden beslenmediği için suya ve yanlış bakım ürünlerine maruz kaldığı zaman yıpranmaları daha kolay olacaktır. Bu sebep ile de protez saç kullanan kişilerin saçlarını her gün yıkamamaları önerilir. Saçın yapısını bozmamak ve yıpranmasını engellemek için suyun derecesine de dikkat edilmelidir. Peki protez saç kaç günde bir yıkanmalı? Derseniz protez saçlar 2 ya da 3’er gün aralıklar ile yıkanabilir. Protez saçı yıkama sıklığı için belirtilen aralıklar makul bir seviyededir.

Protez Saç Normal Şampuan ile Yıkanır Mı? 

Sanılanın aksine, protez saçı normal şampuanla yıkamak yapılmaması gereken bir işlemdir. Normal saçlar ile aynı bakım yöntemlerinin kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Protez saç için özel olarak üretilen bakım kremleri, serumlar ve şampuanlar bulunur. Uygun kişisel bakım ürünleri ile saç bakımının yapılması saçın daha uzun süre kullanılmasını sağlar. Hacim kaybı yaşamamak için de protez saç için özel olarak üretilen şampuanlar tercih edilmelidir.

Protez Saç Nasıl Yıkanır?

Protez saçı yıkamak ile normal saçı yıkamak arasında bir fark yoktur. Yöntem olarak her iki saç modeli de standart bir şekilde yıkanabilir. Bu esnada kullanılan suyun derecesine ve uygulanan işlemlerin hafifliğine dikkat etmek gerekebilir. Protez saçı yıkarken hafif hareketler ile saçı yıkamak daha uygundur. Protez saçın yıkama esnasında birbirine karıştırılmaması ve saça baskı uygulanmaması da uzmanların tavsiyeleri arasında bulunur.

Protez Saç ile Denize Girilir Mi?

Protez saçla denize girmek isteyenlerin saç bakımlarını yaptırdıklarından emin olmaları gerekir. Saç bakımı aksamış ya da gecikmiş ise denize girilmemesi tavsiye edilir. Saç bakımı yeni yapıldığında ya da bakımın üzerinden çok zaman geçmediğinde protez saç ile denize girilebilmektedir. Protez saçı yıkama sıklığı da bakım süresine göre değişir. Bakımı geciktirilmiş olan saçlar yıkama, denize girme ve diğer su içeren aktivitelerde sorun çıkarabilir.

Protez Saç Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Protez saçı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanılan bakım ürünleri yer alır. Protez saçı yıkama esnasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Protez saç için üretilen şampuanların kullanılması
 • Her gün yıkanmaması
 • 2 – 3 günde bir yıkanması
 • Bakımının aksatılmaması
 • Saçın sert ve ani hareketler ile yıkanmaması
 • Temiz su kullanılması
 • Uygun sıcaklığa sahip su ile yıkama yapılması

Protez saçı yıkarken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Protez saç yıkarken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında doğru serum ve bakım ürünlerinin kullanılması da bulunur.

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?
Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Protez Saçı Her Gün Yıkamak Saça Zarar Verir Mi?

Protez saçı her gün yıkamak saça zarar veren bir işlemdir. Sadece protez saç için de geçerli olmayan bu kural, gerçek saçlar için de geçerlidir. Saçların ve saç derisinin her gün suya ve bakım ürünlerine maruz kalması saçın hacmini etkiler. Saç telleri kırılmaya ve incelmeye başlarken saç derisi de zarar görür. Saçın protez ya da gerçek olması fark edilmeksizin hava alması sağlanmalı ve her gün yıkanmamalıdır.

Protez Saç ile Havuza Girilir Mi?

Protez saç ile havuza girmek mümkün olan bir aktivite ve spordur. Havuza, denize ve duşa girme protez saça zarar vermez. Protez saçın bakımı aksatılmadığı müddetçe normal saç gibi kullanılması mümkündür. Protez saçı yıkama sıklığı da her gün olmamalı ortalama 3 günde bir yıkama yapılmalıdır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saç pahalı bir işlem midir

  Yanıtla
  • Protez saç işlemi kişinin seyrelen veya dökülen bölgeleri uzmanlar tarafından tespit edilip en uygun model tasarlanarak gerçekleştirilmektedir. Herkesin ihtiyacı kişisel ve farklı olduğu için sabit bir fiyat verilememektedir. Detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

   Yanıtla
 • güzel bilgiler için teşekkürler

  Yanıtla
 • Protez saç yaptıran kadınlar için bakım süresi ayda kaç kere olmalı?

  Yanıtla
  • Protez saçlar için bakım periyodu kişiye göre uzman denetiminde karar verilir ve planlaması yapılır. Ancak genel olarak 3 haftada 1 olmak üzere bakım yapılması tavsiye edilmektedir. Protez saçlar kişiye özel hazırlandığı için bakımı da kişiye özel olmaktadır çünkü protez saçın uzunluğu, genişliği, kullanılan malzemesi gibi değişkenler kişiye özel olarak yapılmıştır ve buna göre bir bakım gerekir. Aşırı değişkenlikler bulunmasa da protez saç bakımı çoğu kişi için benzerlikler bulunmaktadır. Protez saçınızı yaptırdıktan sonra protez saç uzmanlarımız sizlere detaylı şekilde bakım sürecinizi anlatacaktır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed