Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?
Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır? Protez saçın çıkarılması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen süre en az 2 hafta en çok ise 8 haftadır. Protez saç yaptıran kişilerin evde kendilerinin uğraşmaması ve profesyonel bir destek alarak saçı çıkarmaları önerilir. Protez saçın çıkarılmasında ise 3 seçenek ile karşılaşılır. Tamir, yan etki (Alerjik reaksiyon) ve bakım gibi nedenlerden dolayı protez saçın çıkarılması gerekebilir. Sebep her ne olur ise olsun protez saçların, profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından çıkarılması gerekir. Aksi takdirde saç derisinde aşınma, kızarıklık, yara ve bunlara benzer tahrişler ortaya çıkabilir. Protez saçın çıkarılma süresi yapılan proteze, protezin malzemesine, büyüklüğüne ve diğer unsurlara göre değişir.

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır? Protez saçın kullanılma süresi eğer bakım için ise 1,5 ay olarak belirtilebilir. Kullanım ömrü söz konusu ise 12 ila 24 ay olarak hesaplanmıştır. Protez saç kullanan kişilerin bunu kullanma süreleri saçlarına gösterdikleri özen ile de paraleldir. Saçlarına en iyi özeni gösteren ve bakımını aksatmayan kişiler genellikle daha uzun süreler ile saçlarını kullanabilmektedir.

Protez Saç Çekince Çıkar Mı?

Protez saçı çekmek protez saçın çıkmasına sebep olmaz. Protez saçın ne zaman çekildiğinin de önemi vardır. Saça hiçbir zaman baskı yapılmaması ve saçın hassas bir şekilde kullanılması gerekir. Bakımı geciktirilen saç protezleri çekildiği zaman yerinden çıkmasa bile kayabilir. Ayrıca saç protezlerinin hangi altyapıya sahip olduğu, uygulanan kuvvet miktarı ve bakımın ne zaman yapıldığı gibi unsurlar da protez saçın çekince çıkıp çıkmayacağını belirler.

Protez Saç Duşta Çıkar Mı?

Protez saç ile duş almak saçın çıkmasına sebep olmaz. Duş alırken dikkat edilmesi gereken bazı öneriler bulunur. Bu önerilere dikkat edildiği müddetçe protez saç duş alırken çıkma, kopya ya da düşme gibi problemlere neden olmaz. Bu öneriler şu şekildedir:

 • Çok sıcak su ile duş alınmamalı
 • Ilık su ile duş alınmalı
 • Saçlara nazik davranılmalı
 • Protez saç için olan şampuan ve bakım kremleri kullanılmalı

Bu yöntemler uygulandığı takdirde protez saçlara herhangi bir zarar verilemez. Protez saçın çıkarılma süresi de bu bakım önerilerinin ne kadar uygulandığına göre değişir. Ayrıca kişiden kişiye de değiştiği için protez saç yaptıranların mutlaka kendi uzmanlarından görüş alması gerekir.

Protez Saç Bakım Yapılırken Çıkarılır Mı?

Protez saç bakımında saçın çıkarılması ve ardından bakımın yapılması gerekir. Aşama aşama gerçekleşen bakım sürecinde profesyonel davranılması son derece önemlidir. Saç bakımı tamamlandığında ise yapıştırma yöntemlerine göre bölgeye yeniden yerleştirilmesi gerekir. Kısa bir sürede gerçekleşen tüm bu işlemler, periyodik aralıklar ile tekrarlanmalıdır. Protez saçın profesyonel bakımı tamamlandıktan sonra evde de özen gösterilmelidir. Evde yıkama ve bakım ürünlerinin kullanılmasına da özen gösterilmelidir. Ayrıca protez saçı şekillendirmek mümkün olsa da yine de protez saçın çok sık ısıya maruz bırakılmaması ve yıpratılmaması gerekir.

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Protez saçın ömrü ortalama 2 senedir. 2 sene içerisinde kişiler saç bakımlarını ve gerekli olur ise saç tamirlerini yaptırabilirler. İki sene içerisinde saç gücünü ve hacmini kaybedecektir. Bu sebep ile de 2 senenin ardından eğer istenir ise tekrar saç protezi yaptırılabilir. Protez saçın çıkarılma süresini etkileyen birçok unsur olsa da saçın kalıcı olmadığının altını çizmek gerekir. Kalıcı bir işlem olmadığı için belirli aralıklar ile protez saçın yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

10 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saçın rengi solar mı? Yıpranma varsa boyatılabiliyor mu?

  Yanıtla
  • Evet, protez saçın rengi zamanla ve aşırı güneş ışığına maruz kalırsa solma yapabilirn. Ancak bu solma uzun süreli ve yoğun güneşe maruziyetten kaynaklanır. Herhangi bir eşya gibi protezlerinizin de bir kullanma ömrü vardır ve bu süreye yaklaştığında renginde solma veya cansızlıkla karşılaşabilirsiniz. Yıpranma durumunda protez saçınızı boyatarak eski canlılığına döndürmeniz mümkündür.

   Yanıtla
 • Protez saç çıkarılmadan da bakım yapmak mümkün mü?

  Yanıtla
  • Evet, saç protezlerinizi başınızdan çıkarmadan da bakım yapabileceğiniz doğrudur. Ama bazı kısıtları vardır. Protez saçlar için özel üretilmiş bakım ürünleri ve taraklar kullanarak günlük bakım rutinini protezi çıkarmadan da yapabilirsiniz. Bu protezinizin sağlığı ve uzun ömürlü kullanımı için önemlidir. Ancak periyodik olarak gerçekleşmesi gereken profesyonel bakım ve temizlik işlemi için bu durum değişebilmektedir. Bunun için bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

   Yanıtla
 • Saç protezleri havuza veya denize atlama gibi esnalarda çıkar mı? Ya da baştan kayma ihtimali var mı?

  Yanıtla
  • Protez saç tam ve kuralına uygun bir şekilde uygulandığında, havuza veya denize atlama gibi aktiviteler sırasında çıkma ihtimali neredeyse yoktur. Günümüzdeki çoğu üretilen protez saç suya karşı dayanıklı ve gözenekli yapısıyla geçirgendir. Ancak uzun süreli su teması ve sürekli sürtünme gibi durumlar protezinizi zorlayabilir ve bu ilerde gevşemeye ve kaymaya sebebiyet verebilir. Eğer bu durum gerçekleşiyorsa protezinizin acilen bir bakıma ihtiyacı olduğunu gösterir. Bakımı düzgün yapılan bir protez saç başınızdan kayma ya da çıkma yapmayacaktır.

   Yanıtla
 • Protez saçın ömrünü nasıl uzatabilirim? Ne gibi şeyler protez saçın kullanım süresini arttırır?

  Yanıtla
  • Protez saçın kullanım ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken bazı maddeler bulunmaktadır. Bunlar düzenli bakım; doğru tarak, şampuan ve saç ürünlerini kullanmak; fön makinesi, düzleştirici gibi aşırı ısıdan ve sıcaklıktan korunmak, güneşe uzun süre mağruz kalmamak UV ışınlarının bozucu etkisine karşı şapka kullanmak ve protez saçınız için düzenli periyodik bakımlarınızı yapmak protez saçınızın ömrünü olumlu yönde etkileyecektir.

   Yanıtla
 • Protez saçların bakım rutini nasıl oluyor? Düzenli bakım protezimin ömrünü etkiler mi?

  Yanıtla
  • Protez saçların düzenli bakımı çok önem arz etmektedir ve protezinizn ömrünü etkiler. Yapılması gereken protez saç bakım rutini şu şekilde olmalıdır:

   • Günlük yapılması gereken bakım için protez saçınızı nazikçe tarayın varsa saç tellerindeki düğümleri dişli taraklarla çözün. Aşırı zorlamadan kaçının.
   • Belirli aralıklarla protez saçınızı temizleyin. Protez saçlar için özel üretilmiş şampuan kullanın. Protez saç alt tabakasını yıkarken nazikçe temizlemeye özen gösterin.
   • Protez saçınızı kuruturken asla sertçe ovalamayın. Temiz bir havlu ile nemini alın ve doğal olarak gavada kurumasuna izin verin.
   • Protez saçınızın saç tellerini korumak için özel spreyler veya serumlar kullanın. Aynı zamanda nemlendirici etki yapan bu ürünler protezinizin saç telleri için faydalıdır.
   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed