Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Blog geri dön
Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 0

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır? Protez saçın çıkarılması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen süre en az 2 hafta en çok ise 8 haftadır. Protez saç yaptıran kişilerin evde kendilerinin uğraşmaması ve profesyonel bir destek alarak saçı çıkarmaları önerilir. Protez saçın çıkarılmasında ise 3 seçenek ile karşılaşılır. Tamir, yan etki (Alerjik reaksiyon) ve bakım gibi nedenlerden dolayı protez saçın çıkarılması gerekebilir. Sebep her ne olur ise olsun protez saçların, profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından çıkarılması gerekir. Aksi takdirde saç derisinde aşınma, kızarıklık, yara ve bunlara benzer tahrişler ortaya çıkabilir. Protez saçın çıkarılma süresi yapılan proteze, protezin malzemesine, büyüklüğüne ve diğer unsurlara göre değişir.

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır? Protez saçın kullanılma süresi eğer bakım için ise 1,5 ay olarak belirtilebilir. Kullanım ömrü söz konusu ise 12 ila 24 ay olarak hesaplanmıştır. Protez saç kullanan kişilerin bunu kullanma süreleri saçlarına gösterdikleri özen ile de paraleldir. Saçlarına en iyi özeni gösteren ve bakımını aksatmayan kişiler genellikle daha uzun süreler ile saçlarını kullanabilmektedir.

Protez Saç Çekince Çıkar Mı?

Protez saçı çekmek protez saçın çıkmasına sebep olmaz. Protez saçın ne zaman çekildiğinin de önemi vardır. Saça hiçbir zaman baskı yapılmaması ve saçın hassas bir şekilde kullanılması gerekir. Bakımı geciktirilen saç protezleri çekildiği zaman yerinden çıkmasa bile kayabilir. Ayrıca saç protezlerinin hangi altyapıya sahip olduğu, uygulanan kuvvet miktarı ve bakımın ne zaman yapıldığı gibi unsurlar da protez saçın çekince çıkıp çıkmayacağını belirler.

Protez Saç Duşta Çıkar Mı?

Protez saç ile duş almak saçın çıkmasına sebep olmaz. Duş alırken dikkat edilmesi gereken bazı öneriler bulunur. Bu önerilere dikkat edildiği müddetçe protez saç duş alırken çıkma, kopya ya da düşme gibi problemlere neden olmaz. Bu öneriler şu şekildedir:

  • Çok sıcak su ile duş alınmamalı
  • Ilık su ile duş alınmalı
  • Saçlara nazik davranılmalı
  • Protez saç için olan şampuan ve bakım kremleri kullanılmalı

Bu yöntemler uygulandığı takdirde protez saçlara herhangi bir zarar verilemez. Protez saçın çıkarılma süresi de bu bakım önerilerinin ne kadar uygulandığına göre değişir. Ayrıca kişiden kişiye de değiştiği için protez saç yaptıranların mutlaka kendi uzmanlarından görüş alması gerekir.

Protez Saç Bakım Yapılırken Çıkarılır Mı?

Protez saç bakımında saçın çıkarılması ve ardından bakımın yapılması gerekir. Aşama aşama gerçekleşen bakım sürecinde profesyonel davranılması son derece önemlidir. Saç bakımı tamamlandığında ise yapıştırma yöntemlerine göre bölgeye yeniden yerleştirilmesi gerekir. Kısa bir sürede gerçekleşen tüm bu işlemler, periyodik aralıklar ile tekrarlanmalıdır. Protez saçın profesyonel bakımı tamamlandıktan sonra evde de özen gösterilmelidir. Evde yıkama ve bakım ürünlerinin kullanılmasına da özen gösterilmelidir. Ayrıca protez saçı şekillendirmek mümkün olsa da yine de protez saçın çok sık ısıya maruz bırakılmaması ve yıpratılmaması gerekir.

Protez Saç Ne Zaman Çıkarılır?

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Protez saçın ömrü ortalama 2 senedir. 2 sene içerisinde kişiler saç bakımlarını ve gerekli olur ise saç tamirlerini yaptırabilirler. İki sene içerisinde saç gücünü ve hacmini kaybedecektir. Bu sebep ile de 2 senenin ardından eğer istenir ise tekrar saç protezi yaptırılabilir. Protez saçın çıkarılma süresini etkileyen birçok unsur olsa da saçın kalıcı olmadığının altını çizmek gerekir. Kalıcı bir işlem olmadığı için belirli aralıklar ile protez saçın yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön