Protez Saç Ölçüleri Nasıl Hesaplanır, Ölçülür?

Blog geri dön
Protez Saç Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 10

Protez Saç Ölçüleri Nasıl Hesaplanır? Protez saç kafa ölçüleri hesaplaması, bu alanda uzman kişiler tarafından çok kısa süre içinde yapılabilir. Sadece Türkiye’de değil dünya çapında da bütün ülkelerde protez saç uygulamalarında bazı ölçüler baz alınır. Kişinin kafa yapısına göre ince şekilde ayarlanması gereken bu ölçüler sayesinde kusursuz bir uygulama ve görünüm elde edilebilir. Protez saç ölçüsü hesaplama konusunda ABD ölçü standardı kullanılır.

Protez Saç Nedir?

Protez saç uygulaması, saçlarının bir bölümünde veya tamamında kellik ya da seyreklik olan kişilerin saç ektirme zahmetine katlanmadan şık bir görünüm elde etmelerini sağlayan protezlerdir. Gerçek saç tellerinden oluşan bu protezlerde kişinin isteğine göre uzunluk ve saç tipi şekli verilerek en doğal görünüm elde edilmesi sağlanır. Böylelikle saç ektirme zorunluluğu olmadan, acısız ve zahmetsiz bir şekilde protez saç uygulaması başarıyla hayata geçirilebilir.

Protez Saç Nasıl Ölçülür? Protez Saç Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?

Protez saç ölçüsü, uygulama öncesinde uzmanlar tarafından belirlenir. Protez saçın boyutlarını öğrenmenin en kolay yolu ölçüm metodunu iyi bilmektir. Bunun için en önemli yöntem protez saçın kıvrımlarına uygulanabilecek bir mezura kullanmaktan geçer. Dünya genelinde protez saç ölçüsü için genellikle ABD standartları kullanılır. Bu sebeple protez saçlarda 6 x 8 ve 6 x 9 gibi beden birimleri Inch ölçü birimine göre hesaplanır. ABD standart ölçüsüne göre 1 Inch, 2.54 cm’ye eşittir.

Protez saç ölçümünde boyutları 8 x 10 olan bir protez saç, şakaktan şakağa en olarak ve alından tepeye de boy olarak ölçülür. Mezura ile yapılan ölçümler en kolay ve garantili yöntem olarak öne çıkar. Mevcut protez saçı hassas şekilde ölçtükten sonra kafa yapısına göre en ideal protez saç siparişi verilebilir.

Protez Saç Uzunluğu ve Rengi

Protez saç şekilleri, tamamen kişinin kendi isteğine ve kafa yapısına uygun olarak hazırlanabilir. Birinci sınıf kalitedeki materyal kullanılarak imal edilen protez saçlar, günlük yaşamın her anında özgüvenli bir şekilde kullanabilmeniz için özel tasarıma sahiptir. Aynı şekilde kişinin ten rengi, orijinal saç yapısı ve rengi gibi detaylara da birebir uygun protez saçlar üretilebilir. Bu yüzden en doğal ve ideal görünüm elde etmek isteyenler kendi ten ve saç renklerine uyumlu protez saç modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Protez Saç Nerede Yaptırılır?

Protez saç üretimi, Türkiye’de son derece popüler ve kalitelidir. Avrupa’nın dört bir yanından da pek çok kişi kellik sorununa çözüm bulabilmek için protez saç uygulamasını ülkemizde yaptırmak ister. Bununla birlikte protez saç uygulamalarında birinci sınıf kalitede materyal kullanılması son derece önemlidir. Saç derisine ve kafa dokusuna hava aldıran, terletmeyen ve deforme olmayan özelliklere sahip protez saçlar her zaman tercih sebebi olarak görülmelidir.

Protez Saç Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?

Protez Saç Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç maliyeti kişinin isteğine ve uygulanacak protez saça göre değişiklik gösterir. Giriş seviyesi olarak tanımlanan gruptaki protez saç fiyatları ortalamanın altında fiyatlarla uygulanabilir. Ancak en ideal ve doğal görünüme ulaşabilmek için protez saç konusunda kesenin ağzını açmak gerekebilir. Değişen modellere birlikte ucuz ve kaliteli saç protezi malzemesine ve kaplayacağı alana göre de fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Günümüzde kaliteli protez saçlar 5 bin TL ile 10 bin TL arasında fiyatlara satılır.

Protez Saç Kullanım Ömrü

En kaliteli materyal kullanılarak imal edilen protez saçlar, düzenli bakım yapıldığında ilk günkü görünümde uzun süre kullanılabilir. Ancak her ne şekilde bakımları düzenli olarak yapılırsa yapılsın protez saçların belirli bir kullanım ömrü olduğu unutulmamalıdır. Protez saç yapışkan dokusunun ilk günkü özelliğini kaybetmesi veya saçlarda yıpranma görünmesi kullanım ömrünün dolduğunu gösterir. Protez saç ölçüsü hesaplama yaparak yeni protez saçlar sipariş edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (10)

 • Muhammed Taha Bilir cevap

  Onnahair online protez saç siparişinde ölçümler nasıl gerçekleşiyor. Bulunduğum şehirde merkeziniz yokmuş ama online olarak sipariş verebilirim.

  Mart 28, 2022 , 1:49 pm
  • ONNA cevap

   Ölçümler için tarafınıza form ve bu formu nasıl dolduracağınız hakkında video gönderilir. Form bize ulaştıktan sonra size özel protez saçınız 2 gün içerisinde hazırlanır. 3. gün kargoya teslim edilir. Bulunduğunuz adrese göre kargo ulaşım süresi değişebilmektedir.

   Mart 28, 2022 , 1:52 pm
 • Cemre Nur Kaya cevap

  Protez saç ölçümleri alınıp yaptırıldıktan sonra da model değiştirebilir miyim?

  Mart 29, 2022 , 1:57 pm
  • ONNA cevap

   Evet protez saçınızda model değişikliği yaptırabilirsiniz. Bu süreçte istediğiniz modeli uzmanlarımıza danışarak isteğinizi anlatmanız en iyi seçenek olacaktır. Daha önceki modele göre saçınızı kısaltmanız, fön çektirmeniz, kıvırcıklaştırma ya da düzleştirme işlemleri mümkündür. Bunun yanında saçınızı boyatabilirsiniz.

   Mart 29, 2022 , 2:05 pm
 • Devran Akyıldız cevap

  Protez saç merkezinize geldiğimde ölçüm işlemleri çok sürer mi?

  Nisan 2, 2022 , 12:36 pm
  • ONNA cevap

   Merhabalar efendim, protez saç ölçüm işlemleriniz oldukça kısa sürer. 1-2 saat içerisinde yüz ve kafa ölçüleriniz Onnahair uzmanlarımız tarafından alınır. Yoğunluktan dolayı randevu almanızı tavsiye ederiz.

   Nisan 2, 2022 , 12:47 pm
 • Çetin Türker cevap

  Protez saçın tamir olur mu?

  Nisan 10, 2022 , 11:06 pm
  • ONNA cevap

   Zamanla ve kullanıldıkça yıpranan protez saçların tamiri ve onarımı mümkündür. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

   Nisan 10, 2022 , 11:30 pm
 • Çağıl Su cevap

  Siz de protez saç analizi yapıyor musunuz uygulama yapmadan önce?

  Temmuz 4, 2022 , 9:48 am
  • ONNA cevap

   Evet efendim. Uzmanlarımız protez saç uygulaması yapmadan önce saç dökülmesi ya da benzeri sebeplerden dolayı herhangi bir durumunuz varsa diye analiz yapmaktadır. Böylelikle size ne tür bir protez saç kullanılacağını tespit edilmekte ve size özel işlem uygulanmaktadır.

   Temmuz 6, 2022 , 5:14 pm

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön