Protez Saça Perma Yapılır Mı, Nasıl Yapılır? 

Protez Saça Perma Yapılır Mı
Protez Saça Perma Yapılır Mı

Protez saça perma yapmak saçın daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayabilir. Peki, protez saça perma yapılır mı? Saç dökülmesine hızlı ve doğal bir çözüm olan protez saçlara perma işlemi yapılabilir. Ancak protez saça perma yaparken saçın zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Kişiye özel olarak üretilen ve saç derisine yapıştırılan protez saçlar doğal ve estetik görünür. Bu sayede kişinin saç dökülmesi sorununa çözüm olan protez saçlara perma işlemi yapılabilir. Daha dolgun ve hacimli bir görüntü isteyenler için protez saça perma yapma sürecinde uzmanlardan destek almak gerekir.   

Protez Saça Perma Yapılır Mı?

Protez saça perma uygulaması sık sık talep edilen saç bakım işlemlerinden biridir. Saç dökülmesi çoğu insan için ciddi problem yaratan estetik sorunlardan biridir. Saç dökülmesi yüzünden özgüven kaybı yaşayan kişiler protez saç yaptırarak bu sorunun üstesinden gelebilir. Protez saçlar, kişinin gerçek saçını taklit eden doğal görünümlü yapay saçlardır. Tıpkı gerçek saçlara yapıldığı gibi protez saçlara da perma işlemi yapılabilir. Kişinin saç tipine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olarak tasarlanan protez saçlara perma uygulanabilir.  

Protez saç tasarımında uzman desteği almak çok önemlidir. Uzmanlar kişinin protez saç yapıştırılacak bölgede inceleme yaparak en ideal sonuçları sağlar. Saç ölçümleri yapıldıktan sonra kişinin gerçek saç tipine ve rengine uygun protez saç tasarımı yapılmalıdır. Bu şekilde protez saç üretildikten ve saç dökülmesi sorunu yaşayan kişinin kafasına yapıştırıldıktan sonra perma işlemi uygulanabilir. Protez saçlar, kişinin ihtiyaçlarına göre doğal bir şekilde tasarlandığında dışarıdan bakıldığında ayırt edilemez.  

Protez Saça Perma Nasıl Yapılır?

Protez saça perma yaptırmak için öncelikle bu alanda uzman kişilere gitmek gerekir. Protez saç tasarım merkezinde perma uygulaması dikkatli bir şekilde yapılır. Perma işleminin protez saç dokusuna zarar vermemesi ve kullanım ömrünü azaltmamasına dikkat edilmelidir. Uzmanlar protez saça perma yaparken şu aşamaları gerçekleştirir: 

 • Protez saç uzmanı saçın türüne ve kalitesine en uygun perma yöntemini belirler.  
 • Perma işleminde protez saçın görmemesi için düşük dereceli bir kimyasal kullanılmalıdır.  
 • Perma işlemi sırasında protez saça fazla ısı vermemek gerekir.
 • İşlem sonrasında protez saçı mutlaka özel şampuan ve saç kremiyle yıkamak gerekir.
 • Perma işleminden sonra protez saç 24 saat boyunca yıkanmamalıdır.
 • Saçın şeklini bozabilecek müdahalelerden kaçınmak gerekir.  

Gerçek saçlara yapılan perma işlemi protez saçlar için uygulanabilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler protez saç yaptırırken uzmanlara danışmalıdır. Çünkü uzmanlar kişinin saç dökülmesi tipine bakarak en ideal protez saç seçmesine yardımcı olur. Bu süreçte kişinin gerçek saç tipi ve rengi göz önünde bulundurularak doğal görünümde protez saç üretilebilir.  

protez saça perma nasıl yapılır

Protez Saç Nasıl Takılır?

Protez saç takma sırasında saç derisine zarar vermemek için dikkatli olmak gerekir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler uzmanlara protez saç yaptırarak bu sorunun üstesinden gelebilir. Protez saçlar, kişinin doğal saçlarını taklit eden yapay saçlardır. Kaliteli malzemeden üretilen protez saçlar dışarıdan bakıldığında doğal saçtan ayırt edilemez. Protez saç takılırken dikkat edilmesi gereken detaylar şunlardır: 

 • Kişinin kendi saç tipine uygun özelliklerde protez saç tasarlanmalıdır.  
 • Protez saç ölçüsü alındıktan sonra kalıp çıkarılır.  
 • Kalıba uygun olarak yerleştirilen saçların rengi ve tipi uyumlu olmalıdır.  
 • Saç dökülmesi olan bölgeye doğrudan yapıştırılarak uygulanır.
 • Protez saç yapıştırırken kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır.
 • Gerekli kontroller yapıldıktan sonra protez saç kullanılabilir. 

Kişinin gerçek saçını taklit eden protez saçlar doğal görünüm ve hissiyat kazandırır. Kellik problemi olan kişiler için estetik görünmenin en kolay yoludur. Saç dökülmesinden şikayet eden kişiler protez saç yaptırarak bu sorunun üstesinden gelebilir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen protez saçlar kişinin kendi saçına ve ihtiyaçlarına göre tasarlanır. 

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saçların bakımı düzenli olarak yapıldığında protez saç kullanım süresi uzar. Gerçek saçtan üretilen protez saçların doğal görüntüsü çok önemlidir. Dışarıdan bakıldığında ayırt edilmesi mümkün olmayan protez saçlar kullanışlı ve pratiktir. Protez saç uygulaması yaklaşık 2 saatte sürer ancak düzenli olarak bakımdan geçmesi gerekir. Protez saç tasarım merkezlerine giderek protez saç bakımı ve kontrolleri yaptırabilirsiniz.  

Protez saçlarla duşa, havuza ve denize girmekte herhangi bir sakınca yoktur. Ancak doğal saç gibi protez saçlar da zamanla kirlenip kötü görünebilir. Doğal görünümü korumak için protez saçları haftada en az 3 kere yıkamak gereklidir. Uzmanlar protez saç yıkarken özel şampuanlar kullanılmasını tavsiye etmektedir. Protez saçları özel şampuan ve kremlerle yıkarken aşırı sert davranışlarda bulunmaktan kaçınmak gerekir. Ayrıca protez saçların zarar görmemesi için yıkadıktan sonra kurularken fön makinesi kullanılmamalıdır.  

Protez Saç Özellikleri Nelerdir?

Protez saç tasarımı son yıllarda giderek popülerlik kazanmıştır. Saç ekimi gibi kalıcı yöntemlerin dışında alternatif bir yöntem olan protez saçlar oldukça kullanışlıdır. Hızlı ve pratik bir şekilde çözüm arayanla kişiye özel protez saç yaptırabilir. Protez saç tasarımı yapan profesyonel merkezlerde herkesin ihtiyacına uygun çözümler üretilebilir. Birbirinden farklı model ve türleri bulunan protez saçların özellikleri arasında şunlar yer alır: 

 • Herkesin kendi kafa ölçüsüne uygun ebatta üretilebilir.  
 • Kişinin kendi saç tipi ve saç renginde tasarlanır.
 • Doğal bir görünüm sağlar ve estetik görünür.
 • Saç dökülmesi sorununu çözdüğü için özgüveni arttırır.
 • Bakımları pratik ve kolaydır.  

Protez saç kullanımı kişinin tercihine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda saç ekimi operasyonlarından sonra da protez saçlar kullanılır. Kişiye özel olarak tasarlanan protez saç üretiminde mutlaka profesyonel protez saç tasarım merkezleri tercih edilmelidir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için birçok fayda sağlayan protez saçlar doğal görünüme sahiptir.  

Protez Saç Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç maliyeti tasarımda kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişinin saç tipine ve ihtiyacına uygun olarak üretilen protez saç fiyatları herkeste farklı olabilir. Ortalama 1 buçuk yıl ila 2 yıl kullanım ömrü olan protez saçların maliyeti hakkında uzmanlara danışabilirsiniz. Full cap protez saç gibi farklı türleri bulunan protez saçların fiyatları kullanılan ürüne göre değişebilir. Saç dökülmesi sorununa çözüm bulan full cap protez saçlar, kafa derisinin tamamını kaplayan protez saç türüdür. Doğal bir görünüm veren protez saçlar kişinin seyrekleşmiş saçlarını daha kalın ve hacimli gösterir. Bütçenize uygun fiyatlarla protez saç yaptırmak için uzmanlara danışabilirsiniz.  

Protez Saç Nerede Yaptırılır?

Protez saç yapımı profesyonel ortamda protez saç tasarım merkezlerinde gerçekleştirilir. Protez saçın kalitesi, bu ürünlerin uzun süre dayanması ve doğal bir görünüme sahip olması için önemlidir. Dolayısıyla protez saç yaptırırken ucuza kaçmak yerine kaliteli tasarımlar tercih edilmelidir. İsteğe bağlı olarak protez saça perma uygulaması da yapılabilir. Kişinin saçını daha kalın ve hacimli gösteren protez saça perma yapma sürecinde uzmanlardan destek almak gerekir. Saç dökülmesi birçok insan için estetik sorun olduğundan özgüven kaybına neden olabilir. Bu tür problemlerin üstesinden gelmek için kişiye özel tasarlanan protez saçlar kullanılabilir.  

 

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Bu konuyu gördüğüme ve ele alındığına çok sevindim. Bir kadın olarak özellikle protez saçım için yaptırıp yaptıramayacağımı merak ediyordum. Teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed