Saç Ekiminden Sonra Protez Saç Kullanmak

Saç Ekiminden Sonra Protez Saç Kullanmak
Saç Ekiminden Sonra Protez Saç Kullanmak

Saç ekiminden sonra protez saç kullanmak saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler arasında oldukça yaygındır. Saç dökülmesi, birçok kişi için ciddi estetik problemlerin başında gelir. Saç dökülmesi yüzünden özgüvenini kaybeden ve toplumda aktif olmaktan kaçınan pek çok kişi vardır. Bu tür problemleri ortadan kaldırmak için saç ekimi yaptırılabilir. Saç ekimi, kellik sorununa kalıcı bir çözüm olmasına rağmen saçların yeniden çıkması uzun zaman alabilir. İşte bu tür durumlarda saç ekiminden sonra protez saç yaptırmak son derece yaygındır. Saç ekimi ameliyatından sonraki süreçte saçlar çıkana kadar protez saç kullanmanın avantajları vardır.

Saç Ekiminden Sonra Protez Saç Kullanmak

Saç ekiminden sonra protez saç kullanmak saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için en etkili çözümler arasındadır. Saç ekimi kişinin kendi saç köklerinin alınıp kellik olan bölgeye ekilmesi işlemidir. Uzmanlar tarafından özel klinik ortamında yapılması gereken saç ekimi uzun ve zahmetli bir sürece sahiptir. Saçı seyrek olduğu bölgelere yapılan saç ekimi bu sayede kişinin saçlarının daha gür ve hacimli görünmesini sağlar. Saç ekiminden sonraki süreçte protez saç kullanımı oldukça yaygındır.

Saç ekimi sonrası ekilen bölgede yeni saç çıkması uzun zaman alabilir. Bu durumda saçsız bölgeyi kapatmanın en ideal yolu protez saç kullanmaktan geçer. Protez saç, kişinin saç ekimi ameliyatından sonra seyrek görünen saçlarının daha hacimli hale gelmesine yardımcı olabilir. Bazı durumlarda gerekli olan saç ekimi sonrası protez saç kullanımında uzmanların tavsiyelerine uyulması gerekir. Protez saçlar, kişiye özel olarak hazırlanan ve doğal saçın görünümünü taklit eden yapay saçlardır.

Protez Saç Avantajları Nelerdir?

Protez saçların faydaları saç dökülmesi sorunu olan kişilerin daha estetik görünmesine yardımcı olur. Saç ekimi sonrası protez saç kullanımı genellikle saçın seyrek olduğu bölgeye yapılır. Kişiye özel olarak tasarlanıp üretilen protez saçlar kafa derisine yapıştırılarak veya klipsle takılarak uygulanır. Protez saç kullanmanın avantajları arasında şunlar öne çıkmaktadır:

 • Kişiye özel olarak üretildiği için doğal görünür.
 • Saç dökülmesi sorununa hızlı ve etkili çözümdür.
 • Bakımları kolaydır.
 • Uzun süre kullanılabilir.
 • Saç dökülmesine karşı kişinin özgüvenini yeniden kazanmasına yardımcı olur.
 • Saç tipine ve ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlanır.

Birbirinden farklı türleri bulunan protez saçlar, saç dökülmesi yüzünden özgüven kaybeden kişilerin özgüvenini artırır. Bu sayede kişinin sosyal hayatında daha aktif olmasına yardımcı olur. Protez saç üretiminde farklı çeşitler vardır. Bunlar arasında full cap protez saçlar, adından da anlaşılacağı üzere kafa derisinin tamamına uygulanır. Kafa derisine sıkıca yapıştırılan protez saçlar kellik problemine en etkili çözümlerin başında gelir.

Protez Saç Nasıl Yaptırılır?

Protez saç yaptırmak isteyenler öncelikle bu alanda uzmanlara danışmalıdır. Çünkü protez saçlar kişiye özel olarak üretilir. Protez saç yaptırırken uzmanlar kişinin saç tipini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önünde bulundurarak en ideal tasarımı yapar. Protez saç seçiminde uzmanların bu şekilde yönlendirme yapması önemlidir. Kişiye özel olarak üretilen protez saçlar saç derisine yapıştırılarak kullanılabilir.

Doğal bir görünüme sahip olan protez saçlar kişinin saçını daha kalın ve hacimli gösterir. Böylelikle saç dökülmesi sorununa pratik bir şekilde çözüm bulunabilir. Protez saçlar kaliteli malzemeden üretildiğinde doğal saç gibi dökülmez ve uzun süre kullanılabilir. Protez saçların üretiminde kişini saç tipine ve ihtiyacına uygun olarak tasarım yapılmalıdır. Protez saçlar doğal saçın görünümünü ve hissini taklit ederek rahatlıkla kullanılabilir. Uzman desteği ile kaliteli bir şekilde tasarlanmış protez saçların dışarıdan bakıldığında anlaşılması imkansıza yakındır.

protez saç nasıl yaptırılır

Protez Saç Fiyatları Ne Kadar?

Protez saç maliyeti kişinin ihtiyaçlarına, beklentisine ve bütçesine göre farklılık gösterebilir. Protez saçların üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için en ideal çözümlerin başında protez saç yaptırmak gelir. Kişiye özel olarak üretilen protez saçın tasarımında kişinin saç tipi, ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurulmalıdır. Saç dökülmesi sorununun tedavisinde en ideal çözümler arasında protez saç yaptırmak gelir.

Saç dökülmesi sorununu çözen protez saçlar doğal bir görünüm sağlar. Protez saçların fiyatları kişinin saç tipine uygun olarak üretilen protez saçın kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Protez saçlar seyrek saçlı kişilerin saçlarını daha kalın ve hacimli gösterdiği için estetik olarak beklentileri karşılamada yeterlidir. Ancak protez saç yaptırmadan önce bu tasarımların tüm avantaj ve dezavantajları hakkında önceden bilgi sahibi olmanız önerilir.

Protez Saç Nerede Yaptırılır?

Protez saç yaptırmak için mutlaka alanında uzman kişilere danışılmalıdır. Protez saçlar kalitesine ve tasarımına göre çok farklı türlere sahiptir. Her protez saçın kalitesi farklı olacağı için kullanım ömrü ve görünüşü de farklılık gösterir. Kişiye özel olarak üretilen protez saçlar gerektiği durumlarda saç ekimi sonrasında da kullanılır. Profesyonel olarak hizmet veren protez saç tasarım merkezlerinde kendi saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak protez saç yaptırabilirsiniz. Protez saç yaptırırken uzmanlar şu aşamaları sırasıyla gerçekleştirir:

 • Protez saç üretimi için kişinin saç tipi, ihtiyaçları ve beklentilerine bakılır.
 • Kafa derisinin ölçümü yapılır.
 • Protez saçın kişiye özel olması için kalıbı çıkarılır.
 • Kaliteli malzeme kullanılarak protez saçın yapımına başlanır.
 • Hazırlanan protez saç kafa derisine yapıştırılır.
 • Protez saçın sağlamlık ve estetik kontrolleri yapılır.

Saç dökülmesi sorunu olan kişilerde son derece işlevsel olan protez saçlar estetik görünüm sunar. Kellik yüzünden yaşanan özgüven kaybını tamamlayan protez saçları mutlaka uzmana danışarak yaptırmanız gerekir. Uzmanlar protez saç yapımında kişinin saç tipine ve ihtiyacına göre hareket eder. Bu sayede estetik ve doğal görünen protez saçların seçimi kolaylaşır. 

Protez Saç Bakımı Nasıl Olur?

Protez saç temizliği için kullanılması gereken özel ürünler vardır. Günümüzde protez saç yaptıran çoğu kişi bu kurala dikkat etmeden standart şampuanlar kullanmaktadır. Ancak protez saçların çabucak yıpranmaması ve doğal görünümü uzun süre boyunca koruması için özel şampuanlar kullanılması tavsiye edilir. Protez saç bakımında dikkat edilmesi gereken hususların başında yıkama sırasında sert hareketlerden kaçınmak gelir. Protez saça zarar vermeden nazik bir şekilde yıkanmalı ve saç kremi kullanılmalıdır.

Protez saçı kuruturken saç kurutma makinesi kullanmak doğru değildir. Fön makinesinin sıcak hava üflemesi yüzünden protez saçlar zamanla yıpranabilir. Saç dökülmesi sorununa en hızlı çözüm olan protez saçın uzun ömürlü kullanılabilmesi için düzenli aralıklarla bakım yapılması gerekir. Bunun için protez saç yaptırdığınız merkeze giderek uzmanların kontrolünden geçmeniz önerilir. Protez saç bakımı düzenli olarak yapılırsa protez saçların kullanım ömrü uzar.

Protez Saç ile Banyo Yapılır Mı?

Protez saçla duş almak ve banyo yapmak son derece kolaydır. Kafa derisine yapıştırılan protez saçların bant sistemi hava ve su geçirgenliğine sahiptir. Kişiye özel protez saç yaptırdıktan sonra tıpkı kendi orijinal saçınız varmış gibi duş alabilir, havuz ve denize girebilirsiniz. Saç ekiminden sonra protez saç yaptırmak oldukça popülerdir. Ekilen saçların uzamaya başlayana kadar kellik görünümünü kapatmak için protez saç tercih edilir. Kaliteli protez saçlar doğal görünüm ve hissiyat bakımından beklentilerinizi karşılar.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Gerçekten iki uygulama arasındayım. Saç ekimini daha çok araştırdım ama ciddi şekilde acı cekmekten ve iyileşme sürecinden çekiniyorum. Protez saç en azından düzgün yapıldığında güzel bir görüntü katıyor insana.

  Yanıtla
 • Protez saç daha mantıklı bence, o kadar iyileşme süreci, kafan sargılı şekilde aylarca gez bir de kıpkırmızı delik delik bir görüntü oluyor. Zaten estetik görünmek için istiyoruz saç ekimi uzatıyor biraz. Belki uzun vadede iyidir ama protez saç her türlü karşılıyor insanların istediğini.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed