Sivas Protez Saç

sivas protez saç
sivas protez saç

 Protez saç nedir? Uygulaması nasıldır? Herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen, ağrısız ve kolay uygulanabilir bir çalışmadır. Gelişen tekniklerle birlikte her geçen gün kendini yenileyen saç protezlerindeki çalışmalar, saçsızlık sorunu ortadan kaldırmaya devam ediyor. Protez saç nedir sorusuna yanıt olarak; %100 insan saçından yapılan protez saçlar, kişilerin isteklerine ve özelliklerine göre büyük bir titizlikle tasarlanmaktadır. Sivas protez saç online şubemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler kaç yaşında olurlarsa olsunlar profesyonel bir çalışma ve doğru bir ölçüm ile saç protezi yaptırabilirler. Yapılan saç protezlerinin kalitesi oldukça önemli bir husustur. Sivas protez saç online şubemiz tarafından sipariş edeceğiniz son derece profesyonel şekilde hazırlanan protezlerimiz, büyük bir titizlik içerisinde hazırlanır ve uygulanır. Kişinin kendi doğal saçı gibi hissetmesi için en kaliteli ve en sağlam ürünleri tercih etmekteyiz. Sizlerde doğal ve estetik görünümlü saçlara kavuşmak istiyorsanız Sivas protez saç online şubemizden bizlere ulaşabilir ve tüm detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeyen saç protezleri için şimdi bizi arayın! Protez saç nedir sorusunun cevabını öğrendik, birde uygulaması nasıl yapılır hadi birlikte inceleyelim.

Saç Protezi Uygulama Aşamaları

   Uzman ellerle yapılması gereken saç protezi uygulamasının 3 temel aşaması vardır. Protez saç uygulamasında sağlığınızı güvence altına almak şarttır. Bunun için de saç protezi yaptırmak isteyenler deneyimli ve güvenilir merkezleri tercih etmelidir. Sağlık koşullarına ve hijyene özen gösteren sağlık merkezleri her açıdan daha güvenlidir. Saç protezinin aşamaları ise şöyledir;

1- Ölçülendirme: Saç protezinde ölçülendirme, en temel aşamadır. Bu aşama, protezin başlangıcı sayıldığı için sıfır hata ile çalışmak gereklidir. Ölçülendirme işleminde saçın tasarımı, kişinin kafa ve yüz yapısına orantılı, simetrik açıdan uygun bir kalıp oluşturulur. Ölçülendirme yaparken kişinin saç yapısının belirlenmesi de önemli bir detaydır. Kalın ve ince yapılı saçlar, saç rengi gibi hususların saptanması gibi özellikler de bu aşamada tespit edilir ve uygulanır.

2-Yerleştirme: Yerleştirme aşamasının başarılı olabilmesi için temel aşama olan ölçülendirmenin kusursuz ve hatasız yapılmış olması gereklidir. Ölçülendirme işlemi, saç protezi uygulamasındaki yerleştirme aşamasını doğrudan etkilemektedir. Bu aşamada, özel olarak üretilmiş olan sabitleyiciler ve medikal solüsyonlar kullanılır. Sabitleyici ve solüsyonlar yardımıyla titizlikle hazırlanmış olan protez saç istenilen bölgeye yerleştirilir ve sabitlenir.

3-Tasarım: Protez saç uygulamasında tasarım kısmı son aşamadır. Bireyin saçları, yüz şekline göre şekillendirilir ve saç kesimi tasarım aşamasında yapılır. Profesyonel tasarım sayesinde bireyler, uygulanmış olan saç protezini kendi doğal saçları gibi kullanabilirler. Tasarım aşamasında kişinin isteğine göre saçlar şekillendirilir ve son halini alır.

sivas protez saç

Protez Saçın Artıları

 • Görünümünüzü 5-10 yaş arasında gençleştirir.
 • Yan etkisi yok denecek kadar az derecededir.
 • Sinüzit hastalıklarına karşı korur ve iyi gelir.
 • Kışın soğuktan, yazın sıcaktan korur.
 • Kendi doğal saçınız gibi kendisini belli eder ve korur.
 • Saç tasarımınıza göre istediğiniz şekli verebilirsiniz.
 • Var olan kendi saçınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
 • Özgüven eksikliğinizi giderir.
 • Ağrısız sızısız uygulama imkanı sunar.
 • Sağlığınıza zararı yoktur.
 • Gözenekli yapısı sayesinde saç derinizi korur, tahrişe neden olmaz.
 • Başkaları tarafından fark edilmesi imkansızdır.
 • Denize veya havuza gönül rahatlığı ile girebilirsiniz.
 • Protezin alt yapısı insan cildine tamamen uygun olarak tasarlanır.

Doğru Kullanımda Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

  Protez saç çalışmasında uygulanmış olan saçın ömrü, saçların kalitesine göre ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Doğru kullanılan ve güzel bakılan bir protez saç bandı erimesi 4-5 yıla kadar uzayabilir. Kişinin proteze nasıl ve ne şekilde baktığı ile ilgilidir. Özen gösterilerek bakılan bir saç protezinin ömrünü kişi belirler. Aynı kalitedeki bir saç protezini bir birey 1 yıl kullanabilirken bir başkası 4-5 yıl kadar kullanabiliyor. Protezin ömrü sadece kişiyle de alakalı değildir. Saç protezinin teknik özellikleri de protez ömrünü belirleyen özellikler arasındadır. İnce ve kırılgan yapılı saç protezlerinin ömrü, kalın ve sağlam yapılı protezlere göre daha azdır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, protez saç bakım merkezi, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saça garanti verilir mi? Garanti veren firmalar mevcut güvenilir mi yoksa pazarlama için mi yapıyorlar?

  Yanıtla
  • Bazı firmalar ürettikleri protez saçlara garanti vermektedir. Bu daha çok belirttiğiniz gibi pazarlamak ve reklam içindir. Onnahair olarak biz protez saçlarımızın garantisini firmamızın tecrübesine ve bugüne kadarki sayısız memnun müşterimiz ile gösteriyoruz.

   Yanıtla
 • Protez saçlar şekil alıyor mu her yöne taranır mı?

  Yanıtla
 • Protez saçın fiyatı neye göre değişiyor?

  Yanıtla
  • Protez saç fiyatı bazı maddelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlar:
   – Protezin uygulandığı alan
   – Alanın büyüklüğü
   – Kullanılan malzemenin kalitesi
   – Protez saç için yapılan işlem
   – Protez saçın modeli
   – Hangi teknolojinin kullanıldığı

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed