Bölgesel Protez Saç Olur Mu?

Bölgesel Protez Saç Olur Mu?
Bölgesel Protez Saç Olur Mu?
Genel Bilgi
4 Yorum

Bölgesel Protez Saç Olur Mu? Bölgesel protez saç uygulaması, son yıllarda internet üzerinden oldukça fazla sayıda araştırılan konulardan biridir. Protez saç uzmanlarının da açıkladığı üzere çeşitli sebeplerle kişinin kafasının bir bölümünde meydana gelen saç dökülmelerine yönelik bölgesel olarak protez saç uygulaması yapılabilir. Estetik görünüm açısından kadın erkek demeden çok önemli bir detay olan saçın eksikliğinde bölgesel protez saç uygulaması gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Bölgesel Protez Saç Nedir? 

Bölgesel protez saç yaptırma konusunda tereddüt duyanlar protez saç merkezlerinde istediği şekilde ve tarzda protez saç uygulaması yaptırabilirler. Genellikle kellik veya saçlarının belirli bölümünde seyreklik olan kadın erkek fark etmeksizin herkes protez saç uygulaması ile istediği görünüme kolaylıkla kavuşabilir. Standart protez saçların aksine bölgesel olarak da protez saç uygulanabilir. Yani protez saçın kafada sadece belirli bir bölümde saç çıkmayan bölgeye uygulanması durumunda bölgesel protez saç uygulaması yapılmış olur.

Bölgesel Protez Saç Avantajları

Bölgesel protez saç olur mu? Bölgesel protez saç faydaları bakımından kadın erkek fark etmeksizin kişinin psikolojisini düzelten ve özgüvenini yükselten bir yapıya sahiptir. Son yıllarda giderek artan protez saç kullanımı sırasında bölgesel protez saç uygulamalarının da sayısı artmaktadır. Özellikle saç şeklinin belirli bir bölümünde çeşitli nedenlerden dolayı saç çıkmayan kişiler bölgesel protez saç sayesinde şu avantajlardan yararlanabilir:

 • Gerçek saç gibi göründüğü için dışarıdan bölgesel protez saç uygulandığı kesinlikle anlaşılmaz.
 • Saçının belirli bölümü çıkmayan kişiler istediği saç modelini verebilir.
 • Estetik ve şık görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Sportif aktiviteler sorun yaşamadan yapılabilir.
 • Denizde ya da havuzda bölgesel protez saç kullanılabilir.

Birinci sınıf kalitede üretilen bölgesel protez saçlar sayesinde kısa sürede hayallerinizdeki estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Son yıllarda herkesin merak ettiği bölgesel protez saç yaptırabilmek için kesenin ağzını açmanıza gerek yok. Her bütçeye uygun fiyatlarla protez saç uygulaması yapılıyor.

Bölgesel Protez Saç Bakımı

Bölgesel protez saç tamiri, zaman zaman uzmanların desteği ile yapılabilir. Çeşitli sebeplerden dolayı protez saçlarda bazen deformasyonlar görülebilir. Bu durumlarda protez saç tamiri yapılarak sorunun üstesinden gelinebilir. Ayrıca bölgesel protez saç kullanan herkes daha uzun kullanım sürelerine ulaşabilmek için protez saç bakımına dikkat etmelidir. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz bölgesel protez saç bakımında saçın yıkanması ve yeniden kusursuz biçimde monte edilmesi önem taşır. Bu işlemler deneyim kazanarak zamanla kusursuz biçimde yapabilirsiniz.

Bölgesel Protez Saç Olur Mu?

Bölgesel Protez Saç Kullanım Ömrü

Bölgesel protez saç kullanımı konusunda herkesin farklı bir yol izlediği bilinir. Her bölgesel protez saç birbiri ile aynı yapıda ve büyüklükte olmadığı için kullanım ömrü de zamanla değişiklik gösterir. Genel anlamda standart protez saçların kullanım ömrü ortalama 6-12 ay arasında değişir. Çok iyi bakılan ve düzenli tamir edilen protez saçlar bir yıl boyunca ilk günkü gibi görünebilir. Bununla birlikte bölgesel protez saçların kullanım ömrü standart modellere göre daha uzundur. Daha küçük bir bölgeyi kapsadığı için uzun süreli kullanım avantajı sağlayabilir.

Bölgesel Protez Saç Fiyatları

Bölgesel protez saç ücretleri kişinin tarzına ve talep ettiği görünüm detaylarına göre değişiklik gösterir. Örneğin Çin malı protez saçlar düşük kalitede imal edildiği için kullanım ömrü bakımından kısa olsa da fiyat konusunda avantajlar sunar. Ayrıca en kaliteli materyalden özenle üretilen protez saçların fiyatları ortalama üzerinde olabilir. Netice itibariyle standart protez saçların fiyatları her bütçeye hitap edecek seçeneklerdedir. Ayrıca bölgesel protez saç fiyatları ise daha uygun maliyetlerle kafaya uygulanabilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Cihan Bozkurt avatarı
  Cihan Bozkurt
  Nisan 4, 2022 6:38 pm

  Bölgesel saç dökülmeleri için de protez saç yaptırılabilir mi sadece dökülen zayıflamış alanlar için?

  Yanıtla
  • Onnahair uzmanlarımız size en uygun protez saç modelini tasarlayacaklardır. Yüz ve kafa şekline göre kişiye özel olarak alınan ölçüler ile birlikte saçlarınızın dolgunluğuna göre ihtiyaç olan bölgelere göre en uygun model hazırlanır. Böylelikle doğal bir görünümle birlikte estetik bir imaj kazanırsınız. Saçınızda dökülme olan bölgeler hassaslıkla tespit edilerek size en uygun protez saç modeli Onnahair uzmanlığıyla hazırlanmaktadır.

   Yanıtla
 • Bölgesel dökülmeler için hazır kalıp protez saç mı tercih etmeliyim yoksa nanoteknolojik protez saç mı?

  Yanıtla
  • Hazır kalıp protez saçlar belli ölçülerde genel kullanım için üretilmiş ürünlerdir. Bölgesel dökülmeler için bir protez saç yaptırmak istiyorsanız en iyi çözüm nanoteknolojik protez saç yaptırmanızdır. Böylelikle saç kaybı yaşadığınız alan analiz edilerek ihtiyacınıza en uygun protez saç modeli hazırlanır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed