Protez Saç Tamiri Yapılır Mı?

Protez Saç Tamiri Yapılır Mı?
Protez Saç Tamiri Yapılır Mı?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Tamiri Yapılır Mı? Protez saçın tamir edilmesi birçok protez saç uzmanı tarafından yapılan ve önerilen bir işlemdir. Eğer beklenmedik bir hasar meydana gelmiş ise protez saça tamir yaptırılması gerekir. Protez saça uygulanan tamir işlemleri yeniden protez saç tasarlamaktan daha uygun fiyatlı olabiliyor. Protez saç tamiri kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılır. Bu kategoriler şunlardır:

 • Altyapı küçültmesi
 • Saç ekilmesi
 • Altyapı tamiri

Olmak üzere 3 ana kategoriden oluşur. Protez üzerindeki saçlar azaldığında saç ekilme tamiri, kullanılan alan genişliği küçültüldüğünde altyapı küçültmesi yapılır. Üçüncü tamir türü olan altyapı tamiri ise daha çok bantlar ile ilgili olan bir bakımdır. Protez saç tamirinin güvenli yerlerde yaptırılması önemlidir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Uygulanmalıdır?

Protez saç bakımının yapılması esnasında saça ve kafaya farklı işlemler yapılır. Bu işlemler saç derisin beslerken teknik konuları da içerir. Örneğin protez saç bakımı yapılırken saç çözücü ve bakım kremleri kullanılır. Bu bakımlar ile hem protezin hem de kişinin zarar görmemesi sağlanır. Protez saçların bakımı uzman kişiler tarafından yapılır. Bir nevi tamir özelliği de taşıyan bu bakımlar profesyonel ekipmanlar ve ürünler ile gerçekleştirilir. Protez saç bakımında saçın bakımı tamamlandıktan sonra güvenle tekrar ilgili alana yerleştirilir. Bakımın ardından kişi duş alabilir, denize girebilir ve hamam ve sauna gibi alanları kullanabilir. Ancak aradan 2 gün geçmesinin beklenmesi önemlidir. Bakımı geciktiren kişilerin yüzmemesi önemlidir.

Protez Saç Bakımı Evde Yapılır Mı?

Protez saç bakımı evde yapılsa da asıl bakım işlemi profesyonel alanda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Protez saç bakımını evde yapmak isteyen kişiler bakım kremleri ve şampuanlar ile bakımlarını yapabilir. Saç üzerine kimyasal madde uygulanmaması ve çok sıcak işlemlerden geçirilmemesi de önemlidir. Protez saçlar eskiden yapay saç tellerinden üretilirken günümüzde gerçek saçlardan üretilmeye başlanmıştır. Bu neden ile de saça kimyasal uygulamak son derece zararlıdır. Evde protez saçına bakım yapmak isteyenlerin bu amaç için özel olarak üretilen ürünleri tercih etmesi gerekir. Protez saç tamiri ve protez saç bakımlarının ise periyodik olarak yaptırılması önemlidir.

Protez Saç Neden Tamir Edilir?

Protez saçın tamir edilme nedeni saçta görülen bozulma ve hasarlardır. Bir protez saçta eğer bozulmalar yaşanıyor ise bu durumda protez saçın bir uzman tarafından tamir edilmesi gerekir. Uzmanlar tarafından tamir edilen bu saçların hem kullanım süresi uzar hem de ilk günkü hali ile kullanılmaya devam edilebilir. Sadece hasar ve bozulmalar nedeni ile değil kişinin kullanacağı alanın değişmesi, küçülmesi veya genişlemesine bağlı olarak da protez saç tamiri yapılır. Protez saç bakımını uzun süre geciktiren kişilerin artık bakım değil tamir yaptırması istenir.

Protez Saç Tamiri Yapılır Mı?

Protez Saç Nasıl Bozulur?

Protez saçın bozulması için dışarıdan bir etken gerekir. Eğer ideal bakım önerilerine uyulmuyor ve periyodik bakımı aksatılıyor ise saçta birtakım sorunlar meydana gelir. Bu sorunlar arasında protez saçın bozulması, dökülmesi ve tahrip olması yer alabilir. Bu problemlerin meydana gelişini destekleyen ana etken ise kişinin, protez saç bakımını düzgün yapmamasıdır.

Protez Saç Tamiri Ne Kadar?

Protez saç tamirinin fiyatı yapılacak işleme göre belirlenir. Hangi tamir türüne göre işlem yapılacağı ve protez saçın temel özelliklerine göre protez saç tamiri için fiyat söylenir. Protez saç tamir fiyatları kişiden kişiye ve işleme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ana nedeni ise her protez saça aynı işlemin uygulanmamasıdır. Protez saç tamiri fiyatları işleme göre belirlenir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saç yaptırmak için kime güvenmeliyim?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması yaptırmadan önce, uygulama için tercih edeceğiniz işletmenin önceki işlerine bakmalısınız. Bunun için daha önce çalıştıkları müşterileri referans alabilirsiniz. Firmalar arasında güvenilirlik ve tecrübe kıyaslamasını bu şekilde yapabilirsiniz. Bu sebeple Onnahair olarak bugüne kadar müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en kaliteli malzemelerle profesyonel hizmeti veren Türkiye’deki nadir firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz.

   Yanıtla
 • Saç protezi yaptırdıktan sonra uzun süre verimli kullanmak için ne yapmak gerekir? Ne tavsiye edersiniz?

  Yanıtla
  • Protez saç bakım periyodunuzu düzenli takip etmeniz önceliğiniz olmalıdır. Havuza veya denize girdikten sonra saçınıza yabancı maddelerden arındırdığınızdan emin olmalı ve saç diplerini kuruttuğunuzdan emin olmalısınız. Sıradan bir şampuan yerine protez saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanmalı ve kişisel hijyeninize de özellikle dikkat etmelisiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed