Bölgesel Saç Dökülmelerinde Protez Saç Uygulanır Mı?

Bölgesel Saç Dökülmelerinde Protez Saç Uygulanır Mı?
Genel Bilgi
8 Yorum

Bölgesel saç dökülmelerinde protez saç uygulanır mı? Bölgesel saç dökülmesi yaşayan kişiler eğer saçlarını tekrar uzatamayacak durumda ise protez saç yaptırabilirler. Protez saç uygulaması herkese yapılabilen bir uygulamadır. Tüm saç derisine uygulanabileceği gibi bölgesel olarak uygulanması da mümkün olan bu uygulama, oldukça elverişlidir. Saç dökülmeleri kişilerin psikolojileri üzerinde de etkilidir. Bu etki genellikle negatif yönde olmakta ve kişilerin özgüvenlerini düşürmektedir.

Bu tarz problemler yaşamak istemeyenler ve bölgesel saç dökülmesine çözüm bulamayanlar bölgesel protez saç olur mu sorusunu merak etmektedirler. Bölgesel saç protezi uygun şartları sağlayan herkes için geçerli bir uygulamadır. Saç protezi yaptırmak için kişinin 18 yaşından büyük olması tercih edilir. Aynı zamanda saç derisinde ve cildin genelinde proteze engel olacak bir hastalığın olmaması da gerekir.

Protez Saç Nereye Uygulanır?

Protez saçın uygulandığı yer saç derisidir. Kafa derisi üzerine yapılan protez saç istenir ise bölgesel istenir ise de tüm alan için yapılabilir. Saç protezinin tasarımı kişinin ihtiyacına göre yapılır. Bu neden ile de her protez saç kişiye özeldir. Protez saçın uygulanma alanı, bu alanın büyüklüğü, saç dökülme oranı ve diğer unsurlara göre protezler hazırlanır. Protezlerin hazırlanmasında alanında uzman kişiler yer alır ve kişiye özel tasarım yapılır. Protez saç, dökülme görülen alana rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Protez Saç Dışarıdan Fark Edilir Mi?

Protez saçın fark edilmesi yapışkan ve bant modeline göre değişmektedir. Günümüzde nano teknoloji kullanılarak üretilen protez saçların dışarıdan fark edilmesi oldukça zordur. Protez saçta bant sistemi birbirinden farklı birçok seçeneğe sahiptir. Saça tutturulan bant modelleri olduğu gibi örgü modeller de bulunur. Doğrudan kafa derisi üzerine protez yaptırmak da mümkündür. Seçilen protez saç bandı üzerine kişiye özel tasarım yapılır. Kişinin kendi saç rengi, kalınlığı ve diğer özelliklerine göre üretilen saçların protez olduğu dışarıdan anlaşılmaz. Protez saçın kalitesi de anlaşılmaması noktasında önemli bir rol oynamaktadır. Bölgesel saç protezi yaptıracak olan kişiler de kendileri için en uygun modeli protez uzmanları ile konuşarak belirleyebilir.

Bölgesel Saç Dökülmelerinde Protez Saç Uygulanır Mı?

Protez Saç Yaptırılınca Saç Derisi Hava Alır Mı?

Protez saçın hava aldırması günümüzde mümkündür. Protez saç sektöründeki gelişmeler ile uygulama metotları ve tasarım konusunda iyileştirmeler yapılmıştır. Günümüzde yapılan birçok saç protezi kafa derisinin hava almasını sağlamaktadır. Protez saç yaptırıldığı zaman saç derisinin hava alması son derece önemlidir. Bunun temel sebebi saç derisinin zarar görmesini engellemektir. Saç derisinin hava almaya devam etmesi enfeksiyon ve diğer cilt rahatsızlıklarının önüne geçer.

Protez Saç Kadınlara Yapılır Mı?

Kadınlar için saç protezi yapan birçok merkez vardır. Protez saç uygulaması sadece erkeklere özel değildir. Saç dökülmesi birçok kişide ortaya çıkabilen bir durumdur ve kişiler çözüm olarak protez saçı tercih edebilir. Bu noktada kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes protez saç yaptırabilmektedir. Tüm protez saç merkezleri hem kadınlar hem de erkekler için protez saç uygulaması yapmaya devam etmektedir. Protez saç ihtiyacı olan herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Protez Saç Alerji Yapar Mı?

Protez saçın yan etkisi var mı sorusu ilk kez saç protezi yaptıracak kişiler tarafından sık sık araştırılmaktadır. Protez saçın yan etkisi yoktur. Bunun en temel sebebi ise saçların kişiye özel olarak hazırlanmasıdır. İster bölgesel saç protezi ister tüm kafa derisi için protez yapılmış olsun herhangi bir alerji ile karşılaşmak mümkün değildir. Saç protezleri kişilerin hassasiyetlerine göre hazırlanır ve her protez kişiye özeldir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

8 Yorum. Yeni Yorum

 • Hamit Erdoğan
  Haziran 20, 2022 12:17 pm

  Protez saç fiyatları neye göre belirleniyor bölgesel olunca?

  Yanıtla
  • Protez saç kalitesi, seçilen altık malzemesi, istenilen saç kalitesi, uzunluğu ve ihtiyaca göre sıklık/yoğunluğu ile birlikte bölgenin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

   Yanıtla
 • Protez saçın herhangi bir olumsuz yan etkisi var mı?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulamasının şu ana kadar teşhis edilmiş herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. İlk defa protez saç yaptıranlar için alışma sürecinde bir kaç gün kızarıklık ve kaşıntı görülebilmektedir. Ancak bunun dışında herhangi bir olumsuz yan etkisi bulunmamaktadır.

   Yanıtla
 • Okan Demirbilek
  Temmuz 19, 2022 3:24 pm

  Bölgesel protez saç yaptırmanın avantajları nelerdir?

  Yanıtla
  • İnsan cildi ile tamamen uyumlu olarak üretilir.
   Başkaları tarafından fark edilmez, bu yüzden doğal gözükür.
   Kuaför ya da berberde düzleştirme, kıvırcıklaştırma gibi işlemler yaptırabilirsiniz.
   Denizde ya da havuzda rahatça yüzebilir, spor yapıp terleyebilirsiniz.
   Gözenekli, hava geçirgen yapısı nedeniyle kendi saçlarınız rahatça büyümeye devam eder.
   En estetik ve doğal görünümünüze için kişiye özel olarak ölçüm alınarak uygulanmaktadır.

   Yanıtla
 • Saç protezi yapım aşamasında ve ölçü alınırken herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkma olasılığı var mıdır cilt hassasiyeti olan biri için?

  Yanıtla
  • Hayır efendim, protez saç yapım, uygulama, sabitleme gibi tüm adımlarda can acıtmayan ve herhangi bir olumsuz sonuca neden olmayan bir uygulamadır. Cilt hassasiyeti olan kişiler için önce doktor onayı alındıktan sonra işlem uygulanmaktadır. Doktor onayından sonra gönül rahatlığıyla protez saç yaptırabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed