Bolu Protez Saç

bolu protez saç
bolu protez saç

Protez saç yaptıran kişiler bakımına da mutlaka özen göstermelidir. Bakımı kötü olan protez saçlar doğal güzelliğini kaybeder. Bununla birlikte düzenli olarak bakım yapmak genel olarak saçların daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Çünkü protez saçlar %100 insan saçından yapıldığı için her zaman bakıma ihtiyaç duyar. Düzenli bakımı yapılmayan protez saçların ömrü daha kısa olur. Uzun süre protez saçlarını kullanmak isteyen kişiler bakımına dikkat etmelidir. Onnahair Bolu protez saç online şubesinden sipariş edeceğiniz ürünler a kalite olup kullanımı en kolay ürünlerdir.

Protez Saçın Bakımı

Bolu Protez saç ile saç protezi yaptırmak isteyen kişiler kaliteli ve dikkatli bakım yapacaklarını unutmamalıdır. Bu durum protez saçın konforunu artırır ve ömrünü uzatır. Bakım yapacak kişiler 2 ila 8 hafta arasındaki zaman dilimleriyle bu bakımı yapmalıdır. Saça göre ve kişiye göre bu süre değişebilir. Fakat bakımı rutine bindirmek saçın ömrünü uzatır. Protez saç bakımında ilk olarak yeni çıkan saçlara, saç derisine ve hem kişinin kendi saçına hem de protez saçına zarar vermeyecek şekilde protez saç çözücü uygulanmalıdır. Daha sonra saç derisine gereken uygun bakım ürünleriyle bakım yapılmalıdır.

Bu bakım ürünleri protez saçı yapan kişilerden temin edilebilir. Daha sonra detaylı bir şekilde protez saç bakımını yapılmalıdır. Eğer saçta herhangi bir sorun varsa düzeltilmelidir. Protez saçta oluşan sorunlar düzeltilmediği zamanda ilerleyen zamanlarda daha kötü sorunları doğurabilir. Bu durum ise saçın ömrünü kısaltır. Aynı zamanda saçın kendisi gibi durmaz ve doğal görüntüsünü kaybeder. Daha sonra kafa derisinde su bazlı yapıştırıcı dikkat bir şekilde uygulanır. Son olarak protez saç yeniden takılır. Bu bakım genelde protez saça göre değişiklik gösterir.

Protez Saç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bolu protez saç online şubesinden protez saç sipariş etmek isteyen kişiler kullanımı sırasında belli hususlara dikkat etmelidir. Protez saçı kullanacak olan kişinin herhangi bir cilt problemi olmamalıdır. Cinsiyet, yaş sınırlaması olmadan herkese uygulanır fakat çok küçük yaştaki çocuklara uygulamak tavsiye edilmez. Protez saç yaptıran kişi günlük aktivitelerine ve sosyal yaşamına kısıtlama olmadan devam edebilmektedir. Örneğin her türlü spor aktivitesi, denize ya da havuza girmek, duş almak, saça fön çekmek gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Aynı zamanda protez saç ile solaryuma ya da saunaya da girilebilir. Fakat bu gibi aktivitelerden sonra saçı daha kaliteli kullanabilmek için bakımının yapılmasına özen gösterilmelidir.

Protez saç yaptıran kişiler cildinin daha rahat nefes alabilmesi ve cilt temizliği için su, hava geçirgenliği yüksek seviyede olan protezleri tercih etmelidir. Aynı zamanda protez saç uygulaması sırasında kullanılan solüsyon, bant gibi aracıların yüksek kalitede olması ve kişinin sağlığını hiçbir şekilde zarar vermemesi gerekir. Kişilerin kullandığı kozmetik ürünler aynı zamanda protez saça uygulanabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken kozmetik ürünün içeriği ve kalitesidir. Kalite standartları düşük olan ürünler normal saç uygulanmaması gerektiği gibi protez saça da uygulanmamalıdır. Protez saçın olumlu yönleri çok fazla olduğu için kişiler çok tercih eder.

Fakat yanlış kullanımında bu durum dezavantaja dönüşebilir. Protez saç normal saç gibi uzamadığı için kalitesiz olan kozmetik ürünler yüzünden kırılabilir ve yıpranabilir. Hatta bazı dönemlerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kaşıntı gibi sorunlar oluşturabilir. Bu gibi durumların oluşmaması için protez saça uygulanan bakım spreyi, saç kremi, şampuan gibi ürünlerin içeriğine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda kalite standartlarına uygun olması gerekir. Onnahair kalitesiyle Türkiye’nin 81 ili dahil şimdi de Bolu protez saç online şubemiz ile kaliteden ödün vermeyen ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.

Bolu protez saç

Protez Saç Ömrü

Protez saçların ömrü aslında kişiye göre ve saça yaptırdığı bakıma göre değişiklik gösterir. Protez saç bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı zaman kişilerin kullandığı protez saç ömrü genelde 4- 5 senedir. Fakat bunun içerisinde protez saçın teknik özellikleri ve kalitesi de vardır. Düzenli bakım yapmayan, kaliteli protez saça sahip olan kişiler ortalama olarak 1- 2 sene protez saçını kullanmaktadır. Bu sebeple özeli bir şekilde kullanıldığı takdirde çok daha uzun süreler kullanılır. Protez saçın ömrünü belirleyen bir diğer sebep de özelliğidir. Doğal görünümlü ve natürel ince saç protezleri genelde 1 sene kullanılırken sağlam ve daha kalın telli protez saçların ömrü ortalama olarak 3- 4 sene kullanılmaktadır. Yine bu protez saçlara düzenli bakım uygulandığı zaman 1- 2 sene daha uzatılabilir. Protez saçın ne kadar ve ne sıklıkla kullanıldığı da saç ömrünü etkileyen hususlardan biridir. Kaliteli ve en iyi hizmet için Bolu protez saç online şubemizden siz de sipariş verebilirsiniz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Melih Pekşahin avatarı
  Melih Pekşahin
  Mayıs 10, 2022 10:08 pm

  Protez saçı nasıl temin edebiliyoruz peki online olarak?

  Yanıtla
  • Tarafınıza bir form ve formu nasıl dolduracağınız hakkında bir video yolluyoruz. Videodaki adımları izleyerek kolaylıkla formu doldurabilirsiniz. Gönderdiğiniz forma göre size özel hazırlayacağımız protez saç 2 gün içerisinde tasarlanır, 3. gün kargoya verilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve ürünlerimize buradan göz atabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Ahmet Çelebi avatarı
  Ahmet Çelebi
  Temmuz 17, 2022 1:16 pm

  Protez saç ile peruk arasında ne gibi farklar var? Peruk sipariş etsem daha kısa sürede teslim alamaz mıyım?

  Yanıtla
  • Protez saç ve peruk arasında 4 temek fark vardır. Bunlar sırasıyla malzeme, kalıcılık, saç ve fiyat unsurlarından oluşmaktadır. Malzeme: protez saç ve peruk arasında kullanılan malzemeler birbirinden tamamen farklıdır. Kalıcılık: protez saçlar kişiye özel olarak hazırlanır peruk ise hazır bir üründür istenildiği an çıkartılabilir, değiştirilebilir. Saç: protez saçlar gerçek saçlardan üretilir, peruk yapay malzemelerden üretilir. Fiyat: protez saç ve peruk fiyatları kullanılan malzemelere göre değişkenlik gösterir ancak fiyat performans açısından protez saç daha çok tercih edilmektedir.

   Yanıtla
 • Protez saç için saç analizi nedir? Her zaman yapılıyor mu?

  Yanıtla
  • Bu aşamada kişinin saç yapısını ve varsa saç dökülmesi ve nedenleri araştırılır. Çıkan sonuçlara göre protez saç uzmanı kişi için en uygun saç modelini ve uygulama yöntemini belirler. Ayrıca kişi için en ideal ölçüler ve ihtiyaçlar belirlenerek doğal ve estetik protez yapımı için en temel aşamadır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed