Çanakkale Protez Saç

Çanakkale Protez Saç
Çanakkale Protez Saç

Çanakkale Protez Saç – Protez saç için ölçü uzman kişi tarafından kafa ölçüsü hesaplanarak alınması gerekmektedir. Ölçü alınırken birkaç husus konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Protez saç için alınacak olan ölçü süresi oldukça kısadır. Ölçü alım işlemi sonrasında uygun bir saç belirlenir ve protez saç için uygun zaman diliminde yerleştirmek için randevu verilir. Ölçü alma işlemi olmadan saç yerleştirme ve protez saç yerleştirme işlemi başarılı olmayacaktır. Protez olarak kullanılacak bir saç için en uygun hizmeti sağlıklı ortamlarda yapan yerlerden hizmet alınması gerekmektedir. Saç dökülmesi, seyrekleşme sorunu ya da kelleşme sorunu günümüzde bir çözümü olan sorunu olmaktan çıkmıştır. Çanakkale protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz saç protezleri %100 doğal saçlardan üretilerek yapılmaktadır. Kişinin ihtiyaçlarına göre yapılan protez saçlar uygun fiyatlarda yapılmaktadır.  Kişilerde yapılan protez saçlarda cerrahi hiçbir müdahale yapılmadan işlem tamamlanmaktadır.

Protez Saç İçin Ölçü Belirleme ve Önemi 

Protez saç için ölçü belirlemek alanında uzman ve profesyonel olan kişi tarafından doğru ölçü aletleri kullanılarak yapılmaktadır. Dünya genelinde protez saç uygulaması ve ölçü hesaplaması yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Ülkemizde de son birkaç yıl içinde protez saça olan ilgi artmaya devam etmektedir. Genetik nedenlerle ya da sonradan yaşanan olayların etkisi ile saç dökülmesi sorunu yaşayan kadın ve erkekler için uygun protez saç yapımı bulunmaktadır.

Protez saç ölçüleri kişi kafa yapısına uygun nitelikte ve incelikten alınması gerekmektedir. Tüm hesaplamaları doğru olması gerekmektedir. ABD ölçü standardı dünya genelinde ve ülkemizde de protez saç ölçü hesaplamalarında yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Saçın kişiye uygun olması ve doğal görünümü de önem taşımaktadır.

Protez Saç Ölçü Ayarlama Özellikleri

Protez saç ölçü ayarları belirli hesaplama sonrasında yapılır ve yapılan işlem kısa vakitlerde tamamlanır. Ölçü alımı sonrasında da uygun bir protez oluşturulmaya çalışılır. Protez saç için uygun ölçümü yapılmasının ilk kuralı ölçü atalarının iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Konu hakkında gerekli eğitimlerin alınması da önemlidir. Protez saçın kıvrımlarında kullanılacak bir mezura yardımı ile ölçü alınmaktadır. Protez saçlarda ölçü hesaplamaları genel olarak 6*8 veya 6*9 beden ölçüleri Inch ölçü birimlerine göre belirlenerek hesaplanır. 1 Inch 2.54 cm olarak geçmektedir ve ABD ölçü birimi kabul edilmektedir.

Çanakkale Protez Saç

Protez saç ölçü hesaplamaları da en ince ayrıntıya kadar doğru ölçüleri alınması gerekmektedir. Protez saçların ölçüleri genellikle şakaktan şakağa en olarak hesaplanarak alınır ve altından tepeye olacak şekilde de boy olarak hesaplaması yapılır. Bu nedenle alınacak ölçüleri doğru alınması önemlidir. Hassas olarak alınan ölçüler sonrasında kişi kafa yapısına en uygun olan protez saç için çalışmalar ve işlemler başlatılır. Çanakkale protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz saçlarda ölçümlerinizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere bir form ile birlikte video gönderilmektedir. Videodaki talimatları izlemek oldukça kolaydır. Ölçümleriniz tamamlandıktan sonra protez saçınız hazırlanmaya başlanır.

Protez Saç İçin Ölçü Ayarlamanın Sonuçları

Protez saçta ölçü ayarlamak son derece önemli bir işlem olmaktadır. Ülkemiz genelinde çok sayıda kişi tarafından yaptırılan protez saç uygulaması Türkiye için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. En iyi saç ekim ve protez saç merkezleri de ülkemizde bulunmaktadır. Avrupa ülkelerinde yaşayan kişilerde çoğu zaman ülkemize gelerek protez saç yaptırmak istemektedir. Protez saç ölçüleri alınır, kişiye özel olarak hazırlanır ve saç rengi seçimi de kişi tercihinde belirlenmektedir. Kişi kafa yapısına uygun olarak belirlenen modeller içinden kişi kendi saç modeli tercihimi yapar. Renk çeşitleri de bulunmaktadır. Birinci sınıf malzemeler kullanılarak protez saçlar yapılır. Kişiye özel tasarımlar içinde yapılan protez saçlar ile kişi özgüven eksikliğini tamamlayarak kendine daha fazla güvenmeye başlar. Çanakkale protez saç ile ilgili online destek hattını kullanabilir ve randevu alabilirsiniz.

Protez Saç Uygulama Süresi ve Yapılma Nedenleri

Protez saç ne zaman uygulanır sorusu özellikle stres ya da çeşitli hastalıklar nedeniyle saç dökülmesi sorununu yaşayan kişiler tarafından en sık araştırılan konular arasında bulunuyor. Saçın dökülmeye başladığı andan itibaren yeni saçların yeniden çıkmaması için saç protezine başvurulur. Protez konusu özellikle peruk uygulamasından ayrılmaktadır. Peruklar genellikle takıp çıkartılan uygulamalardır ve alerji yapma oranı yüksektir. Protez saçlarda ise kişi kafa yapısı en ufak ayrıntısına kadar ölçü alınarak tasarımlara işlemi yapılır  ve ardından da doğal ile yapay saçlar kullanılarak yerleştirme sonrasında işlem tamamlanır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saç yaptırmaya karar verdikten sonraki süreç nasıl ilerliyor?

  Yanıtla
  • Onnahair protez saç uzmanlarımız kafa yapınıza ve yüz şeklinize göre en iyi uyum sağlayacak, sizin en estetik görüntünüze ulaşmanız için en ideal protez saç modelini tasarlıyor. İstediğiniz ve uygun olan saç rengi, saç uzunluğu, dolgunluğu ve sıklığı belirleniyor. Üretilen protez saç son aşamada hassas bir şekilde başınıza sabitleniyor.

   Yanıtla
 • Mustafa Ergen avatarı
  Mustafa Ergen
  Ağustos 2, 2022 4:43 pm

  Protez saç kullanmanın avantajları neler?

  Yanıtla
  • Protez saç yaptırmak öncelikle dış görünüşünüzü olumlu yönde etkilediği için özgüveni arttırır. Kellik sorununa en hızlı ve pratik çözümdür. Protez saçlarınız ile gündelik hayatınıza rahatlıkla devam edebilir, denize ve havuza girebilir veya duş alabilirsiniz. Herhangi bir ameliyat olmadan hızlı bir şekilde uygulanır. Uzun kullanım ömrü sayesinde ideal bir şekilde kullanılabilir.

   Yanıtla
 • Çanakkale deki adresiniz nedir acaba ben İstanbul’dan yeni geldim anca alışıyorum

  Yanıtla
  • Merhabalar efendim, Çanakkale için online olarak hizmet vermekteyiz. Dilerseniz size daha iyi yardımcı olmak ve bilgi vermek isteriz. Bizlere Telefon: +90 (212) 255 44 44 ve Whatsapp: +90 (555) 333 53 33 numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed