Çıkmayan Protez Saç Var Mı?

Çıkmayan Protez Saç Var Mı?
Çıkmayan Protez Saç Var Mı?
Genel Bilgi
2 Yorum

Çıkmayan Protez Saç Var Mı? Protez saç kalıcı mı sorusu sık sık merak edilen sorular arasında bulunur. Birçok kişi protez yaptırmadan önce saç ekimi, peruk ve protez saç arasında kararsız kalır. Protez saç kalıcı olmayan bir işlemdir ve bu sadece belirli bir süre içerisinde kullanımı yapılabilir. Protez saçın yapılması geçici yöntemlere dayanır. Yapıştırma sistemleri farklı çeşitlerde olabilmektedir. Tüm çeşitler geçici yöntemlere dayanır ve bu neden ile protez saçın kalıcı olması mümkün değildir.

Kalıcı bir yöntem aranıyor ise bu durumda saç ekimi yöntemi tercih edilmelidir. Ancak protez saç kalıcı olmasa bile ortalama 2 sene boyunca geçerliliğini korumayı başaran bir yapısı bulunur. Protez saçın çıkarılması uzmanlar tarafından yapılmalıdır ve kişiler evde kendileri bakım yapmamalıdır. Saçın çıkarılması zaten zor olan bir süreçtir ve daha sonra deformasyon yaşamamak için kişilerin mutlaka profesyonel hizmet talep etmeleri gerekir.

Bantlı Protez Saçlar 

Çıkmayan protez saç var mı? Protez saç bantlı sistemler nelerdir? Bant ile yapıştırılan protez saç modelleri en sık kullanılan sistemler arasındadır. Protez saçın yapıştırma yöntemi olan protez bantlı saçlar pratik kullanımları ile de dikkat çeker. Protez saçların kullanılmasında eskiden farklı yöntemler de söz konusuydu. Günümüzde ise teknolojinin ve bu alanda yapılan çalışmaların artması ile kısa sürede yöntemlerin çeşitliliği artış göstermiştir.

Bantlı protez saç uygulaması, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan protez işlemleri arasında yer alır. Protez saçların uygulanmasında öncelik her zaman gereken sağlık uygulama ve yetkililerinden izinlerin alınmasıdır. Protez saç uygulamasında kullanılan bantlar cilde zarar vermez ve tahriş olmasına neden olmaz.

Bantsız Klipsli Protez Saçlar

Klips protez saç uygulaması protez saç için uygulanan özel yöntemler arasında bulunur. Bu yöntem tek başına uygulanan bir sisteme sahip değildir. Klipsli protez saçlar tercih edildiği zaman öncelik her zaman yapıştırıcılardadır. Yüzde 80’lik bir dilim yapıştırıcılardan oluşurken yüzde 20’lik bir dilim ise klipslerden oluşur. Klipslerden oluşan bölüm çok daha ince bir yapıya sahiptir ve bu yapı üzerinde özel klipsler yer alır.

Protez saçın çıkarılması aşamasında öncelikle protezlere dikkat etmek gerekir. Protezlere dikkat edildiği müddetçe aylık bakımlar 2 ayda bir ya da 40 günde bir şeklinde düzenlenebilir. Bant içermeyen klipsli modellerin yapıştırılma ve kafa derisine entegre edilme şekli daha farklıdır. Burada özel tutturma sistemleri kullanılır ve bu yöntemler de son derece sağlıklıdır. Kişinin kısmi dökülmesi var ise bu noktada bantsız klipsli protez saçlar tercih edilebilir.

Çıkmayan Protez Saç Var Mı?

Örme Protez Saçlar

Örme protez saç uygulaması en eski metotlar arasında yer alır. Protez saç sistemleri gelişmeden önce genellikle örme protez saçlar tercih edilirdi. Bu neden ile de artık sık sık uygulanmasa da protez saç uygulamasında kullanılan yöntemler arasında yer alır. Protez saç uygulamasında kullanılan örme yöntemi Türkiye’de çok yaygın olan metotlar arasında yer almaz. Örme sistemlerin sadece yüzde 20’sinde bant uygulanırken, kalan yüzde 80’de ise örme sistemi tercih edilir. Bant sistemi ile entegreli olarak kullanılan bu sistemin bakım süreleri daha yakındır. Her hafta bant değiştirilmesi ve genel bakımlarının ayda bir olması önerilir.

Tüp Sistemli Protez Saçlar

Protez saçta tüp sistemi çok sık kullanılmayan bir sistem olsa da yine de kullanımına devam edilir. Saçının hepsi dökülmemiş olan kişilere uygulanan bir sistemdir ve bu sistem ile kişiler protez saça sahip olabilir. Asıl saçın üstüne uygulanan bu sistem protez saçın çıkarılması aşamasında dezavantaj yaratabilmektedir. Bu sebep ile kişiler genellikle bantlı protez saç uygulamasını tercih eder.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

  • Protez saç uzun süre kalırsa terletmez mi ya da koku yapmıyor mu??

    Yanıtla
    • Protez saç alt tabakası hava ve su geçirmektedir. Terleme gibi durumlarda kendinizi rahatsız hissettiğinizde rahatlıkla protez saçınızla birlikte duş alabilirsiniz. Bu sayede de protez saç hiçbir şekilde koku yapmamaktadır.

      Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed