Edirne Protez Saç

Edirne Protez Saç
Edirne Protez Saç

Edirne Protez Saç – Protez saç yaptırmak son dönemlerde saçları seyrekleşen ya da tamamen saçlarını kaybeden kişiler tarafından çok fazla görülür. Protez saç medikal işlemleri tercih etmeyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Kişilerin doğal saçının yapısına, rengine ve boyutuna en uygun olacak şekilde bir protez saç yapılır. Böylece gerçek saçıymış gibi doğal bir görüntü elde edilebilir. Sizde en kısa sürede hem doğal hem de estetik görüntünüze ulaşmak istiyorsanız Edirne protez saç online şubemizden sipariş verebilirsiniz.

Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez saç hakkında bilinmesi gerekenler aslında kişinin bu işlemi yapıp yapmayacağına da yardımcı olacaktır. Protez saç uygulaması tamamen gerçek insan saçından yapıldığı için tamamen doğal bir görüntü elde edilir. Doğal saç oldukları için son derece yumuşaktır. Bu nedenle kişinin kendi saçlarına dolaşmaz. Uygulama yapılmadan önce kremsiz bir şampuan ile yıkanmalıdır. Bu sayede yumuşaklığını kaybetmez ve kolayca taranır. Protez saç başa takıldığı zaman saçın çevresinde kabartı görünümü olmamalıdır. Bu kabartılar saçın daha erken açılmasına neden olur.

Protez saç ile doğal saç arasındaki renk uyumu %100 olmalıdır. Eğer kişinin beyaz saçları varsa, protez saça da beyaz saç ektirilmelidir. Protez saçın kesim işlemiyle kişinin kendi saçının kesimi aynı olmalıdır. Farklılıklar doğallığı ortadan tamamen kaldıracaktır. Saçın özellikle alın bölgesi hiçbir şekilde dikkat çekici olmamalıdır. Protez saç uygulaması yapıldıktan sonra aynaya bakıldığında ek bir saç olduğu anlaşılmamalıdır. Alın çevresinde çizgi varsa yeniden yaptırmak istenmelidir. Protez saçın kalitesi çok iyi olmalı ki kolay bir şekilde fön çekilsin ve şekil alabilsin. Protez saçın başa tutturulmasını sağlayan malzemeler kaliteli, lisanslı ve bilindik markalar olmalıdır. Onaysız ve markasız ürünler cilde ve saçlara zarar verebilir. Kullanılan ürünün cilt dostu olmasına özen gösterilmelidir. Edirne protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz protez saçlarda bahsettiğimiz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Müşteri memnuniyetimiz önceliğimizdir.

Protez Saç Yaptırma Kararı

Protez saç yaptırmak isteyenler karar aşamasında genelde yapılan diğer saçlara bakar. Aslında fotoğraflara da değil de kullanılan ürünlerin kalitesine ve yapacak olan kişinin deneyimine bakılmalıdır. Protez saç cilt dokusuna hiçbir şekilde zarar vermediği için cilt hastalığı olmayan ve 6 yaşından büyük olan herkese uygulanabilen bir işlemdir.

Protez saç seçimi tamamen deneyimli protez saç uzmanları tarafından yapılmalıdır. Saç seçimi yapılırken kişinin saçının rengine, saç tellerinin kalınlığına ve saç boyutuna özen göstererek yapılır. Kişinin kendi saçı ile tamamen aynı görünmelidir. Aksi takdirde gerçek saç gibi görülmeyecektir. Bununla birlikte kullanılan malzemelerin cilde hiçbir şekilde zarar vermemesi gerekir. Bu konu hakkında markaların isimleri öğrenilerek arama motorlarından detaylı araştırmalara girilmelidir.

Protez Saç Avantajları

Çok geniş yelpazeli olduğundan dolayı Protez saçın olumlu yönleri medikal saç çıkartma yöntemlerinden daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle iğne korkusu olan kısa bir süre içerisinde doğal saçlara ulaşmak isteyen kişiler kesinlikle protez saçı tercih etmelidir. Çünkü medikal yöntemlerde genelde 1 sene sonra tam olarak saç görüntüsü elde edilir. Fakat protez saç süreci oldukça kısadır. Bununla birlikte düzenli bakımı yapıldığı zaman 3- 4 sene kullanılabilmektedir.

Protez saç ile kişiler günlük yaşantılarına devam edebilir. Fön çektirme, saç şekillendirme, denize ya da havuza girme, ağır fiziksel aktiviteler yapma, solaryum ya da saunaya girmek gibi her etkinlik yapılabilmektedir. Aynı zamanda protez saçın yapımında kullanılan malzemelerin hiçbiri cilde zarar vermez. Aynı zamanda kafa derisinde yer alan diğer saçların yapısına da hiçbir şekilde zarar vermez. Protez saç bandı ince bir tülden ya da suni deriden yapılır. Aynı zamanda bu banda gözle görülemeyecek kadar küçük gözenekler eklenir. Bu sayede kişinin kafa derisi nefes alabilir.

Edirne Protez Saç
Edirne Protez Saç Online

Protez Saç Kullanımı

Protez saç kullanmak isteyen kişiler öncelikle deneyimli bir uzman bulmalıdır. Kendine en uygun şekilde yaptırdığı protez saç artık istendiği şekilde kullanıma hazırdır. Kişiler protez saçlarını istedikleri gibi çıkarıp yeniden istedikleri gibi takabilir. Bu işlemlerde cilt dostu olan bazı malzemeler kullanılır. Aynı zamanda protez saç tamamen insan saçından oluştuğu için şekil verme, kozmetik ürünleri kullanma gibi davranışlarda da hiçbir şekilde yıpranmayacaktır. Kişiler kalite standartlarına uygun ürünler kullandığı takdirde protez saçlarda hiçbir şekilde sorun yaşamazlar. Düzenli bakım yaptırmak da saçın ömrünü uzatacaktır. Siz de doğal bir görüntüye sahip olan protez saçlarını kullanmak isterseniz Edirne protez saç online şubemiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek istediğiniz şekilde yapılmış olan protez saçları sipariş edebilirsiniz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Hakan Aknur avatarı
  Hakan Aknur
  Ocak 6, 2023 5:58 pm

  Çok çay ya da kahve içmek saç döker mi?

  Yanıtla
  • Günde 3 fincandan fazla çay veya kahve içmek saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Özellikle çok sayıda çay ve kahve içenlerde demir emiliminin azalması nedeniyle saçlar giderek zayıflar ve dökülmeye başlar. Fazla çay içmek saç dökülmesine neden olduğu söylenebilir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed