Eskişehir Protez Saç

eskişehir protez saç

Eskişehir Protez Saç – Protez saç, seyrek saç ya da saç dökülmesi yaşayan kişilerin en çok başvurduğu işlemler arasında yer almaktadır. Protez saç gerçek insan saçından yapıldığı için doğal bir görüntü kazandırır. Aynı zamanda saç derisiyle de uyumlu olduğu için herhangi bir zararı yoktur. Kozmetik ürünlerle elde edilemeyen saçlar için uygulanması en kolay işlemlerden biridir. Hiçbir şekilde medikal uygulamalar yapılmadığı için anestezi altına girmek istemeyen ya da iğneden korkan kişiler gönül rahatlığıyla bu işlemi tercih edebilir. Eskişehir protez saç online şubemizden üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Protez Saçın Merak Edilen Özellikleri

Protez saç özellikleri bakılırken en başta tamamen insan saçından yapıldığı dikkat çekmektedir. Bu da tamamen natürel bir görüntüyü elde etmeye yardımcı olur. Protez saçlar kişinin kendi doğal saç yapısına, rengine ve boyutuna uyumlu olacak şekilde yapılır. Bu sayede kişiler hem medikal hiçbir işlem görmeden hem de eski saçlarından daha sağlıklı saç görünümünü elde edebilir. Eskişehir protez saç online şubemizden sipariş edeceğiniz protez saçın yapımında kullanılan maddeler saç derisine ve saçlara hiçbir şekilde zarar vermez. Bu sebeple kişiler protez saç kullanımını oldukça fazla tercih eder. Aynı zamanda protez bandının delikli yapılmasından dolayı saç derisi nefes alır.

Protez saç yaptırmak isteyen kişilerde egzama gibi sorunlu cilt hastalığına sahip olmaması gerekir. Cilt hastalıkları dışında herkese protez saç yapılır. Aynı zamanda 6 yaşından küçük olan kişilere de protez saç yapımı önerilmemektedir. Protez saç bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı zaman 3- 4 sene kullanılabilmektedir. Bakım için protez saç yapan kişilerin verdiği önerilere uymak gerekir. Aynı zamanda protez saçın kalitesi de ömrünü uzatan etkenler arasında yer alır. Bu nedenle deneyimli firmalar yaptırmak önemlidir.

Protez Saç Temel Kullanım Şekili

Protez saç kullanımı oldukça kolaydır. İnsanlar dilediği gibi protez saçlarını çıkarıp dilediği gibi takabilir. Çıkarma işleminde ve takma işleminde yapıştırıcılar, çözeltiler kullanılır. Bu maddeler de insan vücuduyla ve kafa derisiyle uyumludur. Bu sebeple kişilere hiçbir şekilde zarar vermez. Aynı zamanda protez saçlar düzenli bir şekilde çıkartılıp bakımının da yapılması gerekmektedir. Bakım için de gerekli solüsyonlar bulunmaktadır. Protez saç aynı zamanda normal saçlar gibi de şekillendirilmektedir. Kişiler saçlarına istediği gibi jöle gibi ürünler kullanabilir. Aynı zamanda ısı veren saç şekillendirme cihazları da kullanılabilir. Protez saçın bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde bu gibi işlemler protez saça hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Protez saç kullanmak aslında normal saçı kullanmaktan ayırt edilemez. Protez saçlar doğal insan saçları olduğu için her türlü kozmetik ürün kullanılabilir. Aynı zamanda protez saçlar kullanılarak deniz, havuz, fiziksel aktivite, solaryum ya da sauna gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Yani protez saçlar günlük hayatı hiçbir şekilde engellemez. Aynı zamanda bu aktiviteleri gerçekleştirilirken yıpranmaz. Kalite standartları düşük olan ve saça zarar veren bazı kozmetik ürünler protez saçları yıpratabilir. Bu kozmetik ürünler nasıl kişilerin doğal saçlarını döker ve yıpratırsa, protez saçları da aynı şekilde yıpratacaktır. Bu da doğal görüntünün kaybolmasına neden olur. Bu sebeple protez saç kullanan kişiler hiçbir şekilde kalite standartları düşük olan kozmetik ürünleri kullanmamalıdır.

Eskişehir Protez Saç
Eskişehir Protez Saç Online Şube

Protez Saçı Kimler Tercih Etmelidir?

Protez saç tercih edecekler daha çok saçlarını tamamen kaybetmiş ya da kafa bölgelerinin belli alanlarında açıklıkları olan kişilerdir. Pek çok hastalık ya da çevresel faktörler sonucunda kişiler saçlarını kaybedebilir. Protez saç uygulaması aşağıdaki nedenler sonucunda saçları azalmış olan kişilere uygulanabilir;

 • Fizyolojik olarak ya da genetik olarak saç diplerinin incelmesi ve saç kaybı yaşayan kişilerde,
 • Kemoterapi ya da buna benzer tedavi gören hastaların, tedavi sonucunda saç kaybettiği zaman,
 • Saç kıran ya da benzeri olan cilt hastalıkları sonucunda kafa derisinin belirli bölgesinde açıklıklar yaşayan kişilerde,
 • Yaralanmalar ya da yanık sonucunda kişilerin saçlarını kaybetmesinde protez saç uygulanabilir ve doğal saçlara kavuşula bilir.

Protez Saç Özellikleri Neler, Kimler Tercih Etmeli?

Protez saç uygulaması 6 yaşından küçük çocukların gelişimleri için önerilmemektedir. Aynı zamanda cilt hastalığı problemi olan kişilere de protez saç uygulaması önerilmemektedir. Bu gibi durumlar dışında olan herkes protez saç işlemini yaptırabilir. Protez saç işlemi için uygun olduğunu düşünüyorsanız protez saç online şubemiz aracılığıyla istediğiniz siparişi verebilirsiniz. Eskişehir protez saç online şubemiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek aklınızda kalan her türlü soru işaretine yanıt alabilirsiniz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Burak Yalçınkaya
  Temmuz 3, 2022 1:32 pm

  Protez saç analizi nasıl yapılır?

  Yanıtla
  • Protez saç analizi tamamen uzmanların tavsiyelerine uygun bir şekilde yapılmalıdır. Saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç analizi yapılmadığı durumlarda dökülme hız kazanabilir. Bu tür durumlarda saç dökülme nedenini belirlemek ve ne tür bir protez saç kullanılacağını öğrenmek için protez saç analizi yapılmalıdır. Bu süreçte kişinin kendi talepleri ve isteğinin yanı sıra protez saç uzmanının görüşleri de önemlidir. Kişinin kendi saç yapısına uygun olacak şekilde protez saç analizi yapılarak en ideal ve doğal görünüme kavuşulabilir. Ayrıca kişinin kendi saçına göre doğal saç kullanılarak yapılan protez saç tasarımı ilk günkü gibi doğal görünüme sahip saçlarla kişiye özgüven verir.

   Yanıtla
 • Eskişehir deki yeriniz nerde acaba

  Yanıtla
  • İstanbul ve Ankara illerimizde protez saç bakım merkezlerimiz mevcuttur. Bunun dışında diğer illerimiz için protez saç online şubemiz hizmet vermektedir. Whatsapp: 0555 333 53 33 ve (212) 255 44 44 telefon numaramızdan uzmanlarımıza ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed