Kadınlar Protez Saç Kullanabilir Mi?

Kadınlar Protez Saç Kullanabilir Mi?
Kadınlar Protez Saç Kullanabilir Mi?
Genel Bilgi
4 Yorum

Kadınlar Protez Saç Kullanabilir Mi? Protez saç ve kadınlar arasında herhangi bir negatif ilişki bulunmaz. Kadınlar da istedikleri takdirde saç ektirebilir, peruk takabilir ve protez saç uygulamasını tercih edebilir. Protez saç yaptıran kadınlar olduğu gibi bu işlemi tercih etmeyen kadınlar da olabilir. Ancak buradan bilinmesi gereken en önemli unsur protez saç uygulamasının bir cinsiyet kuralı olmadığıdır. Protez saç kullanan kadınlar, istedikleri takdirde protez saçı çıkarabilir, bakımını yaptırabilir ve istedikleri süre kadar protez saçlarını kullanabilir. Protez saçlı kadınlar vardır ve protez saç sadece erkeklere özgü bir işlem değildir. Birçok kişi bu konuda yanlış olan bir bilgiyi doğruymuş gibi benimsemiştir. Ancak kadınların da saç dökülmesi ve kellik gibi problemleri olabilir. Bu neden ile de herkes istediği takdirde protez saç uygulaması yaptırabilir.

Protez Saç Yapılmasının Nedenleri Nelerdir? 

Protez saç yaptırma nedeni kişiye göre değişse de genellikle aynı nedenlerden oluşur. Protez saç özellikle kanser gibi hastalıklar ve bu hastalıkların tedavi süreçlerinde yaşanan saç dökülmesine karşı kullanılır. Bunun yanı sıra genetik olarak da etkili olan saç dökülmesi veya ani kellik, geri dönüşü olmayan saç dökülmesi gibi sebepler de protez saç yaptırılmasının nedenleri arasında bulunur. Protez saç yapılmasının nedenleri arasında estetik sebepler olabileceği gibi kişinin kendini dahi iyi hissetmesi de yer alabilir. Bazen bu tarz problemler insanları psikolojik olarak da kötü etkileyebilmektedir. Bu neden ile insanların kendisini daha iyi hissetmesi adına protez saç gibi yöntemleri tercih etmeleri yanlış değildir.

Protez Saç Kadınlara Zarar Verir Mi?

Protez saçın zararı bugüne dek çok fazla şikayet alınan bir konu değildir. Protez saçın kadınlara verdiği zarar ile erkeklere verdiği zarar miktarı aynıdır. Protez saç uygulamasında bakım doğru yapıldığı ve kaliteli yerlerde işlem yaptırıldığı müddetçe büyük problemler yaşanmaz. Protez saçın kadınlara zarar vermemesi için bakımına özen göstermeleri gerekir. Bakıma önem verildiği müddetçe hiçbir protez saç zarar vermez. Burada bakım kadar önemi bulunan bir diğer konu ise protez saçın nerede yaptırıldığıdır. Kaliteli ve profesyonel yerlerin tercih edilmesi daha sürdürülebilir, acısız ve sorunsuz protez saç yaptırılmasını sağlar. Bu neden ile güvenli ve deneyimli yerlerin tercih edilmesi önemlidir. Protez saçlı kadınlar çoğunlukla uzmanlar ile görüşerek profesyonel yerlerde bu uygulamayı yaptırmayı tercih etmektedir.

Kadınlar Protez Saç Kullanabilir Mi?

Protez Saç Yaptıran Kadınlar Havuza Girebilir Mi?

Protez saç ile havuz ve denize girmek herhangi bir soruna neden olmayan aktivitelerdir. Protez saç ile havuza girildiğinde denize ya da havuza giren kişi herhangi bir problem yaşamaz. Problem yaşamamak için saç bakımına özen göstermek gerekir. Havuza ya da denize girildiği zaman kişilerin koruyucu serum kullanması önerilir. Protez saçı olan kişiler saçlarını korudukları müddetçe saçlarını istedikleri kadar yıkayabilir, denize ve havuza girebilir. Bunların yanı sıra hamama da girebilirler. En önemli nokta özellikle klinik bakımının yapılmış olmasıdır.

Protez Saç Yaptıran Kadınlar Kaç Ayda Bir Bakıma Gitmeli?

Protez saç bakım sıklığı 2 haftada bir olabileceği gibi ayda bir şeklinde de olabilir. Bakım periyodu kişiye göre belirlenir ve uzmanlar ile süreç yönetimi ve planlaması yapılır. Protez saçın genişliği, kullanılan malzeme ve diğer unsurlar göz önünde bulundurularak protez saç bakım günü belirlenir. Protez saç bakımı da protez saç aşamaları gibi erkekler ve kadınlar için aynıdır. Protez saçlı kadınlara yapılan bakım ile erkeklere uygulanan bakım arasında herhangi bir fark yoktur.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • İlayda Cebeci avatarı
  İlayda Cebeci
  Mart 30, 2022 5:00 pm

  Kadınlarda protez saç yapay durur mu? Dışarıdan bir göz fark edebilir mi?

  Yanıtla
  • Protez saç kişiye özel ölçüler alınarak hazırlandığı için tam uyum sağlanır. Asla yapay durmaz. Var olan saç tellerinize göre ve eksik saç bölgelerinize göre uzmanlarımız tarafından en estetik görüntünüze ulaşmanız hedeflenmektedir. Siz söylemedikçe dışarıdan bir gözün anlaması oldukça zordur.

   Yanıtla
 • Şadiye Sıla Arslan avatarı
  Şadiye Sıla Arslan
  Nisan 3, 2022 10:15 pm

  Protez saç ile ten uyumu nasıl gerçekleşiyor? Kendi saçım ile protez saç arasında görünür bir fark olacak mı?

  Yanıtla
  • Saç ve ten uyumunu yakalamak uzmanlık gerektiren bir iştir. Kişiye özel ölçüler alınarak hazırlanan saç proteziniz yüz şeklinize, kafa yapınıza, kendi saçlarınızın şekli, yapısı ve dolgunluğuna göre tasarlanmaktadır. Bu sayede saçlarınız asla yapay durmaz, eskisinden çok daha iyi bir görüntüye kavuşursunuz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed