Manisa Protez Saç

Manisa Protez Saç
Manisa Protez Saç

Manisa Protez Saç – Saç protezi günümüzde yaygın olarak yaşanan ve insanların günlük yaşamını olumsuz etkileyen saç dökülmesi ve kelleşme sorununu ortadan kaldırmak adına başvurulan yöntemlerden biridir. Saç protezi uygulaması son birkaç yıldır hızlı olarak büyümeye devam etmektedir. İnsanların genetik, stres ve yaşadıkları hastalıklara bağlı olarak farklı birçok nedene bağlı olan saç dökülmesi sorunu artık günümüzde daha rahat ve hızlı işlem olan protez saç uygulaması sayesinde gündem olmaktan çıkmıştır. Protez saçlar insanlara gerçek ve doğallıktan uzak olmayan bir saç görünümü kazandırmaktadır. Herhangi bir operasyon ya da ameliyata gerek duyulmadan anında yapılan işlemlerden biridir.

Saç Protezi Kullanımı Konusunda Hangi Konulara Dikkat Edilmelidir?

Saç protezi sonrasında dikkat edilecekler arasında proteze zarar vermeyecek bakım ve yıkama ürünlerinin kullanımı bulunmaktadır. Protez saçların bakımının aksatılmadı birçok farklı sorunu da ortaya çıkarmaktadır. Kimyasal içerikli yıkama ürünlerinin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğal olmayan ve saça zarar verecek olan yıkama ve sonrasında yapılacak bakım ürünleri saç yapısının hızlı olarak yıpranmasına neden olacaktır. Saçları yumuşatmak için ışık sular ve doğal ürünler kullanılmalıdır. Uygun olarak alınan kaliteli kozmetik ürünleri protez saçlara parlaklık ve canlılık kazandıracaktır. Aşırı sıcak su dış almamak gerekmektedir. Ilık fön yardımı ile de saçları kurutmak ya da bakımını yapmak yeterli olmaktadır.

Manisa Protez Saç

Saç protezi konusunda çoğu zaman yanlış kullanım hataları yapılmaktadır. Kişi tarafından yapılan yıkama, bakım ya da aşırı sıcağa maruz bırakma sonrasında saç protezi özelliğini yitirmeye başlar ve hızlı olarak yıpranır. Saç protezi de kaşıntı olması durumunda sert bir cisim yardımı ile kaşımak doğru bir davranış modeli olmamaktadır. Parmak uçları ile hassas ve yavaş bir şekilde proteze zarar vermeden kaşımak gerekmektedir. Aynı zamanda deniz ve havuz gibi tuzlu sularda yüzme sonrasında mutlaka uygun ürünler kullanılarak hemen saç temizliği yapılması gerekmektedir.

Saç Protezi Uygulama Sonrası Yapılacaklar

Saç protezi uygulama sonrası kişi uzman kişilere danışarak bakımı, temizliği ve yıkanması konularında gerekli olan tüm bilgileri almalıdır. Bakım ve protez kontrolü için saç bakım merkezlerinden destek ve yardım alınması gerekmektedir. Özellikle kaliteli ve içerik olarak kimyasal madde bulundurmayan tamamen doğal ürünler protez saçlarda tercih edilmesi gerekmektedir. Uygun ve ucuz olan her türlü yıkama ve temizleme ürününden uzak durulması gerekmektedir.

Saçların haftada birkaç kez olacak şekilde tıkanması gerekmektedir. Saç yıkama konusunda aksaklık yaşanmamalıdır. Haftada en az 3 kez olacak şekilde saç yıkanması yapılmalıdır. Protez saçlar için piyasada bulunan özel saç bakım şampuanları bulunmaktadır. Bu şampuanlar kullanılarak da yıkama yapılabilir. Protez saçlarda bakım yapılması da oldukça önemli bir işlemdir. Bakım protez saçların kullanım ömrünü ve süresini uzatmaktadır. Ayda 1 ile 2 kez bakım yaptırabilir. Bakım için özel merkezler ve saç bakım kliniği tercih edilmelidir. Her yerde saç bakımı konusunda hizmet almamak gerekmektedir. Protez saçlara zarar vermeyecek en uygun yöntemleri alanında uzman olan kişilerden almak yararlı olacaktır.

Saç Protezi ve Kullanım Özellikleri

Saç protezi sonrası kişiler kullanıma dikkat ederek uzun dönemler boyunca sağlıklı ve parlak saçlara sahip olarak protez kullanımı yapmaktadır. Protez saçları kullanırken saça ve yapısına zarar vermeyecek olan tarama malzemeleri kullanılabilir. Saç bakım ürünleri ya da saç şekillendirici ürünlerde kullanılabilir. Saç protezleri hassas yapılı malzemelerdir ancak uzun yıllar dayanıklılık gösterebilmektedir. Doğru ve zamanında yapılan bakım ve yıkama işlemleri ile birlikte dayanma süresi daha uzun olmaktadır. Saç protezleri rahat ve konforlu olarak da kullanılmaktadır. Saç kaybından kurtulmak adına yapılan yaygın uygulamalardan biri olarak geniş bir kitlenin benimsediği yöntemlerdir. Manisa protez saç online şubemizden işlem ve sipariş hakkında aklınıza takılan her soru ve sipariş için iletişim numaralarımızı kullanarak her an iletişime geçebilirsiniz. 7 gün 24 saat online iletişim hizmet kanalımızı kullanabilirsiniz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Fiyatlar neye göre belirlenmekte?

  Yanıtla
  • Hazırlanan protezin malzemesinin kalitesi, istenilen modele göre saç uzunluğu gibi birçok değişken protez saçın fiyatlarını etkilemektedir. Bu çeşitli malzemelerden dolayı belirli bir rakam verilememektedir.

   Yanıtla
 • Buğra Özhan avatarı
  Buğra Özhan
  Temmuz 1, 2022 1:33 am

  Protez saç neye göre seçiliyor? Modeli ya da uzunluğu gibi şeyler mesela…

  Yanıtla
  • Protez saç seçiminde uzman kişilerin de tecrübesi önem arz etmektedir. Bununla birlikte protez saç kişiye özel hazırlandığı için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları vardır. Bunlardan ilki protez saçın uygulanacağı kişinin kafa yapısı ve saç eksikliğine göre ölçüm yapılmalı ve kişinin mevcut saç yapısına göre bir tasarım hazırlanmalıdır. Protez saç üretilirken kişinin tarz ve uyumuna göre bir model seçilmelidir. Eğer kişi tamamen kel değilse kendi saçlarına uyumlu bir renk seçilerek üretim yapılırken, kişi tamamen kelse doğal görünüm elde etmek için ten uyumuna dikkat edilmelidir.

   Yanıtla
 • Protez saç nasıl temizlenir?

  Yanıtla
  • Protez saç özel çözücü solüsyonlar ile başınızdan çıkartılarak bakımı yapılmalıdır. Bunun dışında günlük hijyeniniz için başınızdan çıkarmadan duş alabilirsiniz. 2-3 Günde bir protez saçlar için özel üretilmiş şampuanları kullanarak protezinizi başınızdayken yıkayabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed