Mardin Protez Saç

Blog geri dön
mardin protez saç
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Hizmet Bölgeleri Etiketler: , , Yorumlar: 0

Protez saç son dönemlerde saç dökülmesi yaşayan kadınların ve erkeklerin en çok baş vurduğu işlemlerden biridir. Protez saç yaptırarak kişiler eski saçlarından daha gür ve daha sık saçlara sahip olabilir. Protez saç %100 insan saçından yapıldığı için oldukça doğal duran bir işlemdir. Kişiye özel olarak üretilen saç tabakası olarak da tanımlana bilir. Mardin protez saç online şubemizden hemen sipariş vererek saçlı ve doğal görünümünüze bir an önce kavuşabilirsiniz.

Protez Saç Nedir?

Pek çok sağlık sorunu yüzünden erkeklerde ya da kadınlarda kısa süre içerisinde saç dökülmeleri görülebilir. Yeniden çıkmayan saçlara geri dönüşü olmayan dökülmeler denilir. Dökülen bu saçlar geri dönüşümsüz bir şekilde dökülebildiği gibi kişiler ne tür uygulamalar yapsa da saçlarına yeniden kavuşamayabilir. Saç çıkartma ürünleri, saç kökü güçlendirme jelleri ve hatta takviye olarak alınan vitaminde geri dönüşümsüz saçları yeniden çıkartamayacaktır. Bu gibi durumlarda ise dışarıdan bir müdahale ile eski saçlara kavuşmak mümkündür. Saç insan vücudunun en önemli parçalarından biridir. Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak insanları çok fazla etkileyebilen bir organdır. Kişilerin yaşı ya da cinsiyeti ne olursa olsun her zaman sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ister. Saç seyrelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan kişiler protez saç kullanarak bu sorunun önüne geçebilmektedir.

Protez saç kişilerin kafa bölgelerinde saçların en seyrek olduğu yerlere uygulanır. Aynı zamanda gerçek insan saçından oluşan bu protez saç modelleri ile kişiler her zaman doğal bir görüntüye sahip olur. Saç protezi genellikle ince file bir tabakanın üzerinde özenli bir şekilde işlenerek hazırlanmaktadır. İnsan cildiyle de uyumlu olduğu için doğal bir görüntü sağlanmış olur.

Protez Saç Neden Kullanılır?

Protez saç kullanımı son dönemlerde çok fazla artmıştır. Saç çıkartan ürünler bir süre sonra etkisini kaybedecektir. Saç ekim işlemi de oldukça zahmetli bir işlemdir. Bu sebeple kısa bir süre içerisinde doğal görünümlü sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen kişiler protez saçı tercih etmeye başlamıştır. Özellikle saçlarını stres, beslenme ve belirli hastalıkları sonucunda kaybeden kişiler için protez saç kullanmak oldukça moral ve motivasyon sağlatır. Bakımı ve kullanımı da çok kolay olduğu için neredeyse herkese önerilen bir işlemdir. Hijyen kurallarına dikkat eden herkese protez saç önerilmektedir. Protez saçta dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyendir. Diş protezi ya da göz lensine nasıl hassas davranılıyorsa saç protezine de bu kadar hassas davranılması gerekir. Bununla birlikte kronik bir cilt rahatsızlığına sahip olan kişiler saç protezi kullanırken dikkat etmelidir. Bu kişiler doktorlarına danışmadan protez saç kullanmamalıdır. Küçük yaşta olan kişilere de protez saç önerilmez. Aklınıza takılan her türlü sorularınız için sipariş aşamasında Mardin protez saç online şubemizdeki uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

mardin protez saç
Mardin Protez Saç Online Şube

Protez Saçın Uygulama Aşamaları

Protez saç yapım aşamaları aslında modele göre kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Yani kadınlarda ve erkeklerde biraz daha farklı aşamalar vardır. Fakat genel olarak saç protez yapımı 2 bölümden oluşmaktadır. Bu aşamalardan ilki saçın kendisi diğer aşaması ise protez saçın alt yapısıdır. Protez saç uygulanacak olan kişiye özel olarak bir saç alt yapısı oluşturulmalıdır. Yani kişinin saç kaybının fazlalığına göre ve alanın genişliğine göre bir ölçü alınır. Daha sonra bu ölçüye yönelik olarak alt yapı protezi üretilir. Ardından kafa derisine ve saç yapısına uygun olan bir suni derinin üzerine su ve hava geçirgenliğine sahip tabakalar oluşturulur.

Protez saç oluşturulduktan sonra kişinin saçının yapısına uygun olarak bir yapı belirlenir. Protez saç yapılacak olan kişinin saç teli kalınlığı, saç tellerinin rengi ve uzunluğuna göre saç bankasından istenen standartlarda saç istenir. Daha sonra gelen bu saçlar protez saç olabilmesi için tek tek el yardımıyla protez saç bandına işlenir. Doğal durması açısından makineler yerine el işi olarak tercih edilir. Bu durum hem daha sağlıklıdır hem de daha uzun süreli kullanımı sağlatır. Protez bandına işlenen saçlar kişilerin saç çıkış yönlerine göre ve yüksek hassasiyetle yapılmaktadır. İşlem bittikten sonra protez saç kişiye uygulanır. Ve son derece doğal bir görünüm sağlanır. Protez saç bakımı konusu üreticiler tarafından kişileri bilgilendirilmesi gereken bir konudur. Bu sayede hiçbir zaman doğallığını kaybetmeyen protez saçlar elde edilmiş olur. Bakımı düzgün yapılan protez saçların kullanımı da çok uzun süreli olmaktadır. Doğal görünümlü protez saçlara sahip olabilmek için Mardin protez saç online şubemizden en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Blog geri dön