Neden Protez Saçı Tercih Etmeliyim?

Neden Protez Saçı Tercih Etmeliyim?

Neden Protez Saçı Tercih Etmeliyim? Protez saç tercihi, özellikle son yıllarda her geçen gün giderek artıyor. Daha fazla kişinin tercihi haline gelen protez saçlar, kullanım ve konfor bakımından sağladığı avantajlarla öne çıkmaya devam ediyor. Protez saç tercih etmek için öncelikle bu uygulamanın ne kadar başarılı ve kullanıcı memnuniyeti sağladığı konusunda bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Günümüzde yurt dışından bile kellik veya seyrek saç problemi olan kişiler ülkemize gelip kaliteli protez saç uygulaması yaptırıyor.

Protez Saç Avantajları – Neden Protez Saçı Tercih Etmeliyim?

Protez saç uygulamasının avantajları, ilk olarak kullanım rahatlığı ve acısız uygulama şeklinde kendini gösterir. Protez saçlar geniş bir saç modeli çeşitliliği sunduğu gibi hepsini sorunsuz bir şekilde uygulayabilme özgürlüğü tanır. Kellik problemine saç ektirmenin en faydalı alternatifi olan protez saç, hem çok rahat hem de acısız bir uygulamadır. Saçın farklı yöne taranabilme ve müdahale edilebilmesi gibi avantajlar sunan protez saçların genellikle şu özellikleri öne çıkar:

 • Acısız ve zahmetsiz bir şekilde gerçek görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Kısa sürede uygulanabilir.
 • Geniş bir saç modeli çeşitliliği sunar.
 • İsteğe bağlı uzunlukta ve renkte uygulanarak imaj farklılığı sağlanabilir.
 • Değişik şekle girebilmesi ve farklı yöne taranması için özel dokuya sahiptir.
 • Gerçek saç dokusu sayesinde ideal ve doğal görünüm sunar.
 • Zaman kaybı yaratmadan her türlü ortamda ve günlük yaşamda kullanılabilir.

Tüm bunların yanı sıra birinci sınıf kalitedeki protez saçların bazı kullanım avantajları da vardır. Yaz kış demeden dört mevsim zorluk yaşanmadan kullanılabilir. Protez saç konusunda en kaliteli sonuçlara ulaşılabilmesi için mutlaka profesyonel uzmanlardan destek alınması tavsiye edilir.

Neden Protez Saçı Tercih Etmeliyim?

Protez Saç Terletir Mi?

Özel materyallerden üretilen protez saç terleme sorunu ile sizi karşılaştırmaz. Gerçek saçların bağlı olduğu ince tül gibi tabaka, protez saçın temelini oluşturur. Bu tabaka saç derisine kusursuz biçimde uygulandığında saçın hem su hem de hava geçirgenliğini sağlar. Bu ince tül gibi olan tabaka ne kadar kalınlaşırsa, saç derisinin hava alma hissiyatı o derece düşebilir.

Dolayısıyla tabanı çok kalın olan protez saçlarda zaman zaman terleme sorunu görülebilir. Ancak bu kişinin yüzünden şapır şapır ter akacak şekilde olmaz ve belirli aralıklarla bakım yapılarak verimli bir şekilde kullanım avantajı sunar. Öte yandan ince tabakaya sahip protez saçlar hiç terletmese de yüksek maliyetli olduğu için herkesin tercih edemediği modellerdir.

Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Protez saç bakımı periyodik bir şekilde yapıldığında hem protez saçın ömrünü uzatır hem de çok konforlu ve zahmetsiz bir kullanım avantajı sunar. Protez saçlar belirli aralıklarla çıkarılmalı ve hem kafa derisinin rahatlaması sağlanmalı hem de protez saçın yıkanması tamamlanmalıdır. Bu şekilde kullanım yapıldığında protez saç maksimum kalitedeki görünümünü uzun süre boyunca kurur. Ayrıca protez saç bakımı yapmak herkesin yapabileceği bir iş olsa da zaman zaman uzman desteği almak faydalı olacaktır.

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Protez saç kullanım süresi, uygulama yapılan protez saçın kalitesine ve kişinin kullanım alışkanlıklarına göre değişiklik gösterir. Örneğin kaliteli ve yüksek fiyatlı bir protez saç uygulanmış olmasına rağmen bu protez saça yeterince bakım yapılmazsa, kullanım ömrü kısalacaktır. Öte yandan yeterince kaliteli materyalden üretilmemiş bir protez saça ne kadar bakım yapılırsa yapılsın 6 aylık bir süre sonunda kullanım ömrünü dolduracaktır. Bu yüzden protez saç kullanım ömrü çeşitli değişkenlere göre 6 ay ile 9 ay arasında değişir. Protez saç tercih etmek bu yüzden çok avantajlıdır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

10 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saçın, saç ekimine göre avantajları nelerdir?

  Yanıtla
  • Saç ekimi tıbbi bir müdahaledir. Saç derinize işlem uygulanır. Ağrılı ve şişlik yapan bir süreçtir ve her kesim için geçerli başarılı sonuç garantisi yoktur. Bunun aksine protez saç uygulaması tıbbi bir operasyon gerektirmez. Kişinin yüz ve kafa ölçüleri alınarak özel olarak tasarlanan protez saç ile kişi en kısa sürede hem doğal hem de estetik görüntüsüne acısız ve en hızlı şekilde ulaşır.

   Yanıtla
 • Halil Mert Akdere
  Nisan 3, 2022 10:17 pm

  Protez saç yaptırmanın dezavantajları var mı? Herhangi bir olumsuz durum olma olasılığı nedir?

  Yanıtla
  • Protez saçlar ölü saç tellerinden oluşur bu nedenle orijinal saçınız gibi uzamaz. Protez saçın özenli bakıma ihtiyacı vardır. Protez saç yaptırmadan önce kullandığınız şampuan protezinize zarar verebilir. Bu yüzden protez saça özel üretilmiş şampuanlar kullanmanız gerekebilir. Protez saçın kullanım ömrü vardır ancak bakımlarınızı düzenli yaparak bu süreyi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu süreden sonra yenisini yaptırmanız gerekir.

   Yanıtla
 • Güneş Aydemir
  Nisan 18, 2022 11:58 pm

  Protez saç iyi hissettirir mi? Yaptırdıktan sonra pişmanlık yaşamaktan korkuyorum açıkcası

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması, saç problemlerinde acısız ve ağrısız olarak geçen en çok tercih edilen uygulamalardandır. Saçlı bir görünüme en kısa sürede ulaşabileceğiniz aynı zamanda estetik bir görüntü katacak bir uygulama olduğu için çoğu müşteri memnun kalmakla birlikte sosyal hayatta kendilerini daha özgüvenli hissettikleri için mutlu olmaktadırlar.

   Yanıtla
 • Protez saçı özellikle ünlüler yaptırıyor, siz de aynı estetik görüntüyü vaat ediyor musunuz?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması dökülen ya da seyrelen saçlarından rahatsız olan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. İşin ehli olan kişilerce yapıldığında kim olursa olsun görüntüyü gençleştiren, estetik ve doğal durduğu için de birçok ünlünün tercih ettiği bir yöntemdir. Siz de Onnahair’ı tercih ederek hem doğal hem de estetik görüntünüze ulaşabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Kadir Aksüngü
  Temmuz 5, 2022 9:47 am

  Protez saç analizi yaptırmak avantajlı mıdır?

  Yanıtla
  • Protez saç yaptırmadan önce uzmanlar tarafından protez saç analizi yapılması tavsiye edilmektedir. Saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç analizi yapılmaması durumunda dökülme hız kazanabilir. Saç dökülmesinin nedenlerini belirleyerek yapılacak en uygun protez saç türü için analiz işlemi yapılmaktadır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed