Protez Saç Terlemeye Sebep Olur Mu?

Blog geri dön
Protez Saç Terlemeye Sebep Olur Mu?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 8

Protez saç terlemeye sebep olur mu? Protez saçın başı terletmesi gibi bir problem ile karşılaşmak oldukça nadirdir. Eğer protez saçın bakımı yapılmamış ise bu durumda protez saçın lastikleri gevşeyecek ve bu durumda terlemeye neden olacaktır. Lastikleri ve bantları gevşeyen protez saç ise başın tahriş olmasına da neden olabilir. Bu neden ile protez saç bakımının düzenli olarak yaptırılması ve aksatılmaması son derece önemlidir. Protez saç yaptıran kişiler kaşıntı, terleme ve bunlara benzer sorunlar ile karşılaşmamak için her 2 haftada bir saç protezi bakımı yaptırırlar. Saç protezi bakımı, saç protezinin uygulandığı yerde yaptırılır ise daha iyi bir devamlılık sağlanır. Ancak yapılan yerden memnun olmayan kişiler başka bir saç protez uzmanı ile de çalışabilir. Protez saçın terletmesi bugüne kadar yaşanmamış bir durumdur.

Protez Saç Kaç Günde Bir Yıkanır?

Protez saç temizleme aralığı 3 günde bir olmalıdır. Her gün suya maruz bırakılmaması ve temizleme esnasında kimyasal madde kullanımına dikkat edilmesi önerilir. Protez saçlar, kendi şampuanları ile yıkanmalıdır. Her gün duş alan kişiler sadece vücutlarını yıkamayı tercih edebilir. Protez saçlar her gün yıkandığında saç tellerinde kuruma meydana gelir. Bu kuruluğu önlemek için hem protez saç şampuanı hem de bakım kremi kullanılmalıdır. Besleyici serumlar da tercih edilebilir.

Protez Saç Kaç Alerji Yapar Mı?

Protez saçın alerji yapması bugüne dek hiç kimsenin yaşamadığı bir durumdur. Protez saç uygulamasında kişiye zarar vermeyecek yapıştırıcı bantlar kullanılır ve eğer bakımı doğru yapılır ise bu durumda herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşılmaz. Sağlık sorunu ile karşılaşmamak için hem periyodik bakımının hem de kişisel bakımın düzgün yapılması istenir.

Protez Saç Günah Mı?

Protez saçın dinen yasak olması gibi bir durum söz konusu değildir. Protez saç günah değildir ve uygulanmasında hem dinen hem de sağlık bazlı bir sorun yoktur. Protez saç uygulaması yaptırmak isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bu uygulamayı tercih edebilir. Protez saçın günah olması gibi bir durum yoktur ve dini kitaplarda da bu konudan bahsedilmez.

Protez Saçın Saç Ekiminden Farkı Nedir?

Protez saç ve ekimin farkları arasında kalıcılık, bakım, saç teli ve diğer teknik konular arasında fark vardır. Protez saçın saç ekiminden en önemli farkı geçici olmasıdır. Uzun süre kullanılsa da düzenli bakım gerektiren ve gerçek saç etkisi olmayan protez saç bu özelliği ile ekimden ayrılır. Protez saç terletmesi, kaşıntısı ve alerjisi olmayan bir uygulamadır. Birçok kişi bu uygulamayı güvenle tercih ederler.

 

Protez Saç Terlemeye Sebep Olur Mu?

Protez Saç Dışarıdan Belli Olur Mu?

Protez saçın belli olması gibi bir durum yoktur. Protez saçın eğer bantları gevşememiş ise normal saçtan herhangi bir ayrımı bulunmaz. Bantları gevşediğinde ise saç telleri kökünden hareket etmeye ve bölgedeki yerinden kaymaya başlar. Bu neden ile de protez saçların düzenli bant ve yapışkan özelliği kontrol edildiği müddetçe protez saç belli olmaz.

Protez Saç Yaptırmanın Maliyeti Nedir?

Protez saçın fiyatını etkileyen birçok unsur vardır. Bu unsurlar kişiden kişiye değişmektedir. Protez saç fiyatını etkileyen unsurları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Protezin uygulanacağı bölge
 • Protezin uygulanacağı bölgenin genişliği
 • Saç tipi
 • Saç modeli

Bunlar protez saç fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır. Protez saç birçok avantajından dolayı erkekler tarafından daha çok tercih edilen bir uygulamadır. Protez saçın terletmesi, kafada yara oluşturması ve aşınma yapması ise ihtimal dışı olduğu için konforlu bir kullanım alanı yaratır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (8)

 • Hikmet Akavcı cevap

  Protez saç bandı terletir mi? Temizliği için ne yapmak lazım

  Mart 30, 2022 , 5:01 pm
  • ONNA cevap

   Vücudunuz genel olarak terleyebilir. Ekstra olarak protez saç bandı sizi aşırı olarak terletmez. Protez saç bantlarında gözenekler mevcuttur. Terlediğinizi hissettiğinizde rahatlıkla duş alabilirsiniz.

   Mart 30, 2022 , 7:23 pm
 • Bahar cevap

  Ama saç ekimi daha etkili değil mi sonuçta saç kökü ekiyorlar başınıza?

  Temmuz 4, 2022 , 1:52 pm
  • ONNA cevap

   Saç ekimi tıbbi bir müdahaledir. Saç kökleri tek tek cildinizin altına ekilir. Ağrılı ve uzun süren bir uygulama olduğu için birçok kişi estetik görüntüsünü en kısa sürede ulaşmak için protez saç yaptırmayı tercih etmektedir. Böylelikle acı ve ağrı olmadan en estetik ve doğal görüntüye ulaşırlar. Protez saç uzmanlarımızın da yardımıyla kişiye özel en iyi tasarım yapılarak kısa sürede harika bir dış görünüme ulaşmak mümkün.

   Temmuz 4, 2022 , 2:39 pm
 • Buse Kızılkaya cevap

  Protez saç yaptırdıktan sonra gerçekçi görünür mü?

  Temmuz 30, 2022 , 10:20 pm
  • ONNA cevap

   Protez saçı birçok kişinin tercih etmesi ve günümüzde kullanımı giderek artması bu işlemin olumlu geliştiğinin kanıtı niteliğindedir. Dış görüntüsünü iyileştiren protez saçlar %100 doğal saçlardan ve alanında uzmanlar tarafından uygulanan protez saçlar her zaman iyi bir dönüş alacaktır. Seçtiğiniz malzeme kalitesi ile de doğru orantılı olarak kaliteli bir protez saç gerçekçi görünümüyle dışardan fark edilmez. Renk geçişi iyi sağlanan ten uyumlu protez saçlar dış görüntünüzü iyileştirecek, yaşınızı gençleştirecek gözle görülür bir etki yaratacaktır.

   Temmuz 30, 2022 , 10:25 pm
 • Can cevap

  Ben protez saç kullanmaya başladım ve 2 yıl sonra tansiyonum yuselmeye başladı böyle olanlar var mı genç yaşta tansiyon hastası da değilim

  Ekim 22, 2022 , 10:32 pm
  • ONNA cevap

   Merhabalar, protez saç ile bahsettiğiniz rahatsızlıklar bağdaşmamaktadır. Şu ana kadar protez saçın teşhisi koymuş herhangi bir tansiyonu yükselten yan etkisi mevcut değildir.

   Ekim 24, 2022 , 11:42 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön