Protez Saç Koku Yapar Mı, Terletir Mi?

Blog geri dön
Protez Saç Koku Yapar mı?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 4

Protez Saç Koku Yapar mı? Protez saç koku problemi hakkında araştırma yaparak uygulama öncesi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Birinci sınıf kalitedeki materyalden özel olarak üretilen protez saçlar, son derece kullanışlı ve rahat ekipmanlardır. Öncelikle protez saç, takıldığı andan itibaren tamamen kendi saçınız gibi duracağı için görüntü anlamında hiçbir problem yaratmaz. Bununla birlikte protez saç kokusu konusunda endişeleri olanlar için de bazı detaylara ve kriterlere bakmakta fayda vardır.

Protez Saç Terletir Mi? Protez Saç Koku Yapar Mı?

Protez saç terlemeye neden olmayan ve tamamen saç derisi ve dokusu ile uyumlu bir materyal kullanılarak üretilen bir üründür. Protez saçın materyali, deri ile uyumlu ve derinin üst tabakasındaki canlı dokuyu öldürmeyen yapıdadır. Bu yüzden yapay bir görüntü vermediği gibi protez saçlar doğrudan kafa derisinde terleme, kaşıntı veya yara yapmaz. Ancak zamanında bakımları yapılmamış ve ilk günkü özelliğini kaybetmiş olan protez saçlarda bazı sıkıntılar zamanla görülebilir. Bunun için protez saç bakımlarının doğru zamanda ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Protez Saç Koku Yapar mı?

Protez Saç Deriye Nefes Aldırır Mı?

Protez saç deriye uyumu konusunda da endişe duyulmasına gerek yoktur. Her ne kadar herkesin saç derisi ve dokusu farklı olsa da bunlara uyumlu protez saç materyali geliştirilmiştir. Son yıllarda tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan protez uygulamalarında kaliteli marka ve tasarımları tercih edenler, herhangi bir problem yaşamadan tıpkı kendi saçları gibi protez saçları kullanabilirler. Saç derisini öldürmeyen ve deriye uyumlu yapısı sayesinde protez saçların günlük kullanımı çok yaygındır.

Protez Saç Bantları Koku Yapar Mı?

Protez saç bantları koku yapmayan özellikleri sayesinde tercih edilir. Eğer protez saçlar terletme, yara ve koku gibi problemler yaratacak seviyeye gelmişse, ya kalitesiz bir malzeme kullanılmıştır ya da bakımları zamanında yapılmamıştır. Dolayısıyla birinci sınıf kalitedeki materyalden saç derisine birebir uyumlu olarak imal edilen protez saç bantları terletme yapmadığı gibi herhangi bir rahatsız edici koku yaymaz. Protez saç uygulaması işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan düzenli aralıklarla bakımları yapılarak uzun süreli bir kullanım avantajı elde edilebilir.

Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez saç hakkında önemli konular başında bu ürünlerin imal edildiği malzeme kalitesi gelir. Çünkü protez saçın en güzel yanı yüzde 100 insan saçından üretilmiş olması ve efsane doğal görünüm imkanı sunmasıdır. İstenilen renk ve dalgalı şekilde protez saç tercih edilebilir. Kişiye özel tasarımlar yapıldığı için protez saçlar ile kendi yüz ifadenize ve tarzınıza en uygun saç stiline kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Protez saçın yerleştirildiği alt yapı ince bir tül hissiyatı yaratır. Bu tülün uygulama sonrası dışarıdan fark edilmesi imkansızdır. Çok ince ve hassas yapıda olan bu tül materyal kafa derisine herhangi bir zarar vermediği gibi hava ve su geçirgenliği sayesinde tıpkı gerçek saç derisi işlevi görür. Bu şekilde günün her anında protez saç kullanımı son derece basittir.

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Protez saç bakımı zamanı, uygulama yapan uzmanlar tarafından öğrenilmeli ve bu zamanlara mutlaka uyulmalıdır. Protez saçların kullanım ömrü ne yazık ki çok fazla değildir. Bu yüzden çok şık ve estetik görünüm elde etmek için kesenin ağzını açmak gerekebilir. Ancak protez saç bakımını düzenli aralıklarla yapmanız halinde kullanım ömrü 6 ila 9 aya arasında değişiklik gösterebilir. Protez saç kokusu olmadan rahat ve şık bir kullanım avantajı elde edebilmek için mutlaka kalitesini kanıtlamış markaların ürünleri tercih edilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (4)

 • Arif Emre Öztürk cevap

  Protez saç yaptırdıktan sonra ne kadar süre ile duş alabilirim? Herhangi bir kısıtı var mı? Nerdeyse her gün duş alan biriyim, protez saç her gün yıkanır mı?

  Mart 25, 2022 , 11:19 am
  • ONNA cevap

   Gündelik hijyen düzeninize devam etmenizde bir sakınca yoktur. Ancak her gün şampuan kullanmanız protez saçınızı yıpratabilir. Bir gün şampuanlı, bir gün şampuansız bir şekilde duş alabilirsiniz. Protez saç için özel üretilmiş şampuanları kullanmanız ve duştan sonra saç diplerinizi iyice kurutmanız, protez saç kullanım ömrününüz için olumlu olacaktır.

   Mart 25, 2022 , 11:24 am
 • Ekin Gürsu cevap

  Protez saç bakımı için ne kullanmalıyım

  Nisan 21, 2022 , 7:09 pm
  • ONNA cevap

   Protez saçınız için özel üretilmiş bakım ürünlerini kullanmak hem cildiniz hem de proteziniz için olumlu olacaktır. Protez saç bakım ürünlerimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

   Nisan 21, 2022 , 7:32 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön