Protez Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Protez Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Protez Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Genel Bilgi
3 Yorum

Protez Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Protez saç almak saça uygulanan tüm protez işlemini anlatmak için kullanılan kısa bir terimdir. Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin seçtikleri kliniğin temiz ve yasal olmasına dikkat edilmesi gerekir. Protez saç uygulaması günümüzde her yerde yaptırılabilir bir hale gelse de seçilen kliniğin mutlaka incelenmesi gerekir. Klinik incelemesi esnasında yasal belge kontrolü, daha önce yaptıran kişilerin yorumları ve iş birliklerine bakılması önemlidir. Kullanılan malzeme ve süreç hakkında detaylı bilgi talep etmek de gerekir. Protez saç yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelik her zaman yaptırılacak yere verilmelidir. Protez saç uygulaması yapılan merkezin iyi olması protez saç yaptırırken herhangi bir sorun ile karşılaşılmamasını sağlar.

Protez Saç Nasıl Yapılır? 

Protez saç yaptırmak için izlenmesi gereken adımlar bulunur. Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin bu adımları izlemesi ve bu adımlara göre uygulama yaptırması gerekir. Protez saçın yapım ve hazırlık aşamaları şu şekildedir:

 • Protez saç merkezinin seçilmesi
 • Protez saç merkezi seçildikten sonra randevu alınması
 • İlk seansta uzmanlara nasıl bir saç istendiğinin ve diğer detayların aktarılması
 • Saç için ölçü alınması
 • Saç tasarımına geçilmesi
 • Saçın hazırlanması
 • Protezin yerleştirilmesi

İzlenen adımlardır. Uzman ile danışan arasındaki iletişimin sağlıklı olması ve tam olarak tüm sorunların ve ihtiyaçların belirtilmesi gerekir. Sağlıklı iletişim kurulması saçın kalitesini de etkileyecektir.

Protez Saç Kaç Seans Sürer?

Protez saç uygulaması seans süresi hangi aşamada olunduğuna göre değişmektedir. Protez saç yaptıran kişiler genellikle protez saç uygulaması için 3 seansa girmektedir. Bilgi aktarımı, ön inceleme, ölçü alımı ve nihai olarak ise protezin yerleştirilmesi gibi işlemler seansta yapılır. Seanslar ise bu unsurlara göre genellikle 3 ya da 4 olmak üzere sınırlandırılmaktadır. Yapılan işleme göre seansların kaç dakika süreceği de farklılık gösterir. Protez saç yaptıran kişilerin işlem tamamlandıktan sonra uzman tarafından belirtilen aralıklarda bakıma gitmesi gerekir. Protez saç bakımını kesinlikle aksatılmaması ve düzenli olarak bakım yaptırılması saçın sağlığı için önemlidir. Bir protez saçı uzun süre kullanmak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli şey bakım önerilerine dikkat etmek ve profesyonel bakımı aksatmamaktır.

Protez Saç Kaç Günde Tamamlanır?

Protez saçın tamamlanması için ortalama 2 aylık bir süreç gerekir. Protez saçın hazırlanmasından ölçü alımına kadar olan tüm işlemler için ortalama 2 aylık bir vakte ihtiyaç duyulur. Bu neden ile de protez saç yaptırmak isteyen kişilerin ön seans için acele etmeleri tavsiye edilir. Hali hazırda saçın uygulanması 2 ay süreceği için bugünden randevu alınarak harekete geçilmesi kişinin daha fazla geç kalmasını önleyecektir. Protez saç yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler arasında takvim ve seans bazlı uygulama ve kontroller de yer alır.

Protez Saç Uygulama Aşamaları Nelerdir?

3 maddede Protez saç uygulamasının aşamaları şu şekilde özetlenebilir:

 • Ölçü alımı
 • Tasarım
 • Yerleştirme / uygulama

Bu aşamalar protez saçın temel adımlarını oluşturur.

Protez Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Protez Saç Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Protez saç alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusundan sonra en çok dikkat etmeniz gereken bir diğeri, protez saç yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler arasında saç bakımı yer alır. Dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar ise şu şekildedir:

 • Protez saç için özel olarak tasarlanan saç bakım ürünlerinin kullanılması
 • Sık yıkama yapılmaması
 • Sıcak ya da kaynar su ile yıkama yapılmaması
 • Bakımın aksatılmaması

Protez saç yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler ile yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler birbirine benzerdir. Yaptırmadan önce mutlaka ölçüm aşamasına dikkat edilmesi ve iyi bir klinik seçilmesi gerekir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

3 Yorum. Yeni Yorum

 • teşekkürler güzel bilgi

  Yanıtla
 • Deniz Yılmaz avatarı
  Deniz Yılmaz
  Nisan 25, 2022 9:16 pm

  Protez saç yaptırmak saç ekiminden daha mı avantajlı?

  Yanıtla
  • Saç ekimi uzun soluklu, zahmetli ve ağrılı bir işlemdir. Alınan saç kökleri saçsız ya da seyrek bölgelere cerrahi operasyon ile nakledilir. Ağrıya katlanmak istemeyen, gün içerisinde saçlı bir görünüme ulaşmak isteyen birçok kişi ise protez saç uygulamasını tercih etmektedir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed