Protez Saç Uygulama Aşamaları

Blog geri dön
Protez Saç Uygulama Aşamaları
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 10

Protez saç uygulama aşamaları herkes için aynı aşamaları barındıran bir süreçtir. Protez saçın uygulanmasındaki en önemli aşama ölçüdür. Ölçünün alındığı ilk seans doğrultusunda protez saç hazırlanır ve bu ölçüme göre tüm uygulama yapılır. Bu neden ile ölçü aşaması çok önemlidir. Kişinin saçına, saç tipine ve uygulama yapılacak genişliğe göre protez hazırlanır. Eğer ölçü yanlış alınır ise bu durumda tüm sürecin tekrar edilmesi gerekir ve bu durum hem kaynak hem de zaman kaybına neden olur. Protez saç aşamalarının her birine özen göstermek ve mümkün ise profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından yapılmasını talep etmek gerekir.

Protez Saç Neyden Yapılır? 

Protez saçın yapıldığı malzeme gerçek saçtır. Son teknoloji kullanılarak üretilen protez saçlar, gerçek saçlardan hazırlanır. Eskiden kullanılan protez saçlar yapay saç tellerinden oluşurdu ancak günümüzde tercih edilen protez saçlarda ise gerçek saç telleri yer almaktadır. Protez saçlar kendi içerisinde de standart protez saç ve nano teknoloji protez saç olarak iki gruba ayrılır. Nano teknolojik protez saçlar ise daha gerçekçidir ve kullanılan malzeme daha kalitedir. Bu neden ile nano teknolojisi kullanılarak hazırlanan protez saçlar çok daha uzun süre kullanılabilir.

Protez Saç Kaç Günde Yapılır?

Protez saçların hazırlanma süresi ortalama iki aydır. Uzun bir süreci kapsar ve kişiye özel tasarlanır. Kişiye özel tasarlandığı için bir protez saçın hazırlanması oldukça uzun sürer. Her bir aşama tek tek incelenir ve denetimden geçirilir. Eğer protez saç yapılacak olan kliniğin yoğunluğu fazla ise bu durumda 2 aydan daha da uzun sürmesi muhtemeldir. Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin bu süreleri göz önünde bulundurarak karar vermesi ve uygulamaya geçmesi önerilir.

Protez Saç İşlemi Kaç Seans Sürer?

Protez saç uygulama seansı bir sorun olmadığı müddetçe genellikle iki seanstır. İlk seansta kişinin saçları incelenir, alerji ve sağlık durumu öğrenilir ve saç uygulaması yapılacak bölgenin ölçüsü alınır. Protez saç aşamaları ölçü, yerleştirme ve şekil vermeden oluşur. Bu üç adım doğrultusunda kişinin saçı hazırlandıktan sonra ilgili bölgeye yerleştirilir ve istenildiği gibi şekil verilir. Saç uzunluğu, kesimi, modeli ve diğer estetik unsurlara saçı yaptıran kişi karar verir.

Protez Saç Kadınlara Yapılır Mı?

Kadınlara protez saç yapılabiliyor. Protez saç her ne kadar erkekler tarafından daha fazla kullanılsa da kadınlar da istedikleri takdirde protez saç yaptırabilir. Sonuçta kellik ve aşırı saç dökülmesi gibi meseleler sadece cinsiyetlere göre ayrılmaz ve tüm insanlarda ortaya çıkabilir. Cinsiyet üstü bir problem olduğu için kadınlar da istedikleri takdirde erkekler gibi protez saç, saç ekimi ve peruk gibi ürünlere yönelebilirler. Protez saç yaptırmak isteyen tüm kadın ve erkeklerin güvenli, yasal ve temiz klinikleri tercih etmesi gerekir. Protez saç yaptırıldıktan sonra bakımının aksatılmaması da son derece önemlidir.

Protez Saç Güvenli Mi?

Güvenli saç protezi uygulaması uzman kişiler ve profesyonel klinikler tarafından yapılır. Yasal sürece tabi olan ve steril alanların kullanılması tavsiye edilir. Saçlarına protez yaptırmak isteyen herkesin öncelikle kaliteli ve güvenli yerleri tercih etmesi gerekir. Kullanılan malzemenin birinci sınıf olması da yine aranan kriterler arasında yer almalıdır.

Protez Saç Uygulama Aşamaları

Protez Saç Ölçü Alımı Neden Önemli?

Protez saç uygulama aşamaları sürecinde saçın ölçüsünü almak son derece önemlidir. Bunun nedeni ise tüm işlemin bu aşamaya göre yapılmasıdır. Protez saçın sorunsuz kullanılabilmesi için protez saç aşamalarının her birine özen göstermek gerekir. Protez saçın ölçüsü doğru alınmadığı takdirde yerleştirme aşamasına geçiş yapılamaz.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (10)

 • Fırat Can Demir cevap

  Protez saç bakımı kendi kendine öğrenilmesi zor bir işlem midir?

  Nisan 9, 2022 , 12:15 pm
  • ONNA cevap

   Onnahair saç protezleri kullanıcıların maksimum konforunu düşünerek üretilmiş, kullanım kolaylığı ile rakipsiz bir üründür. Evde protez saçınıza kendinizde bakım yapabileceğiniz gibi Onnahair protez saç bakım merkezlerimize danışabilir ya da kolaylıkla uzmanlarımızın önerilerine uyarak bakım yapabilirsiniz.

   Nisan 9, 2022 , 12:46 pm
 • İsmail Yıldız cevap

  Ucuz veya pahalı protez saçın farkları nelerdir? Uygulama açısından değişiklik gösteriyor mu?

  Nisan 18, 2022 , 11:56 pm
  • ONNA cevap

   Kalitesiz üretilmiş protez saçları birtakım sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Üretilen saç protezinin malzemesi cildinizin sağlığı için önem teşkil etmektedir. Çok ucuz yapılan işlemlerde genelde kar amacı güdülerek kaliteden de hizmetten ödün vererek insanların sağlıklarıyla oynanmaktadır. Bunun aksine iyi hizmet veren kalite adı duyulmuş firmalar müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları için hizmetten de ürün kalitesinden kısmazlar. Bu nedenle genel olarak fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir.

   Nisan 19, 2022 , 12:25 am
 • Can cevap

  Protezin peruktan farkı nedir?

  Nisan 24, 2022 , 10:24 pm
  • ONNA cevap

   Peruklar sentetik ve kimyasal maddelerden belirli kalıplar şeklinde üretilir. Hem ağır hem de kafa dersini tam kaplaması nedeniyle cilt dostu bir çözüm değildir. Aynı malzeme birisi için iyi gözükebilir bir başkasında ise belli olur ve uyum sağlanmaz. Bunun aksine protez saç kişiye özel üretildiği için ciltle ve kişinin ölçüleriyle tam uyum sağlanır. Gözenekli yapısıyla suyu ve havayı rahatlıkla geçirir. Cildinizin sağlığı ve maksimum konforu hedeflenir. Protez saç uygulaması görüntünüzü gençleştirecek sonuç odaklı en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

   Nisan 24, 2022 , 10:51 pm
 • Miran Teke cevap

  Protez saç nasıl başa takılıyor?

  Temmuz 20, 2022 , 11:42 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç için ölçü alındıktan sonra protez saç uzmanları tarafından sırasıyla:

   1. Protez saç için saç derisi iyice temizlenir, bakım yapılır ve hazır hale getirilir.
   2. Saç derisi için hava ve su geçirgenliğine sahip alt tabaka yerleştirilir.
   3. Protez saç özenle yerleştirilir.
   4. Tam uyum sağlanması için son kontroller yapılır ve kusursuz görünüm elde edilir.
   Temmuz 20, 2022 , 11:54 pm
 • Fatih cevap

  Bende yaptırmak istiyorum eğer adresi bana ve telefonu yazarsanız sevinirim lütfen diyorum .

  Aralık 9, 2023 , 10:02 pm
  • ONNA cevap

   Telefon: +90 (212) 255 44 44 ve Whatsapp: +90 (555) 333 53 33 numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cad. No:11/A Şişli – 34394 – İstanbul / Türkiye adresimizden bize ziyaret edebilirsiniz.

   Aralık 10, 2023 , 7:12 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön