Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır, Niçin Yapılır?

Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır?
Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır?
Genel Bilgi
2 Yorum

Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır? Protez saç seçimi konusunda uzmanların desteği ile yapılan saç analizi, hem kullanım kolaylığı hem de doğal görünüm sağladığı için çok önemlidir. Çünkü saç tasarımı hemen hemen herkesin dış görünüşünü etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Doğal bir aksesuar olarak görülen saçın analizi yapıldığında saç yapısı ve şekliyle ilgili önemli verilere ulaşılabilir. Günlük yaşamında daha iyi hissetmek isteyen kişiler protez saç analizi yaptırarak hangi türden protez saç kullanacaklarına karar verebilirler. Daha doğal ve çekici bir görünüm kazanmak isteyen ve saç eksikliği olan bireyler protez saç seçiminde uzmanlara danışarak en ideal sonuçlara ulaşabilirler. Bu yüzden protez saç analizinin alanında uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Protez Saç Analizi Nedir? 

Protez saç analizi nasıl yapılır? Protez saç analizi, alanında uzman kişiler tarafından yapılan ve saç eksikliği olan kişilerin en ideal protez saçlara sahip olmasını kolaylaştıran bir işlemdir. Çevre şartları ve genetik aktarım yüzünden saç dökülmesi yaşayan kişilerde protez saç analizi yapılarak en ideal görünüme sahip protez saçlar tasarlanabilir. Birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilen protez saçlar, doğal ve çekici bir görüntü kazanmanızı kolaylaştırabilir. İşte bu yüzden protez saç analizi yaparak kişinin hangi tarzda protez saç kullanması gerektiği kolaylıkla tespit edilebilir.

Protez Saç Analizi Niçin Yapılır? Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Protez saç analizi yapılışı tamamen uzmanların tavsiyelerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çoğunlukla az veya çok demeden saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç analizi yapılmadığı durumlarda dökülme hız kazanabilir. Bu tür durumlarda saç dökülme nedenini belirlemek ve ne tür bir protez saç kullanılacağını öğrenmek için protez saç analizi yapılabilir. Uzmanlar tarafından yapılan protez saç analizi ile saç dökülmesine neden olan şu sorunlar görülmektedir:

 • Genetik saç dökülmesi
 • Saç kepeklenme sorunları
 • Saçkıran ve areata
 • Alopesi
 • Saç yağlanması
 • Egzama (Seboreik Dermatit)

Kişilerde normalin üzerinde bir saç dökülmesi meydana geliyorsa bu durumda protez saç kullanımı tavsiye edilebilir. Saç eksikliği yüzünden kişisel görünüşünden hoşnut olmayan kişiler protez saç analizi yaptırarak kendi saçlarına en uygun tasarımda protez saçlara kavuşabilir. Bu sayede her koşulda doğal, estetik ve güven veren protez saçlara sahip olmak sanıldığından çok daha kolay hale gelmektedir.

Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Protez Saç Analizi Yaptırmanın Avantajları

Protez saç analizi faydaları sayesinde kişilerde en doğal görünüme ulaşmayı kolaylaşır. Saç eksikliği yüzünden özgüven problemi yaşayan kişiler, protez saç analizi yaptırarak ne tür bir protez saç kullanacaklarını öğrenebilir. Uzmanlar tarafından yapılan protez saç analizinin sunduğu avantajlar şunlardır:

 • Saç dökülmesinin arkasındaki sebepler belli olur.
 • Dökülen saçlara en uygun yapıda protez saç tasarlanabilir.
 • Mevcut saçın yapısına ve genetik özelliklerine uygun modelde protez saç hazırlanır.
 • Denizde ve havuzda protez saç kullanımını kolaylaştıran modellere ulaşılabilir.
 • Kişinin saç derisinde problem yaratamayan ve saç derisine uyumlu protez saç tasarımı yapılabilir.
 • Kişinin kendi tarzına uygun özelliklere sahip protez saçlar geliştirilebilir.

Protez Saç Analizi Yapan Yerler

Protez saç analiz merkezleri sayesinde her kişinin kendi saç özelliklerine uygun şekilde protez saç elde edilebilir. Uzmanların gözetiminde protez saç uygulaması yaptırabilmek için detaylı saç analizine girmeye gerek yoktur. Saç eksikliği olan kişide mevcut saçlar ile en uyumlu şekilde görünen protez saçlar ile çok şık ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Üstelik kişiye özel protez saç tasarımıyla kişinin istediği tarzda estetik görünen saçlara kolaylıkla sahip olunabilir. Profesyonel bir şekilde yapılan protez saç analizi için mutlaka tecrübeli kişilerden destek alınmalıdır.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saç nasıl kullanılmalı?

  Yanıtla
  • Protez saçlar yapısına göre kolayca takılıp çıkarılabilen ürünlerdir. Protez saçın periyodik bakımlarını düzenli ve tam yaptığınız sürece sizi her zaman memnun eder. 3 haftada 1 bakım için protez saçınızı çıkartmalısınız. Bunun dışındaki günlerde sosyal hayatınıza aynı şekilde sanki kendi saçlarınızmış gibi devam edebilirsiniz. Havuza ve denize girebilir, spor yapıp terleyebilirsiniz. Yüksek ısılara mağruz bırakmadan saçlarınıza fön çektirebilip, şekil verebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed