Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Blog geri dön
Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?
Tarafından gönderildi: ONNA Kategori: Genel Bilgi Etiketler: , , Yorumlar: 6

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi? Protez saç uygulaması acıtır mı sorusu işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından sık sık merak edilir. Protez saç uygulaması acı, ağrı ya da sızı hissi olmayan bir işlemdir. Saç derisine zarar vermez aksine doğal malzemeler ile yapıldığı için saç derisini besler. Saça uygulanan protez işleminin ağrı yaptığı konusundaki yanlış bilgilere inanmamak gerekir. Uygulama yapılan her insanın acı eşiği farklıdır ve bu neden ile işlem esnasında acı ve ağrı gibi dezavantajların hissedilmesi de kişiye göre değişir.

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Protez saç bandının acıtması şu ana kadar ortaya çıkan bir dezavantaj değildir. Yaptıran kişilerden alınan geri bildirim ve yorumlar incelendiğinde protez saç bandının acı ya da ağrı hissi oluşturmadığı bilgisi alınmaktadır. Kişiler protez saç bandı uygulaması yerine saç ektirme yaptırır ise bu durumda acı, ağrı ve / veya sızı hissedebilirler. Bu ise işlemlerin ve uygulama yöntemlerinin tamamen farklı olmasından kaynaklıdır. Protez saç acı ya da ağrıya sebep olmaz. Uygulamadan sonra zaman kaybetmeden günlük yaşama geçiş yapılabilir.

Protez Saç İşlem Esnasında Acıtır Mı?

Protez saç yapılırken acı hissi oluşmaz. Saç uygulaması esnasında büyük bir ağrı ya da aniden acı hissediliyor ise bu işlemin doğru yapılmadığını gösterir. Protez saçlar birkaç seans süren işlemler sonucunda hazırlanarak kişiye uygulanır. Saçı yerleştirmeden önce prova alınır, ölçüm yapılır ve her şey kişiye özel tasarlanır.

Özel tasarım yapıldığı için ise protez saçın yapılmasında ağrı hissedilmez. Yerleştirme esnasında güvenli yöntemler kullanılır. İşlem uzmanlar tarafından gerçekleştirildiği için kişilerin protez saç bandının yerleştirilmesi esnasında acı hissetmeleri ile karşılaşılmamaktadır.

Protez Saç İşlem Sonrasında Acıtır Mı? 

Protez saç bandı yerleştirildikten sonra acı hissi oluşmamaktadır. Kişi hafif bir kaşıntı ya da sızı hissetse dahi bu rahatsız edici boyutlarda olmamaktadır. Protez saç uygulamasından sonra duyulan hisler, kişinin alışma süreci olduğu için ortaya çıkar. Ortalama 7 gün içerisinde kişi protez saça tamamen alışacak ve buna uygun olarak hayatına devam edecektir. İşlemi ilk kez yaptıranların, işlemden sonra alışmaları için kendilerine zaman vermeleri gerekir. Protez saç bandının acıtması ile karşılaşma oranı çok düşüktür.

Protez Saç Uygulaması, Saç Derisine Zarar Verir Mi?

Protez saç zarar verir mi ya da protez saç ne kadar sağlıklı sorusu da işlemi ilk kez yaptıracak olan kişiler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Protez saç bandı, saç derisine ve var olan gerçek saçlara zarar vermemektedir. Belirli bir bölgeye uygulanabileceği gibi tüm saç derisi üzerine de uygulanabilen protez saç bantları kaliteli malzemelerden üretilir. Malzemesi, uygulama yöntemi, yerleştirilmesi ve diğer unsurları göz önünde bulundurduğumuz zaman ise saç derisine zarar vermediği rahatlıkla söylenebilir.

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Protez Saç Bakımı Can Acıtır Mı?

Protez saç bandının bakımı kişinin canını acıtmaz. Aksine gevşeyen bantların bakımı aksatıldığı takdirde hareket etmeye başlarlar. Bu durum ise kafa derisinde çekilme hissine neden olur. Protez saç ile ilgili sorun yaşamamak için bakım işlemlerinin aksatılmadan yapılması tavsiye edilir. Protez saç bakımının can acıtmaması için evde değil, uzman kontrolünde yapılması gerekir.

Protez Saç Çıkarılırken Acı Ya Da Ağrı Oluşur Mu?

Protez saçı çıkarırken ağrı hissi oluşmamaktadır. Profesyoneller tarafından uygun koşul ve yöntemler ile çıkarılan saçlar herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissine sebep olmamaktadır. Protez saç bandının acıtması gibi bir problem ile karşılaşılmaz ancak yine de çıkarma için uzman desteği alınmalıdır. Kişiler kendi kendilerine evde protez saçlarını çıkarmamalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (6)

 • sibe cevap

  Videonuzu izledim, protez saç takılınca ne zaman çıkartılıyor, bakımı ve yıkaması nasıl oluyor, anladım kadarıyla uzman kişi takıp çıkarıyor.

  Nisan 22, 2022 , 12:55 pm
  • ONNA cevap

   Protez saçınızı 3 haftada bir çıkartmanız ve düzenli olarak bakım yapmanız tavsiye edilmektedir. Böylelikle hem cildiniz hem de proteziniz için önem arz etmektedir. Bunun dışında protez saç çıkartma/takma işlemini dilerseniz Onnahair protez saç bakım merkezlerimiz de yaptırabileceğiniz gibi kendiniz evde de yapabilirsiniz.

   Nisan 22, 2022 , 6:49 pm
 • Tunahan Çetin cevap

  Protez saç yapıştığı için acı verir mi cildime çıkartırken?

  Temmuz 3, 2022 , 1:27 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç başınıza sabitlendiği aşamada uzmanlarımız tarafından hassasiyetle başınıza yerleştirilir. Herhangi bir acı ya da ağrı yapmaz. İşlem sonrasında ilk defa protez saç yaptırıyorsanız alışma sürecinde nadir de olsa kaşıntı yapabilmektedir. Ancak bu oldukça kısa sürelidir ve geçicidir. Protez saç uygulaması ağrı ya da acıtan bir işlem değildir.

   Temmuz 3, 2022 , 2:30 pm
 • Mithat Gürsu cevap

  Protez saç bantları zamanla eriyormuş doğru mudur?

  Temmuz 18, 2022 , 1:20 pm
  • ONNA cevap

   Protez saç bandının erimesi kullanılan malzemenin kalitesiyle de doğru orantılıdır. Protez saç bantları kullanım ömrü sonlandıkça erimesi görülmeye başlanır. Bu durumda yenilenmesi gerekmektedir. Ancak bakımına özen gösterilen, normal şampuan yerine protez saçlar için özel üretilmiş ürünleri kullananlar için sürpriz bir durum oluşmaz, kullanım ömründen önce protez saç bandı erime yapmaz. Bu nedenle periyodik bakımlara özen gösterilmesi bir hayli önem teşkil etmektedir.

   Temmuz 18, 2022 , 1:38 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön