Protez Saç Derinin Nefes Almasına İzin Verir Mi?

Protez Saç Derinin Nefes Almasına İzin Verir Mi?
Protez Saç Derinin Nefes Almasına İzin Verir Mi?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez Saç Derinin Nefes Almasına İzin Verir Mi? Deriye nefes aldıran protez saç ile kellik sorunu artık tarihe karışıyor. Saç eksikliği yüzünden özgüven problemi yaşayan kişiler, kullanışlı ve kaliteli protez saçlar işe hayallerindeki saç tasarımına kavuşabilirler. Protez saçların üretiminde kullanılan malzemelerin yanı sıra protez saç yapıştırma işlemleri de uzmanlar tarafından yapıldığında saç derisinin nefes alması sağlanabilir. En kaliteli materyal kullanılarak üretilen protez saçlar hem hava hem de su geçirgenliği sayesinde saç derisinde problem yaratmadan kullanılabilir. Bu yüzden hava geçiren protez saç ile derinin nefes alması sağlanabilir.

Protez Saç Özellikleri Nelerdir?

Protez saç tasarımı yaptırarak canınızı sıkan kellik problemine son verebilirsiniz. Saçın açık olan bölgelerde özel çizim yapılarak protez saç tasarımı yapılabilir. Bu süreçte var olan saçlardan örnek alınır ve kişinin mevcut saç rengine en uyumlu tasarımlarla protez saç üretilebilir. Genel olarak protez saç özellikleri şunlardan oluşur:

 • Kişinin kafa yapısına ve numarasına özel olarak tasarlanır.
 • Kişi kendine özgü protez saç modeli ve tarzı seçebilir.
 • Kişinin mevcut saç rengine ve geçişlerine uyumlu doğal renkler tercih edilebilir.
 • Saçların dalgalı ve kıvrımlı olması gibi detaylar protez saçta tasarlanabilir.
 • Kısa sürede hazırlanıp teslim edilir.
 • Özel yapıştırıcılar ile saç derisine kuvvetli bir şekilde tutulur.
 • Denize ve havuza girmede bir sakınca yoktur.
 • Uzun kullanım ömrü sayesinde deforme olmadan ilk günkü doğallığını koruyabilir.

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan protez saçlar ile kellik probleminin üstesinden gelmek çok kolaydır. Kişiye özel olarak hazırlanan protez saçlar, uzmanlar tarafından hazırlanıp uygulanmalıdır. En kaliteli malzeme kullanılarak tasarlanan protez saçların kullanım ömrü 1.5 veya 2 yıl kadar gidebilir.

Protez Saç Derinin Nefes Almasına İzin Verir Mi?

Protez Saç Avantajları Nelerdir?

Protez saç faydaları ile saç eksikliği bulunan kişilere acısız ve pratik bir çözüm sunmaktadır. Saç ekimi ameliyatlarına kıyasla daha düşük maliyetli ve acısız bir yöntem olan protez saçlar her kafa yapısına göre kolaylıkla hazırlanabilir. Kellik sorunu olan kişiler protez saç avantajlarından yararlanabilir:

 • Saç her yöne kolaylıkla taranabilir.
 • Yüksek kalitedeki materyalden üretilen protez saç, kafa derisinde rahatsızlık vermez.
 • Kaliteli protez saçlar terletme ve kaşıntı yapmaz.
 • Estetik bir kullanım avantajı sunar.
 • En az 1 yıl boyunca ilk günkü doğallığını korur.
 • Sık sık bakıma ihtiyaç duymaz ve kullanışlıdır.
 • Uygun maliyetli şekilde kellik sorununu ortadan kaldırır.

Protez Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Protez saç analizi yaparak en ideal protez saç tasarımına ulaşmak mümkündür. Günümüzde protez saç tasarım merkezlerinde uzman gözetiminde yapılan bu tür saç analizleri ile ne tarzda bir saç tasarımı yapılacağına karar verilebilir. Bu süreçte kişinin kendi talepleri ve isteğinin yanı sıra protez saç uzmanının görüşleri de önemlidir. Kişinin kendi saç yapısına uygun olacak şekilde protez saç analizi yapılarak en ideal ve doğal görünüme kavuşulabilir. Ayrıca kişinin kendi saçına göre doğal saç kullanılarak yapılan protez saç tasarımı ilk günkü gibi doğal görünüme sahip saçlarla kişiye özgüven verir. Kendi saçınızdan tek farkı ölü saç tellerinden oluşmasıdır, bu yüzden protez saç derinin nefes almasına izin verir mi? Sorusuna tam cevap vermek gerekirse protez saç alt tabakası sayesinde hem hava hem de suyu rahatlıkla geçirmektedir.

Protez Saç Yapan Yerler

Protez saç tasarım merkezi sayesinde kellik sorunu olan kişiler hayallerindeki saç şekline kısa sürede ulaşabilirler. Kişinin kafa yapısında bazı ölçüler alınarak en ideal protez saç tasarımı yapılabilir. Ayrıca protez saç üretiminde kullanılacak saç tellerinin doğal olması da estetik görünüm açısından oldukça önemlidir. Her bütçeye uygun şekilde hazırlanan protez saçlar ile kellik sorununa hızlı ve pratik bir çözüm üretilebilir. Bu yüzden hava geçiren protez saç uygulaması tavsiye edilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Protez saçlar en iyi ihtimalle kaç sene kullanılabilir?

  Yanıtla
  • Protez saçlar en iyi ihtimalle bakımları iyi ve düzenli aralıklarla yapıldığı taktirde uzun sürelerce kullanılmaktadır. Bakımı iyi yapılan protez saçlar 2.5 – 3 seneye yakın kullanılabilmektedir. Ancak bu süre protez saçın kalitesine, yapıldığı yere ve modele göre de değişiklik gösterebilmektedir. Verdiğimiz kullanım süresi her protez saça uymayabilir.

   Yanıtla
 • Protez saç yaptırmak güvenli midir?

  Yanıtla
  • Protez saç yaptırmak tamamen güvenli bir işlemdir. Herhangi tıbbi bir müdahele gerektirmez. Tamamen cilt dostu ürünler ile üretilen protez saçların şu ana kadar tespit edilmiş hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed