Protez Saç Deriye Nefes Aldırır Mı?

Protez Saç Deriye Nefes Aldırır Mı?
Protez Saç Deriye Nefes Aldırır Mı?
Genel Bilgi
4 Yorum

Protez saç hava aldırır mı, protez saç deriye nefes aldırır mı sorusunun yanıtını arayan kişiler, kellik veya seyrek saç problemlerine en hızlı şekilde çözüm bulmak isteyebilir. Günümüzde kellik belasının en hızlı ve pratik bir şekilde çözümü protez saç uygulamasından geçer. Saç ektirme yöntemine kıyasla hem daha uygun maliyetli hem de acısız bir yöntem olan protez saç uygulamalarında bazı kriterler dikkat edilmelidir. Protez saç nefes aldırır mı sorusu da bu nedenle önem taşıyan bir konudur.

Protez Saç Terletir Mi?

Protez saç terleme problemi yapmayan, tamamen saç derisi ve dokusuyla uyumlu bir materyalden üretilir. Protez saçların alt tabakasında ince bir tül gibi duran parça, kafa derisine özenle yapıştırıldığında protez saç uygulaması kusursuz biçimde tamamlanmış olur. Bu uygulama sırasında saç derisinin terlememesi ve kullanım rahatlığı elde edebilmek için uzman desteğine ihtiyaç duyulabilir. Öte yandan protez saç uygulamasında seçilen protezlerin alt tabakası ne kadar ince ise saç derisi o kadar hava ve su geçirir. Bu nedenle kafada terleme sorunu yaratmaz ve günün her anında dört mevsim boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Protez Saç Deriye Hava Aldırır Mı?

Protez saç deriye hava aldırması için kaliteli materyalden üretilmesi ve saçın alt tabakasının ince bir tül halinde olması son derece önemlidir. Günümüzde birinci sınıf kalitedeki materyalden özenle imal edilen protez saç modellerinde bu tabaka ince bir tül şeklinde oluşur. Saç derisine ve dokusuna birebir uyumlu olan bu tabaka derinin hava almasına yardımcı olur ve terleme yapmaz. Öte yandan çok sıcak havalarda ve sportif faaliyetler yapıldığında doğal olarak kafa derisinde terleme görülebilir. Bu durum sağlıklı olup herhangi bir sorun teşkil etmez.

Protez Saç Koku Yapar Mı?

Protez saç kokusu, pek çok kişiyi protez saç uygulaması yaptırmaktan alıkoyan ve korkutan bir önyargıdır. Oysa ki en kaliteli malzemeden özel olarak üretilen protez saçlarda koku problemi görülmez. Bununla birlikte bakımları düzenli olarak yapılmayan protez saçlarda nadir de olsa kötü koku görülebilir. Bu yüzden kalitesine bakılmaksızın tüm protez saç uygulamalarında düzenli aralıklarla bakımlar yapılmalı ve en iyi sonucu alabilmek için uzman desteğine başvurulmalıdır. Protez saçın alt tabakası olan ince tül tabakasında oluşabilecek kir ya da deformasyonlar, zaman içinde saçta koku oluşmasına neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden protez saç bakımları aksatılmadan düzenli aralıklarla tamamlanmalıdır.

Protez Saç Deriye Nefes Aldırır Mı?

Protez Saç Bakımı Kimler Yapar?

Protez saç bakımı, kişinin kendi imkanlarıyla yapabileceği bir işlemdir. Protez saç uygulamasını yaptırdığınız yerdeki uzmanlardan bu konuda destek alabilir ve protez saçınızı en iyi şekilde temizleyip bakımını kendiniz yapabilecek konuma gelebilirsiniz. Ancak zaman zaman deformasyon risklerine karşı protez saç yıkama ve bakımı konusunda profesyonel destek almanız da faydalı olacaktır. Protez saçların uygulanması tamamen zahmetsiz ve pratiktir. Bu sayede bakımları düzenli olarak yapılan protez saçlar daha uzun kullanım ömrüne sahip olacağı için masraf konusunda cebinize fayda sağlamış olur.

Protez Saç Fiyatları

Protez saç fiyat konusunda bazı kriterlere göre değişiklik gösterir. Günümüzde en çok tercih edilen birinci sınıf kalitedeki protez saç modellerinde bile renk ve uzunluk gibi detaylara göre fiyatlarda farklılıklar görülebilir. Ancak hemen hemen her bütçeye uygun fiyatlarla protez saç uygulaması yaptırılabilir. Saç tabakası ince olan ve kusursuz görünüme sahip olan protez saçlarda fiyatlar ortalamanın üzerinde olabilir. Protez saç nefes aldırır mı sorusuna yanıt olarak da ucuza kaçmadan seçim yapıldığında derinin hava ve su geçirgenliği problem olmaz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Gül Nur Ulusoy avatarı
  Gül Nur Ulusoy
  Nisan 9, 2022 12:17 pm

  Protez saç alerji yapar mı ya da kızarıklık

  Yanıtla
  • Alerjik bir bünyeniz veya hassas bir cildiniz varsa protez saç uygulaması yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir. Şu ana kadar protez saç işleminin sağlığa zarar verecek herhangi olumsuz bir özelliği olduğu görülmemiştir. İlk defa uygulanacak kişide bölgesel kaşıntı ve kızarıklık olması doğal, kısa süreli ve geçicidir. Onnahair kalitesiyle üretilen protez saçınızda cildinizin maksimum konforu sağlanmaktadır.

   Yanıtla
 • Şadiye Arslan avatarı
  Şadiye Arslan
  Nisan 19, 2022 11:04 pm

  Protez saç ile havuza veya denize girebilir miyim?

  Yanıtla
  • Protez saçınız ile rahatlıkla denize veya havuza girebilirsiniz. Onnahair saç protezleri alt tabakasında gözenekler hava ve su geçirgenliği sağlamaktadır.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed