Protez Saç Kimler için Uygundur?

Protez Saç Kimler için Uygundur?
Protez Saç Kimler için Uygundur?

Protez Saç Kimler için Uygundur? Protez saç yaptıranlar protez saç için uygun olan kişilerdir. Protez saç yaptırmanın önündeki tek engel sadece rahatsızlıklar ve hastalıklar olabilir. Sağlık problemleri nedeni ile protez saç yaptıramayan kişiler saç ektirme için uygunlar ise saç ektirmeyi tercih edebilir. Saç ektirme için uygun olmayan kişiler ise protez saç ve ektirme yerine peruk kullanabilmektedir.

Protez saç, özellikle erkekler tarafından çok sık kullanılan bir yöntemdir. Dökülen saçların yerine uygulanan protez saç uygulaması güvenle yapılan işlemler arasında yer alır. Kişinin yaşam kalitesini yükseltecek ve kısa sürede kendini psikolojik olarak da iyi hissetmesini sağlayacaktır. Protez saç yaptırmak için bunun önünde büyük bir engelin olmaması gerekir.

Protez Saç Kimlere Önerilmez? 

Protez saç yaptıramayan kişiler bu işlem için sağlık problemi bulunan kişilerdir. Protez saç yaptıramayan kişilerin bu işlemi yaptıramaması için temel sebepleri bulunur. Bu sebepler arasında kronik rahatsızlıklar ve alerjik reaksiyonlar yer alır. Belirli nedenlerden dolayı protez saç yaptıramayan ancak protez saç gibi uygulamalara ihtiyacı olan kişiler çoğunlukla peruk gibi geçici yöntemleri tercih etmektedir. Cilt rahatsızlığı olan kişiler için de protez saç tavsiye edilmemektedir ancak her cilt problemi protez saç yaptırma önünde engel değildir. Hastalığın nedeni, oluşumu, etki alanı ve diğer unsurlar protez saç yaptırılıp yaptırılmayacağını etkileyen bir unsurdur.  

18 Yaşından Küçükler Protez Saç Yaptırabilir Mi?

Çocuklara protez saç yapılması tavsiye edilmeyen bir işlemdir. Çocukların protez saç yerine daha sağlıklı yöntemlere yönlendirilmesi gerekir. Küçük yaştaki kişilerin protez saç yaptırması daha sonra farklı problemlerin oluşmasına neden olabilir. Protez saç yaptırmadan önce mutlaka yaşa, sağlık durumuna ve diğer etkenlere önem vermek gerekir. Tüm bilgilerin protez saç uygulamasının yapılacağı merkeze ve uzmanlara bildirilmesi gerekir. Kriterler konuşulduktan sonra 18 yaşından küçük ya da büyük olması fark etmeksizin sağlık konusu her zaman ön planda olmalıdır. Protez saç yaptırmak isteyenlerin kronik cilt rahatsızlığı yok ise ve yaşları 18’den büyük ise bu durumda kolaylıkla protez saç yaptırmalarına izin verilir.

Protez Saç Mı Saç Ektirme Mi?

Protez saç ve saç ektirme arasında belirli farklar bulunur. Saç ektirme tamamen kalıcı olan bir işlemdir. Protez saç uygulaması ile özel saç bantları ile saç derisine saçın yapıştırılması ile uygulanır. Yapıştırma esnasında kullanılan yöntem ve yapıştırma malzemeleri oldukça özeldir. Herhangi bir yapıştırıcı değil protez saç uygulaması için özel olarak tasarlanan protez saç bant yapıştırıcıları kullanılır. Saç ektirme ve protez saç arasındaki farklardan bir diğeri ise maliyettir. Protez saç yaptıran kişiler daha uygun fiyatlar ile yeni saçlara sahip olabilirken saç ektirme çok daha yüksek maliyete sahiptir. Burada kişinin ihtiyaçları üzerinden protez saç mı yoksa saç ektirmenin mi daha uygun olduğuna karar verilmesi gerekir.

Herkes Saç Ektirebilir Mi?

Saç ekimi herkese yapılamayan bir işlemdir. Tıpkı protez saç uygulamasında olduğu gibi saç ektirmek için de belirli bir sağlık raporunun olması gerekir. Kişinin cilt problemi olmaması, kronik rahatsızlığı olmaması ve en önemlisi saç ektirme işlemine uygun olması önemlidir.

Protez Saç Kimler için Uygundur?

Protez Saç Sadece Erkeklere Mi Yapılır?

Protez saç kimler için uygundur? Protez saç kadınlar için uygun mudur, kadınlar protez saç kullanabilir mi gibi sorular sık sık merak edilmektedir. Her ne kadar birçok reklam ve tanıtımda sadece erkekler görsek de kadınlar da protez saç yaptırabilmektedir. Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin cinsiyeti önemli değildir. Protez saç cinsiyetsiz bir işlemdir ve bu neden ile erkekler kadar kadınlar da istedikleri takdirde protez saç uygulamasına başvurabilir.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

11 Yorum. Yeni Yorum

 • Yasin Erdoğan avatarı
  Yasin Erdoğan
  Nisan 24, 2022 10:20 pm

  Protez saç bakım gerektirir mi?

  Yanıtla
 • Begüm Sever avatarı
  Begüm Sever
  Nisan 25, 2022 9:18 pm

  Saç protezi sağlıklı mıdır?

  Yanıtla
  • Protez saç profesyonel işin ehli olan kişilerce uygulandığında ve bakımlarını düzenli yapıp hijyenik kullanıldığında kendi saçınızdan bir farkı yoktur. İlk defa protez saç yaptırıyorsanız alışma sürecinde kaşıntı yapabilmektedir. Bunun dışında bilinen sağlığa zararlı bir etkisi bugüne kadar tespit edilmemiştir.

   Yanıtla
 • Takma ve çıkarmak zor mu

  Yanıtla
  • Protez saç kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Her gün çıkartmak protez saçın alt tabakasını yıpratabilmektedir. 3 haftada 1 rutin bakım sırasında takıp çıkartmanız tavsiye edilmektedir.

   Yanıtla
 • cevap için teşekkürler

  Yanıtla
 • Alerjik bir bünyesi olan biri için protez saç yapılabilir mi?

  Yanıtla
  • Protez saç uygulaması özellikle alerjik bir bünyesi olan ya da çeşitli cilt hastalıkların olan kişiler için önerilmemektedir. Bazı özel durumlarda doktorunuza danışarak onay aldığınızda yapılabilmektedir. Alerjik bir yapınız varsa protez saç işlemi yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

   Yanıtla
 • Saç dökülme için tedavi görenler de bu süreçte protez saç yaptırabilir mi?

  Yanıtla
  • Protez saç altta kalan saç tellerinize ve saç köklerinize zarar vermez. Özel tabakası yüz ve kafa ölçülerinize göre yapıldığı için tam uyum sağlanır, böylelikle cildiniz için olumsuz bir durum yaratmaz. Tedavi sürecinizde dahi saçlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed