Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?
Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?
Genel Bilgi
6 Yorum

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz? Protez saç yaptıramayan kişilerin genellikle bir sağlık problemi olduğu gibi yaş sebebi ile de yaptırılamadığı görülür. Protez saç yaptırmak için belirli bir yaşın üzerinde olmak ve cilt problemi yaşamamak gerekir. İsteyen herkes protez saç yaptırabilse de birçok kişi için protez saç yerine peruk ve / veya saç ekimi gibi operasyonlar çok daha uygundur. Protez saç uygulaması yaptırılamayan kişiler şu şekildedir:

 • 12 yaşından küçük olan çocuklar
 • Saç derisi hastalığı olanlar
 • Cilt hastalığı olanlar
 • Egzama hastaları
 • İleri seviyede cilt problemleri olanlar
 • Farklı bir hastalıktan dolayı protez yaptıramayacak olanlar
 • Protez saç malzemesine karşı aşırı hassas / duyarlı ya da alerjisi olanlar
 • Zihinsel gelişimini tamamlayamayan ve saç bakımını yapamayacak kişiler
 • Yaşlı olduğu için saç bakımını yapamayacak kişiler
 • Genel olarak saç bakımını yapamayacak bir engeli bulunan kişiler

Protez saç uygulaması için uygun değildir.

Protez Saç Yapılmama Sebepleri Nelerdir?

Protez saç yapılmamasının sebepleri arasında en önemli unsur bakım ve cilt problemleridir. Protez saç yaptırmak isteyen bir kişide eğer cilt problemi ya da ileri seviyede cilt problemi var ise bu durumda protez saç uygulanamaz. Uygulama yapılmamasının sebebi ise kişinin protez saç uygulamasına karşı duyarlı olmasıdır. Protez saç uygulamasına karşı duyarlı olunduğu için kişiler daha çok acı çekebilir ve bu neden ile de protez saç yapılması tavsiye edilmez. Hastalık gibi sebeplerin dışında ise bakımını yapamayacak olan kişilere de protez saç önerilmez.

Kendi bakımını yapamayacak durumda olanlar, engelliler ve yaşlılar için protez saç uygulaması oldukça emek ve zaman gerektiren bir işlemdir. Bu neden ile de dezavantajlı grupların da protez saç yaptırması kendi sağlık durumları göz önünde bulundurulduğu zaman uygun karşılanmaz. Protez saçın bakımı düzgün yapılmadığı takdirde kişinin canı yanabilir, kaşıntı oluşabilir ya da cildi tahriş olabilir.

Protez Saç Kimlere Önerilmez? Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?

Protez saçın önerilmediği kişiler arasında 12 yaşından küçük olan çocuklar bulunur. Tek yaş şartı 12’dir. 12 yaşından büyük olan herkes protez saç yaptırabilir. Bir anda kel kalındığında ya da genetik sebepler nedeni ile kişinin saçları dönüşü olmayan bir şekilde döküldüğü zaman protez saç uygulanabilir. Protez saç uygulaması için genellikle ergenlik döneminin bitmesi önerilse de zorlu ve kişinin hayat kalitesini bozan durumlarda 12 yaşından büyük olan herkese uygulama yapılabilir. Protez saç uygulamasının tek yaş şartı 12’dir.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Protez saç yaptıranlar yukarıda bahsi geçen hiçbir sebebe sahip olmayan, sağlıklı ve bakımını yapabilen kişilerdir. 12 yaşından büyük olup egzama gibi cilt problemleri olmayan kişiler protez saç yaptırabilirler. Protez saç yukarıda belirtilen istisna grupları hariç herkes tarafından güvenle yaptırılabilen bir işlemdir. Bu neden ile de birçok yerde yapılabilir ve protez saç uzmanlarına ulaşmak son derece kolaydır.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?

Protez Saçı Kadınlar Da Yaptırabilir Mi?

Protez saç ve erkekler her ne kadar birbirleri ile özdeşleştirilmiş olsa da bilinenin aksine kadınlar da protez saç uygulaması yaptırabilir. Protez saç cinsiyet kuralları bulunmayan ve her insanın yaptırabileceği bir uygulamadır. Bu neden ile de kadınlar da erkekler kadar protez saçı tercih edebilir. Protez saçın cinsiyet kuralı ya da sınırlandırması bulunmaz.

Herkes Protez Saç Yaptırabilir Mi?

Protez saç yapılmasının önünde eğer bir sağlık problemi yok ise bu durumda herkes protez saç yaptırabilir. Protez saç uygulaması güvenli bir işlemdir ve özellikle son teknoloji ile üretilen saç protezleri kullanıldığında herhangi bir sorun yaşanmaz.

Onnahair Protez Saç, protez saç, Saç Protezi - Onnahair

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Devran Akbulut avatarı
  Devran Akbulut
  Mart 29, 2022 1:55 pm

  Kemoterapi tedavisi gören bir kişinin protez saç yaptırmasında bir sakınca var mı?

  Yanıtla
  • Kemoterapi tedavisi sonucunda saç dökülmesi sıklıkla görülen bir evredir. Bu süreci saçlı bir şekilde geçirmek isteyen herkese sorunsuz bir şekilde protez saç uygulaması yapılmaktadır. Psikolojik yönden protez saç, tedavi gören kişi için olumlu yönde etki yapmaktadır. Protez saç yaptırılmasının bir sakıncası yoktur. Tedavi sürecindeki hastaya şu ana kadar bilinen bir yan etkisi ya da zararı gözlemlenmemiştir.

   Yanıtla
 • Hamza Çetin avatarı
  Hamza Çetin
  Mart 31, 2022 3:16 pm

  Tamamen kel değilim ama orta kısımlarda açılmalar var yan taraflarımdaki saçlar gayet gür. Buna rağmen protez saç yaptırabilir miyim?

  Yanıtla
  • Evet yaptırabilirsiniz. Onnahair uzmanlarımız ölçümlerinizi gerçekleştirdikten sonra size en uygun tasarımı uygularlar. Özellikle saçsız bölgelere ve olan saçınıza uyumla birlikte estetik görünümünüzün en iyisi için uzmanlarımıza güvenebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 2016 yılında saç ekimi yaptırmış, şuan 41 yaşında bir bayanım. Saçlarım seyrek, protez saç yaptırabilir miyim? İstediğim zaman kendi saçımı kullanabilir miyim? Yoksa protez saç sonrası kendi saçlarımız tamamen sağlıksızlaşıp, dökülüyor mu?

  Yanıtla
  • Eğer daha önce saç ekimi yaptırdıysanız ve saçlarınız hala seyrekse, protez saç kullanmak mantıklı bir seçenek olacaktır. Onnahair uzmanlığıyla hazırlanan protez saçlar doğal ve estetik bir görüntü sağlar. Her bireyin saç yapısı ve sağlığı farklı olduğu için genel bir cevap vermek zor. Saç sağlığı, protez saç kullanımı ve geçmişte yapılan saç ekimi gibi faktörleri değerlendirmek için bir uzmana başvurmanız en iyisidir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed